јајца

(Видео) Бодибилдер јаде 100 јајца дневно, фановите го критикуваат оти ги фрлал жолчките

Тиктокерот Фернандо Торака, попознат како кралот на исхраната, во саботата објави видео во кое го прикажува неговиот уникатен дневен ритуал за подготовка на храна. Тој …

(Видео) Бодибилдер јаде 100 јајца дневно, фановите го критикуваат оти ги фрлал жолчките Прочитај повеќе »

Со памук и боја до совршени велигденски шарени јајца

Подготовките за претстојниот Велигден веќе се започнати. Изборот на јајца, боја и украси, овие работи домаќинките најчесто ги одбираат сами, но секоја нова идеја е …

Со памук и боја до совршени велигденски шарени јајца Прочитај повеќе »

(ФОТО) Лила се пофали, вапсала јајца

Познатата водителка Лила Филиповска се пофали, дека и таа вапсала јајца. Лила  сподели фотографија на својот Инстаграм профил, а нејзините обожаватели ја пофалија дека не …

(ФОТО) Лила се пофали, вапсала јајца Прочитај повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Познатите се пофалија со првите јајца

Денеска е Велики четврток, денот кога пред изгрејсонце треба да се вапцаат првите  црвени јајца. Дека ги почитуваат обичаите, се пофалија на „Инстаграм“ и познатите …

(ГАЛЕРИЈА) Познатите се пофалија со првите јајца Прочитај повеќе »

Велигденски јајца без боја

Со конци, ткаенина, салфетки, лак за нокти и фломастери самите можете да направите уникатни, оригинални велигденски јајца. Искористете ја вашата фантазија и декорирајте ги велигденските …

Велигденски јајца без боја Прочитај повеќе »

(ФОТО) Северина се пофали дека вапсала јајца

Хрватската поп-ѕвезда Северина на социјалните мрежи сподели фотографија со нејзиниот син Александар. Фотографијата ја објави за католичкиот Велигден, а се пофали и какви јајца бојадисла. …

(ФОТО) Северина се пофали дека вапсала јајца Прочитај повеќе »

Супер модерни идеи за велигденските јајца

Оние што го празнуваат големиот христијански празник Велигден, веќе сигурно размислуваат за тоа како годинава да им изгледа празничната трпеза и како поинаку да ги …

Супер модерни идеи за велигденските јајца Прочитај повеќе »

Кинези откриле јајца од диносаурус стари 130 милиони години

Работници во градилиште во кинескиот град Гуанжи откриле сочувано гнездо на 30 фосилизирани јајца од диносаурус стари 13 милиони години. Овој град е познат и …

Кинези откриле јајца од диносаурус стари 130 милиони години Прочитај повеќе »

Scroll to Top