Меган Маркл

Нови тајни за животот на Меган во новата биографска книга

Ендру Мортон, биографот на принцезата Дијана, напиша нова книга во која открива интересни детали за Меган Маркл. Книгата „Meghan: A Hollywood Princess“ крие тајни за идната …

Нови тајни за животот на Меган во новата биографска книга Прочитај повеќе »

Принцот Хари и Меган Маркл одлучија каде ќе го минат медениот месец

Венчавката на принцот Хари и актерката Меган Маркл се наближува, а како деновите минуваат се е поголема неизвесноста околу одржувањето на истата, но и околу …

Принцот Хари и Меган Маркл одлучија каде ќе го минат медениот месец Прочитај повеќе »

Кејт учела да игра на шипка, Меган носи опавче во јавност

Меган Маркл често ги крши кралските правила, но тоа го прави и Кејт Мидлтон. Тие досега имаат прекршено неколку традиционални обичаи. Кејт Мидлтон и Меган …

Кејт учела да игра на шипка, Меган носи опавче во јавност Прочитај повеќе »

(Фото) Елегантни покани за свадбата на Меган и Хари

Венчавката на принцот Хари и Меган Маркл е закажана за 19 мај, а поканите за нивните 600 гости се веќе испратени. Фотографии од поканата се појавија …

(Фото) Елегантни покани за свадбата на Меган и Хари Прочитај повеќе »

Што крие несесерот на Меган Маркл?

Минатата година доминираа нагласеното контурирање на лицето и исцртувањето и пополнувањето надвор од природните линии на усните. Овие трендови преовладуваа на „Инстаграм“ под силното влијание …

Што крие несесерот на Меган Маркл? Прочитај повеќе »

Принцот Хари не сака да потпише предбрачен договор

Принцот Хари покажа дека безрезервно ѝ верува на својата идна жена Меган Маркл откако одби да потпише предбрачен договор со актерката. Тој смета дека не …

Принцот Хари не сака да потпише предбрачен договор Прочитај повеќе »

Наместо татко ѝ, принцот Вилијам ќе ја одведе Меган до олтарот

Британските медиуми пишуваат дека принцот Вилијам ќе ја одведе Меган Маркл до олтарот. Според нив, таа не ги поканила на свадба својот татко и полубратот. …

Наместо татко ѝ, принцот Вилијам ќе ја одведе Меган до олтарот Прочитај повеќе »

Кејт Мидлтон не дојде на моминската забава на Меган

Минатиот викенд Меган Маркл организирала моминска вечер, на која не присуствувала Кејт Мидлтон. Според медиумите во Британија, Кејт била поканета на забавата на Меган. Веќе …

Кејт Мидлтон не дојде на моминската забава на Меган Прочитај повеќе »

Принцот Хари и Меган Маркл поканија над 2.600 гости на свадбата

Над 2.600 гости се поканети на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, која ќе се одржи на 19 мај во палатата Виндзор. Британското кралско …

Принцот Хари и Меган Маркл поканија над 2.600 гости на свадбата Прочитај повеќе »

Меган Маркл водела блог под тајно име за сексуалните навики и доживувања

Идната жена на британскиот принц Хари, Меган Маркл, наводно е тајна авторка на скриениот блог под името „Вработена актерка“, во која целосно отворено и искрено …

Меган Маркл водела блог под тајно име за сексуалните навики и доживувања Прочитај повеќе »

ФОТО: Принцот Хари и Меган Маркл првпат во јавност како двојка

Принцот Хари (33) и Меган Маркл (36) вчера попладне се појавија на „Инвиктус“ игрите во Торонто, што е нивно прво појавување во јавност по едногодишната …

ФОТО: Принцот Хари и Меган Маркл првпат во јавност како двојка Прочитај повеќе »