лето

Пет модни комбинации со апостолки за ова лето

Ако не можете да го замислите летото без флип-апостолки, имаме предлози како да ги стилизирате на вистински начин. Првата асоцијација со летото е морето, но и …

Пет модни комбинации со апостолки за ова лето Прочитај повеќе »

Грчките пензионери ги избркаа српските туристи од Евија

Туристи од Србија биле избркани од грчкиот остров Евија, пишува „Новости“. Нив ги избркале локалните пензионери, кои се исплашени од короната. Туристите беа принудени да …

Грчките пензионери ги избркаа српските туристи од Евија Прочитај повеќе »

(Фото) Лоба со стомачни мускули спремна за на плажа

Пејачката Викторија Лоба објави нова слика во бикини на „Инстаграм“. Вели „летото доцнеше, ама сепак дојде“ и откри дека е спремна за на плажа. Но, …

(Фото) Лоба со стомачни мускули спремна за на плажа Прочитај повеќе »

Ова лето ќе се носат сандали со дебела штикла

Сандалите со дебела штикла се единствените чевли кои ќе ви бидат потребни летово. Стабилни се, а во нив нозете изгледаат совршено издолжени и секси. Моделите …

Ова лето ќе се носат сандали со дебела штикла Прочитај повеќе »

(ФОТО) Емили Ратајковски ги има најубавите бикини ова лето

Познатиот модел изјави дека најважното нешто во нејзиниот куфер кога оди на одмор е нејзината колекција бикини. Погледнете ги сите нејзини модели на костими за …

(ФОТО) Емили Ратајковски ги има најубавите бикини ова лето Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Падна снег среде лето – Жителите со маици на кратки ракави и зимски капути

Од летни маици, директно во капути. Овој викенд во Санкт Петербург во Русија погодило невреме пропратено со град. Улиците од градот биле прекриени со снег, …

(ВИДЕО) Падна снег среде лето – Жителите со маици на кратки ракави и зимски капути Прочитај повеќе »

Андреј Папаз Ѓоргиевски: Жените ова лето со костими за капење во реси, мажите во морнарски бои

Андреј Папаз Ѓоргиевски е релативно млад моден дизајнер и костимограф во Македонија. Има завршено студии по моден дизајн на Универзитетот ФОН и својата кариера ја започнува …

Андреј Папаз Ѓоргиевски: Жените ова лето со костими за капење во реси, мажите во морнарски бои Прочитај повеќе »

Отворено 57. Охридско лето: Министерот за култура најави нова визија за новите времиња

Пред бројна публика, вечерва, на атрактивниот простор од Античкиот театар во Охрид, свечено беше отворено 57. „Охридско лето“, најпрестижната културна манифестација кај нас, македонскиот културен …

Отворено 57. Охридско лето: Министерот за култура најави нова визија за новите времиња Прочитај повеќе »

„Охридско лето“: Организаторите и изведувачите најавија џез спектакл со „Форплеј” од САД

Утревечер, од 21 часот, на отворената атрактивна сцена од Античкиот театар во Охрид, свечено ќе биде отворен фестивалот „Охридско лето“, годинава 57. по ред, кој …

„Охридско лето“: Организаторите и изведувачите најавија џез спектакл со „Форплеј” од САД Прочитај повеќе »

Сладоледот од канабис во Пула стана вистински хит ова лето

Слаткарница во Пула, пред неколку недели почна да се продава сладолед од канабис кој веднаш стана хит и меѓу туристите и меѓу локалните жители. Освен …

Сладоледот од канабис во Пула стана вистински хит ова лето Прочитај повеќе »

Scroll to Top