јелена

Ќерката на Карлеуша стана манекенка, ја отвори Модната недела во Србија

Ќерката на српската пејачка Јелена Карлеуша, Атина Тошиќ која има 14 години се појави како манекенка на еден моден настан. Во Нови Сад се одржа …

Ќерката на Карлеуша стана манекенка, ја отвори Модната недела во Србија Прочитај повеќе »

Новак и Јелена Ѓоковиќ слават осум години брак

Новак и Јелена Ѓоковиќ слават осум години брак. Сопругата сподели неколку семејни фотографии, за да ја одбележи годишницата но и да му даде поддршка на …

Новак и Јелена Ѓоковиќ слават осум години брак Прочитај повеќе »

Шеикот Саид ја прифати христијанската вера поради српската мисица Јелена

Поранешната мис на Југославија Јелена бин Драи, која се омажи за шеикот Саид и ја прими неговата муслиманска вера, исто како и тој нејзината христијанска, …

Шеикот Саид ја прифати христијанската вера поради српската мисица Јелена Прочитај повеќе »

Новак и Јелена Ѓоковиќ јавно се бакнуваа во Шпанија

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ деновиве напорно тренира во Шпанија со својот поранешен тренер Марјан Вајда, а од трибините постојано ја добива поддршката на сопругата Јелена. …

Новак и Јелена Ѓоковиќ јавно се бакнуваа во Шпанија Прочитај повеќе »

(ФОТО) Карлеуша ја имитира Селена Гомез

Српската пејачка Јелена Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ се појави во кожен фустан кој Селена Гомез го носеше на Американските музички награди. Селена …

(ФОТО) Карлеуша ја имитира Селена Гомез Прочитај повеќе »

(Фото) Сергеј Трифуновиќ ја љуби Јелена

Српскиот актер Сергеј Трифуновиќ отсекогаш го криел приватниот живот, а со девојките ретко се појавувал во јавноста. Овојпат врската со Јелена Маркулиќ ја откри самата …

(Фото) Сергеј Трифуновиќ ја љуби Јелена Прочитај повеќе »

Спенџарска со фризерка ги изненади пензионерките

Водителката Јелена Спенџарска  денеска  беше во домот за стари лица „Лабос“ каде што со букет цвеќиња им го честиташе 8 Март на постарите дами. Покрај …

Спенџарска со фризерка ги изненади пензионерките Прочитај повеќе »

(ФОТО) Спенџарска се раскомоти на -4

Познатата водителка Јелена Спенџарска, секогаш изненадува со фотографии на социјалните мрежи. Овој пат таа снимала фотосесија за еден бутик, па се пофали како одело снимањето. …

(ФОТО) Спенџарска се раскомоти на -4 Прочитај повеќе »

Јелена Карлеуша го носеше сонцето од Кутлеш

На социјалните мрежи се појави фотографија од познатата балканска фолк-пејачката Јелена Карлеуша, на која можеше да се забележи дека го носи сонцето од Кутлеш, односно …

Јелена Карлеуша го носеше сонцето од Кутлеш Прочитај повеќе »

Јелена Карлеуша бесна на министерот за здравство, Златибор Лончар

Јелена Карлеуша му возврати на министерот Златибор Лончар зата што тој ги поддржа тужбите против оние што ја промовираат антивакцинацијата. Лекарите, пак, се согласни дека …

Јелена Карлеуша бесна на министерот за здравство, Златибор Лончар Прочитај повеќе »

Социјалните работници ќе ја земат ќерката на Јелена од семејството на Зоран

Грижата за ќерката на убиената пејачка ја води нејзиниот вујко, со сопругата, а надлежните од Центарот за социјална работа ќе дадат проценка која зависи од …

Социјалните работници ќе ја земат ќерката на Јелена од семејството на Зоран Прочитај повеќе »

Душко Тошиќ ѝ подготви необичен појадок на Јелена Карлеуша

Утрово Душко Тошиќ одлучил да ја изненади својата сопруга со појадок, а кога Јелена Карлеуша ја објавила сликата од овој оброк, нејзините фанови, судејќи според …

Душко Тошиќ ѝ подготви необичен појадок на Јелена Карлеуша Прочитај повеќе »

Не сум јас другарка ти, селанката од Житораѓа!

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“, Јелена Карлеуша и Аца Лукас се скараа. Пејачката му се обрати на колегата дека се однесува како неговата …

Не сум јас другарка ти, селанката од Житораѓа! Прочитај повеќе »

Анабела: Ми се закануваат дека ќе ме убијат како Јелена

Српската пејачка Анабела, мајката на Луна Џогани била гостин во емисијата на реалното шоу „Задруга“ каде изјавила дека е загрижена за својот живот и животот …

Анабела: Ми се закануваат дека ќе ме убијат како Јелена Прочитај повеќе »

(Видео) Како изгледала Јелена Розга пред 20 години

Во 1996 година хрватската публика првпат ја видела 18-годишната Јелена Розга. Таа на фестивалот „Дора“ се претставила со нумерата „Аха“, а неколку години подоцна стана …

(Видео) Како изгледала Јелена Розга пред 20 години Прочитај повеќе »

Поранешниот цимер од затвор му раскажа на Зоран се за убиството на Јелена

Судбината на Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ марјановиќ, може да ја запечати неговиот цимер од ќелијата, кој вели дека Зоран …

Поранешниот цимер од затвор му раскажа на Зоран се за убиството на Јелена Прочитај повеќе »

Јелена Карлеуша нападната од двајца мажи

Јелена Карлеуша доживеала вистински шок во Истанбул кога двајца мажи го нападнале и го истуркале нејзиниот автомобил од патот, пишуваат турските медиуми. Дивата често престојува …

Јелена Карлеуша нападната од двајца мажи Прочитај повеќе »

Scroll to Top