Лила Филиповска

Дојдов како турист, а всушност сум дома: Лила за Божик во родната Шведска

Лила Филиповска божиќните празници одлучи да ги мине во Шведска. Го посети родниот град Гетеборг, каде се потсети на убавите моменти од младоста. „Кога после …

Дојдов како турист, а всушност сум дома: Лила за Божик во родната Шведска Прочитај повеќе »

(Галерија) Секси корсети, кожен латекс, елегантни фустани: песните просечни ама барем модата не потфрли на Макфест

Вчера во Штип се одржа ревијалната вечер на Макфест. Покрај модерните рефрени, младите изведувачи и веќе познати музички имиња кои одамна ги немаше на фестивалот …

(Галерија) Секси корсети, кожен латекс, елегантни фустани: песните просечни ама барем модата не потфрли на Макфест Прочитај повеќе »

(Видео) Лила растури со чочек на свадба кај Васка Јанковска

Водителката Лила Филиповска заедно со својот син Филип беше гостинка на свадбата на која се женеше Ален, синот на пејачката Васка Јанковска, која ја отпеа …

(Видео) Лила растури со чочек на свадба кај Васка Јанковска Прочитај повеќе »

(Галерија) Лила провоцира од спална со црвен кармин и секси корсет

Водителката на „Се или нешто“, Лила Филиповска на својот Инстаграм објави фотографии како лежи во спалната соба. Облечена во црн корсет со длабоко деколте и …

(Галерија) Лила провоцира од спална со црвен кармин и секси корсет Прочитај повеќе »

(Фото) Од поблиску малку да те видиме без шминка: Гола Лила крева температура среде жештинава

Македонската водителка Лила Филиповска ја загреа атмосферата од Бодрум во Турција. Таа објави фотографија на која е целата гола и покриена со јорган. „Од поблиску малку …

(Фото) Од поблиску малку да те видиме без шминка: Гола Лила крева температура среде жештинава Прочитај повеќе »

Македонската естрада се прости од Шабан Шаулиќ

Калиопи, Благоја Грујовски, Тијана Дапчевиќ, Лила Филиповска, Анета Молика се само дел од македонските музичари кои преку социјалните мрежи се простија од кралот на народната музика, …

Македонската естрада се прости од Шабан Шаулиќ Прочитај повеќе »

(Видео) И Лила глуми во „Преспав“

Водителката Лила Филиповска синоќа се појави како специјален гостин во третата сезона од популарната македонска серија „Преспав“. Лила на „Инстаграм“ се пофали со два исечока …

(Видео) И Лила глуми во „Преспав“ Прочитај повеќе »

(Видео) Лила како Софија Лорен

Водителката Лила Филиповска објави тризер-видео од снимената фотосесија, како дел од рекламата на долна облека и хулахопки. Секси облечена, стилизирана, провокативна од глава до пети, …

(Видео) Лила како Софија Лорен Прочитај повеќе »

Пуфла, да ти дојдам во кревет-непристојни понуди за Лила откако објави ново секси видео

Водителката Лила Филиповска сними нова фотосесија, како дел од рекламата на долна облека и хулахопки. Таа се пофали и на Инстаграм, откако сподели видео, во …

Пуфла, да ти дојдам во кревет-непристојни понуди за Лила откако објави ново секси видео Прочитај повеќе »

(Галерија) Секси и во црно, пејачките го вратија сјајот на „Мел-фест“

Дел од поп и фолк естрадата, вчеравечер се собра на фестивалот „Мел-фест“ во центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп. Пејачите со својот настап и песни решија повторно …

(Галерија) Секси и во црно, пејачките го вратија сјајот на „Мел-фест“ Прочитај повеќе »

(Фото) Лила во есенска-шик комбинација

Познатата водителка Лила Филиповска направи уште една во низата фотосесии која ја сподели на социјалните мрежи. Овој пат станува збор за промоција на есенска-шик комбинација. …

(Фото) Лила во есенска-шик комбинација Прочитај повеќе »

(Фото) Лила „падна“ на британски манекен

Познатата водителка Лила Филиповска за малку ќе паднеше додека снимаше фотосесија со британскиот модел Пол Коли. За снимањето беше облечена во црн корсет од тантела …

(Фото) Лила „падна“ на британски манекен Прочитај повеќе »

(Фото) Лила се потсети на времето кога го родила синот Филип

Лила Филиповска денеска го прослави роденденот на својот син Филип, а по тој повод водителката на социјалните мрежи сподели фотографии од неговите детски денови. „Како …

(Фото) Лила се потсети на времето кога го родила синот Филип Прочитај повеќе »