марија

Ларија со нејзината баба ја решиле мистеријата за чудовиштето од Лох Нес

Осумгодишната Ларија и нејзината баба Марија веруваат дека конечно имаат доказ дека некакво чудовиште живее во длабочите на езерото Лох Нес. Ларија снимила видео додека …

Ларија со нејзината баба ја решиле мистеријата за чудовиштето од Лох Нес Прочитај повеќе »

Марија се прости од филмската мајка Јелена Жигон

Актерката Риалда Кадриќ, најпозната како Марија од „Жикина династија“ се прости од својата филмска мајка, Јелена. Таа преку фејсбук-профилот се присети на актерката Јелена Жигон …

Марија се прости од филмската мајка Јелена Жигон Прочитај повеќе »

Данската принцеза со велосипед ги носи децата во градинка

Данската принцеза Марија, како и многу други нејзини сограѓани, е голем љубител на велосипедите и често го практикува ова превозно средство. Затоа, Данска не беше …

Данската принцеза со велосипед ги носи децата во градинка Прочитај повеќе »

„Кончита“ ги навреди Марија Шерифовиќ и Карлеуша

За настапот на Ненад Пагонис, кој во претходната емисија на шоуто „Твоето лице звучи познато“ ја имитира Кончита Вурст, се зборува со денови. Кикбоксерот со …

„Кончита“ ги навреди Марија Шерифовиќ и Карлеуша Прочитај повеќе »

Мира успеа да го препее големиот хит на Марија Шерифовиќ

Мира Шкориќ успеа да направи нешто што на малкумина им успеало во шоуто „Твоето лице звучи познато“. Таа доби задача да го отпее хитот „Дел од …

Мира успеа да го препее големиот хит на Марија Шерифовиќ Прочитај повеќе »

Карлеуша, Марија Шерифовиќ, Саша Поповиќ – Кој се дојде на концертот на Ана Бекута

Многу познати лица дојдоа да ја поддржат пејачката. После успешниот прв, Ана Бекута го имаше и својот втор по ред концерт во „Сава центарот“, од …

Карлеуша, Марија Шерифовиќ, Саша Поповиќ – Кој се дојде на концертот на Ана Бекута Прочитај повеќе »

Марија Шерифовиќ ја прокоментира драмата околу „Ѕвездите на Гранд“

Конфузијата која владее околу „Ѕвездите на Гранд“, кои синоќа ги прикажаа само поедини кабловски оператори, па повеќето од публиката не ги ни виде, ја прокоментира …

Марија Шерифовиќ ја прокоментира драмата околу „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Не е во бикини, но оваа фотографија на Марија Шерифовиќ им се допадна на сите

Летниот одмор за Марија Шерифовиќ и официјално е завршен, па пејачката се враќа на новите обврски.Марија Шерифовиќ објави фотографија на Инстаграм со која направи хаос …

Не е во бикини, но оваа фотографија на Марија Шерифовиќ им се допадна на сите Прочитај повеќе »

Невидена фотографија досега – Марија Шерифовиќ со долга коса!

Ова е до сега не видена фотографија од Марија Шерифовиќ која е направена пред 15 години во една емисија. Марија тогаш не била позната, а …

Невидена фотографија досега – Марија Шерифовиќ со долга коса! Прочитај повеќе »

Ѕвездата од „Жикина династија“, Марија, никогаш не ја преболе смртта на мајка си

Ријалда Кадиќ, или позната како Марија од „Жикина династија“, при гостување во една емисија објасни зошто веќе никогаш нема да се врати од Лондон. Таа …

Ѕвездата од „Жикина династија“, Марија, никогаш не ја преболе смртта на мајка си Прочитај повеќе »

По бруталниот коментар на Марија Шерифовиќ, Карлеуша веднаш ја избриша оваа снимка

Ова дефинитивно не е еден од талентите на Јелена Карлеуша. Пејачката не би се прославила доколку, по некоја случајност, се занимавала со кошарка. Таа објави …

По бруталниот коментар на Марија Шерифовиќ, Карлеуша веднаш ја избриша оваа снимка Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Дојде од Индонезија во Босна, па пред Марија Шерифовиќ го отпеа нејзиниот голем хит

Руми од Индонезија на фантастичен начин го отпеа хитот на Марија Шерифовиќ, „Паметна и луда“, и ја воодушеви српската пејачка.Марија Шерифовиќ на големо е познато …

(ВИДЕО) Дојде од Индонезија во Босна, па пред Марија Шерифовиќ го отпеа нејзиниот голем хит Прочитај повеќе »

(ФОТО) Марија Шерифовиќ јавно изрази љубов кон својата девојка

Општо е познато дека Марија Шерифовиќ својата интима не ја изнесува во јавност и дека единствена размена на љубв која можеме да ја видиме е …

(ФОТО) Марија Шерифовиќ јавно изрази љубов кон својата девојка Прочитај повеќе »

Марија Шерифовиќ влубена до уши – Нема да ви се верува во кого е затрескана пејачката

Марија Шерифовиќ си ја пронашла среќата во нова врска со атрактивна девојка од Лос Анџелес поради што често патува во САД. Тие двете се запознале …

Марија Шерифовиќ влубена до уши – Нема да ви се верува во кого е затрескана пејачката Прочитај повеќе »

„Ќе ти е*** ма*ер! – Ти си крива за веста за смртта на татко ми“ – Марија Шерифовиќ упати јавна порака до Александра

Немам никаква врска ни никаков Јутјуб канал, видео запис, а најмалку се занимавам со лажни вести за твојот татко“, напиша Марија Шерифовиќ. Пејачката реши да …

„Ќе ти е*** ма*ер! – Ти си крива за веста за смртта на татко ми“ – Марија Шерифовиќ упати јавна порака до Александра Прочитај повеќе »

Scroll to Top