прв

Патрик Свејзи не бил првиот избор за „Валканиот танц“

Главната улога на заводник и учител по танц во култниот филм „Валканиот танц“ не било првично наменета за Патрик Свејзи, туку режисерот на филмот, Емил …

Патрик Свејзи не бил првиот избор за „Валканиот танц“ Прочитај повеќе »

(видео) Синан запеа првпат по излегувањето од болница

Доколку некој се сомневал, сега е јасно – Синан се врати на сцената, а снимката на неговата прва проба по операцијата ги воодушеви сите љубители …

(видео) Синан запеа првпат по излегувањето од болница Прочитај повеќе »

За прв пат може да слушнеме како комуницирале неандерталците

Вокални експерти успеале да го откријат начинот на кој комуницирал најстариот човеков потомок. За прв пат е истражаен првиот комплетиран скелет на неандерталец. На краткото …

За прв пат може да слушнеме како комуницирале неандерталците Прочитај повеќе »

Камила застана меѓу принцот Чарлс и принцезата Дајана

Кога принцот Чарлс и Дајана се венчале во далечната 1981 година, никој не можел ни да насети дека нивниот брак ќе биде несреќен. На прв …

Камила застана меѓу принцот Чарлс и принцезата Дајана Прочитај повеќе »

Прв ХБО-документарец – Да не беше Тито, Американците немаше да слетаат на Месечината

Станува збор за една од најлудите теории на заговор по Студената војна, а документарецот за наводната југословенска вселенска програма во април минатата година ја имаше …

Прв ХБО-документарец – Да не беше Тито, Американците немаше да слетаат на Месечината Прочитај повеќе »

„Престани жено да ми набиваш комплекси“ – Цеца и Лидија за прв пат заедно во емисија

Најголемата балканска ѕвезда Цеца Ражнатовиќ при едно гостување во емисија, и приреди воодушевувачки комплименти на актерката Лидија Вукичевиќ, при што успеа да ги изненади сите …

„Престани жено да ми набиваш комплекси“ – Цеца и Лидија за прв пат заедно во емисија Прочитај повеќе »

(ФОТО) Јелена Розга го исфлри задникот во прв план па ги воодушеви фановите

Јелена Розга објави фотка во костим за капење и ја распламна фантазијата кај обожавателите на Инстаграм со својата заводлива позадина. Јелена позираше во модерен костим …

(ФОТО) Јелена Розга го исфлри задникот во прв план па ги воодушеви фановите Прочитај повеќе »

(ФОТО) Оваа фотографија на прв поглед делува нормално, но погледнете внимателно

На прв поглед оваа фотографија изгледа сосема нормално и ќе ви треба малку време да приметите што има чудно во неа. Може ќе ви бидат …

(ФОТО) Оваа фотографија на прв поглед делува нормално, но погледнете внимателно Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) ЗА ПРВ ПАТ ПРЕД КАМЕРА СО БЕБЕТО – Јелена во прошетка со синот

Да знаев колку е прекрасно чувството и колку тоа ќе го промени човек од корен, сигурно досега веќе би имала две, можеби три деца, изјави …

(ВИДЕО) ЗА ПРВ ПАТ ПРЕД КАМЕРА СО БЕБЕТО – Јелена во прошетка со синот Прочитај повеќе »

(ФОТО) Девојката на Иван Тодориќ за прв пат го покажа трудничкото стомаче

Милица Михајловиќ, девојката на Иван Тодориќ со кого чека дете, го покажа за прв пат трудничкиот стомак во јавноста. Милица ја мина вечерта со пријателките …

(ФОТО) Девојката на Иван Тодориќ за прв пат го покажа трудничкото стомаче Прочитај повеќе »

(ФОТО) Сека Алексиќ за прв пат го однесе синот Јаков на море

Пејачката не сакаше да ја открие локацијата на која престојува со малиот Јаков. Повеќе од очигледно е дека Сека Алексиќ ужива во мајчинството, а малиот …

(ФОТО) Сека Алексиќ за прв пат го однесе синот Јаков на море Прочитај повеќе »