Констракта

(Видео) Констракта свиреше на бас-тапани со Белградската филхрамонија

Ана Ѓуриќ Констракта настапи со Белградската филхармонија на првата новогодишна „Валцер забава“. Таа ја изведе песната „Бум“ со оркестарот, а го запеа и рефренот од …

(Видео) Констракта свиреше на бас-тапани со Белградската филхрамонија Прочитај повеќе »

„МАС музичките награди“ ќе се одржат на 25 и 26 јануари во белградската Штарк Арена

Music Awards Ceremony (MAC) ќе се одржи во белградската Штарк Арена на 25 и 26 јануари. Првиот ден ќе настапат регионалните претставници на поп, алтернативниот …

„МАС музичките награди“ ќе се одржат на 25 и 26 јануари во белградската Штарк Арена Прочитај повеќе »

Констракта во зимска јакна инспирирана од Јованка Броз

Пејачката Ана Ѓуриќ Констракта се појави на модната писта на ревијата посветена на Јованка Броз. Таа беше облечена еден од моделите инспирирани од поранешната прва …

Констракта во зимска јакна инспирирана од Јованка Броз Прочитај повеќе »

(Видео) Констракта е номинирана за Греми-награда

Српската пејачка Ана Ѓуриќ, позната како Констракта, која доживеа голем успех во кариерата по настапот на Евросонг 2021 година, е предложена за наградата „Греми“. Убавата вест …

(Видео) Констракта е номинирана за Греми-награда Прочитај повеќе »

(Фото) Собирам градници од сцена како Били Ајлиш, вели Констракта по пеењето во Хрватска

Констракта за време на настап во Загреб собра куп градници, кои беа фрлени од публиката на сцената. „Собирам градници од сцена како Били Ајлиш“, напиша …

(Фото) Собирам градници од сцена како Били Ајлиш, вели Констракта по пеењето во Хрватска Прочитај повеќе »

Констракта: По Евровизија добив многу понуди, но тешко ми е да застанам зад нешто што не го поддржувам

Српската претставничка на Евровизија, Ана Ѓуриќ, позната и како Констракта, во интервју за Večernji  рече дека по победата на Беовизија останала верна на својот поглед кон уметноста …

Констракта: По Евровизија добив многу понуди, но тешко ми е да застанам зад нешто што не го поддржувам Прочитај повеќе »

По настапот на Евросонг, Констракта се повлекува од сцената

Српската претставничка на Евросонг, Ана Ѓуриќ Констракта рече дека планира да се повлече од јавниот живот и сцената на неопределено време. Таа рече дека во …

По настапот на Евросонг, Констракта се повлекува од сцената Прочитај повеќе »

Национална пензија за Констракта, бараат нејзините фанови

Обожавателите на Ана Ѓуриќ Констрактa покренаа петиција за доделување национална пензија на српската претставничка на Евровизија. Во своето објаснување тие навеле дека уметничката на најдобар …

Национална пензија за Констракта, бараат нејзините фанови Прочитај повеќе »

Познатиот дел од кореографијата на Констракта „уметникот мора да биде здрав“ е на знаковен јазик

Кореографијата на српската претставничка на Евровизија, Констракта го привлече вниманието на евровизиските фанови. Песната „In Corpore Sano“ на Ана Ѓуриќ важеше за еден од фаворитите на …

Познатиот дел од кореографијата на Констракта „уметникот мора да биде здрав“ е на знаковен јазик Прочитај повеќе »

Констракта облечена како Меган Маркл, фановите велат дека не е случајност

Српската претставничка на Евровизија, Констракта, во Торино се појави на гала-настанот облечена во бела комбинација од глава до петици. Слична ваква комбинација Меган Маркл имаше …

Констракта облечена како Меган Маркл, фановите велат дека не е случајност Прочитај повеќе »

Констракта се пофали со првата награда во Торино

Објавено е првото официјално видео од генералната проба за втората полуфинална вечер, на 12 мај на српската претставничка на Евровизија, Констракта. Таа пред официјално да …

Констракта се пофали со првата награда во Торино Прочитај повеќе »

(Видео) Констракта ја имаше првата проба во Торино: Миење раце и кореографија со крпи

Квалитетен мебел, интензивно миење на рацете и кореографија со крпи на нејзините пет придружни вокали, како и во претходните настапи, вака ќе изгледа настапот на …

(Видео) Констракта ја имаше првата проба во Торино: Миење раце и кореографија со крпи Прочитај повеќе »