полска

Бившата спајсица Мелани Си го откажа концертот во Полска за Нова година

Бившата членка од групата „Спајс Грлс“, Мел Си, го откажа концертот во Полска за Нова година. Иако не откри зошто го откажала, многумина шпекулираат дека …

Бившата спајсица Мелани Си го откажа концертот во Полска за Нова година Прочитај повеќе »

Популарна полска навивачка предвидува финале за Франција на Мундијалот во Катар

Марта Барчок, најпопуларната навивачка во Полска, која беше наречена „Мис на Светското првенство“, откри дека нема да присуствува на овогодинешното Светско првенство во Катар поради …

Популарна полска навивачка предвидува финале за Франција на Мундијалот во Катар Прочитај повеќе »

Телохранителот на Левандовски е исфрлен од Светско затоа што е нацист

Еден од телохранителите на полската репрезентација, Доминик Грухе е исфрлен од Светското првенство во Катар, затоа што е член на неонацистичка криминална банда вмешана во …

Телохранителот на Левандовски е исфрлен од Светско затоа што е нацист Прочитај повеќе »

Жена 17 километри го носеше на рамо своето старо куче за да избега од Украина

Триесет и петгодишната Украинка Алиса го носела на рамо своето старо куче 17 километри за да избега од Украина. Таа го носела на рамо сè …

Жена 17 километри го носеше на рамо своето старо куче за да избега од Украина Прочитај повеќе »

(Фото) Роберт Левандовски отвори фудбалски паб во Варшава, со мала трибина за гледање и навивање

Фудбалерот на Баерн Минхен и Полска, Роберт Левандовски, во Варшава отвори фудбалски паб, во кој има мала трибина за гледање и навивање за време на …

(Фото) Роберт Левандовски отвори фудбалски паб во Варшава, со мала трибина за гледање и навивање Прочитај повеќе »

Генерал на армијата на Белорусија стравува дека НАТО би можел да ја нападне неговата земја

Началникот на главната управа на Генералштабот на Вооружените сили на Република Белорусија, Руслан Косигин, изјави дека државите на НАТО постојано правеле извидувачки летечки активности во …

Генерал на армијата на Белорусија стравува дека НАТО би можел да ја нападне неговата земја Прочитај повеќе »

Сè се оркестира телефонски, Лукашенко откри од кои три земји се командуваат протестите во Белорусија

Белорускиот претседател Александар Лукашенко изјави дека протестите во Минск и во други градови на Белорусија, се оркестираат од Полска, Велика Британија и Чешка, а дека …

Сè се оркестира телефонски, Лукашенко откри од кои три земји се командуваат протестите во Белорусија Прочитај повеќе »

Воз прегази еден од најталентираните полски ракометари

Еден од најталентираните полски ракометари Капер Волек, од тимот на КС Вирет, трагично го загуби животот на 18 годишна возраст, откако беше прегазен од воз. …

Воз прегази еден од најталентираните полски ракометари Прочитај повеќе »

Американска амбасадорка, сака нуклеарното оружје да го пренесе од Германија во Полска

Американската амбасадорка во Полска, Џорџет Мосбахер (73) ги изненади сите со својата изјава дека сака американското оружје да го пресели од Германија во Полска. Експертите …

Американска амбасадорка, сака нуклеарното оружје да го пренесе од Германија во Полска Прочитај повеќе »

За време на анексијата на Крим, Путин ѝ се заканил на Европа со војна

Рускиот претседател Владимир Путин, во екот на конфликтот со Запад, поради анексијата на Крим ѝ се заканил на Европската унија, дека ќе ѝ испрати руска …

За време на анексијата на Крим, Путин ѝ се заканил на Европа со војна Прочитај повеќе »

Директорка од школо во Полска отуштена затоа што организирала симулација на терористички напад

Директорка од основно школо во Полска е отпуштена од работа, затоа што организирала вежба на која бил симулиран терористички напад, а истовремено не им кажала …

Директорка од школо во Полска отуштена затоа што организирала симулација на терористички напад Прочитај повеќе »

Полски новинар предупредува на нуклеарна војна меѓу САД и Русија

Полскиот новинар Антониј Коњушевски во весникот „Мисл Полска“ предупредува на нуклеарна војна меѓу двете најголеми воени сили во светот САД и Русија. Коњушевски опишал две …

Полски новинар предупредува на нуклеарна војна меѓу САД и Русија Прочитај повеќе »

(Видео) Воз удри во возило на брза помош во Полска

Воз удри во возило за брза помош во Полска. Настанот бил снимен од една од безбедносните камери, а во несреќата загинаа две лица. Инцидентот се случил …

(Видео) Воз удри во возило на брза помош во Полска Прочитај повеќе »

Полска во земјите од ЕУ извезла 2,7 тони расипано месо

Полска извела 2700 килограми сомнително говедско месо во земјите на Европската унија. Ова го изјавил шефот на полската ветеринарска служба, откако во јавноста се појавила …

Полска во земјите од ЕУ извезла 2,7 тони расипано месо Прочитај повеќе »

(Видео) Моторциклист ја извалка репортерката со кал од глава до пети

Репортерка од Полска во обид да добие изјава од еден од натпреварувачите на трка со мотори доживеа вистински блам. Таа интервјуто се одлучила да го …

(Видео) Моторциклист ја извалка репортерката со кал од глава до пети Прочитај повеќе »

(Видео) Риболовци извлекоа од реката сом тежок 185 килограми

Двајца риболовци од Полска имаа успешен лов додека пловеа низ водите на реката Одри. Алфонс Брзовски и Марек Ждановиќ се пофалија на социјалните мрежи дека …

(Видео) Риболовци извлекоа од реката сом тежок 185 килограми Прочитај повеќе »

Кампот на Хитлер, по 70 години стана луксузно одморалиште

Омиленото место на нацистите и најомилениот камп на Адолф Хитлер „Dream Holiday Camp“, кој се наоѓа на германскиот остров Руген во Балтичкото море, официјално е …

Кампот на Хитлер, по 70 години стана луксузно одморалиште Прочитај повеќе »

(Видео) Дванаесет тони чоколадо истече на автопат во Полска

Цистерна со 12 тони течна чоколада се превртела на автопат во Полска меѓу Варшава и Познан. Тони течна чоколада го поплавила целиот автопат околу 4:45 …

(Видео) Дванаесет тони чоколадо истече на автопат во Полска Прочитај повеќе »

Scroll to Top