порака

Семејството на Шумахер испрати порака до фановите

Веќе 4 години Михаел Шумахер е во тешка здравствена состојба, а неговото семејство не открива детали за тоа дали има некаков напредок и какво е …

Семејството на Шумахер испрати порака до фановите Прочитај повеќе »

Египетски археолози пронашле порака од задгробен живот

Египетското Министерство за антиквитети соопшти дека во близина на градот Миња по долината на Нил, јужно од Каиро, е откриена древна некропола. Научниците соопштија дека се …

Египетски археолози пронашле порака од задгробен живот Прочитај повеќе »

Асанж испрати мистериозна кодирана порака на „Твитер“ на 1 јануари

Основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, на 1 јануари на „Твитер“ објавил песна од познатата пејачка Миа, Paper Planes, но и чудна кодирана порака, која никој …

Асанж испрати мистериозна кодирана порака на „Твитер“ на 1 јануари Прочитај повеќе »

Семејството на Џорџ Мајкл со емотивна порака ја одбележа годишнината од неговата смрт

Семејството на покојниот Џорџ Мајкл на неговиот сајт објави трогателно писмо, со кое ја обележа првата годишнина од неговата смрт. Џорџ Мајкл почина на 25 …

Семејството на Џорџ Мајкл со емотивна порака ја одбележа годишнината од неговата смрт Прочитај повеќе »

Емотивна порака на Панчо за роденденот на почината мајка

Владимир Блажев, Панчо од дуото ДНК, повторно предизвика емоции на социјалните мрежи. Тој објави заедничка форографија со неговата мајка од времето кога бил дете.  Под …

Емотивна порака на Панчо за роденденот на почината мајка Прочитај повеќе »

Лепа Брена со емотивна фотографија и порака се прости од Љубиша Самарџиќ

„Засекогаш во нашите мисли“, напиша меѓу останатото Лепа Брена на социјалните мрежи.Тагата за губитокот на легендата на југословенската и српска кинематографија, актерот Љубиша Самарџиќ, ја …

Лепа Брена со емотивна фотографија и порака се прости од Љубиша Самарџиќ Прочитај повеќе »

Емотивна порака на хирургот од денот на веридбата со Ивана

Во пукањето кое се случи утринава во Србија, 30-годишната актерка Ивана Панзаловиќ позната по улогата во серијалот „Курсаџии“ се здоби со тешки повреди, откако на …

Емотивна порака на хирургот од денот на веридбата со Ивана Прочитај повеќе »

Кога ќе ја видат бојата на сакото на Меркел, знаат каква ќе биде нејзината порака

Наводно, во зависност од тоа во која боја е сакото што го носите, зависи и пораката што сакате да ја испратите: сериозност, строгост, лежерност…Кога германската …

Кога ќе ја видат бојата на сакото на Меркел, знаат каква ќе биде нејзината порака Прочитај повеќе »

Ако сте примиле порака од Фабрицио за покана за пријател, не го прифаќајте

Низ Фејсбук се прошири нов измама со која голем број на корисници на популарната социјална мрежа се измамени. Имено, корисниците меѓусебно шеруваат пораки во кои, …

Ако сте примиле порака од Фабрицио за покана за пријател, не го прифаќајте Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Карлеуша со силна порака од синоќешниот настап во Нови Пазар

„Прекрасна публика сте, ги соборивме сите рекорди на посетеност“, порача Карлеуша. Пејачката на својата Фејсбук страница со снимка од синоќешниот концерт одржан во Нови Пазар …

(ВИДЕО) Карлеуша со силна порака од синоќешниот настап во Нови Пазар Прочитај повеќе »

(ФОТО) Момчето кое влета на теренот на „Филип Втори“ имаше порака на својот грб

На крајот од мечот, да се случи еден помал инцидент, или пропуст на редарите, кои некако се опуштија по завршување на мечот, па еден од …

(ФОТО) Момчето кое влета на теренот на „Филип Втори“ имаше порака на својот грб Прочитај повеќе »

(ФОТО) Туристи оставиле порака на истрошена ролна од тоалет – Eве што пишувало

На социјалните мрежи веќе неколку дена кружи фотографија од пораката, која турист ја оставил на истрошена ролна од тоалет гласи: „Извинете, не ни се допадна …

(ФОТО) Туристи оставиле порака на истрошена ролна од тоалет – Eве што пишувало Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Се вика Лолита, а нејзината порака е „Ма нека се љуља“

Руската пејачка не и смета што има 20 килограми вишок, а ја запали публиката кога се облече како Џеј Ло. Кога Џенифер Лопез ќе се …

(ВИДЕО) Се вика Лолита, а нејзината порака е „Ма нека се љуља“ Прочитај повеќе »

„Ќе ти е*** ма*ер! – Ти си крива за веста за смртта на татко ми“ – Марија Шерифовиќ упати јавна порака до Александра

Немам никаква врска ни никаков Јутјуб канал, видео запис, а најмалку се занимавам со лажни вести за твојот татко“, напиша Марија Шерифовиќ. Пејачката реши да …

„Ќе ти е*** ма*ер! – Ти си крива за веста за смртта на татко ми“ – Марија Шерифовиќ упати јавна порака до Александра Прочитај повеќе »

Scroll to Top