руски

Руски рапер се самоуби, откако оставил порака дека не сака да убива луѓе

Рускиот рапер Иван Виталиевич Петунин, чие уметничко име е Воки, се самоубил поради регрутирањето што го најавил рускиот претседател Владимир Путин, пренесуваат странските медиуми. Телото …

Руски рапер се самоуби, откако оставил порака дека не сака да убива луѓе Прочитај повеќе »

(Видео) Руски пилот се разнел кога бил соборен и обиколен со џихадисти

Рускиот пилот Роман Филипов, чиј борбен авион „сухој 25“ го собориле припадниците на џихадистичката група Тагрир ел-Шам над територијата што ја контролираат, се разнел себеси …

(Видео) Руски пилот се разнел кога бил соборен и обиколен со џихадисти Прочитај повеќе »

Руски град му се заканува да биде проголтан од најголемиот рудник во светот

Најголемиот рудник на дијаманти во некогашниот Советски сојуз, под името Мирни, изгледа како да ќе проголта цел руски град кој настанал околу него. Поради неговата …

Руски град му се заканува да биде проголтан од најголемиот рудник во светот Прочитај повеќе »

Руски војник во обид да подгрее ручек уништил тенк

Рускиот војник Семен Мережнијков, сакајќи да подготви ручек на теренот на Крим, уништил оклопен транспортер БТР, вреден половина милион долари. Семен се обидел да го …

Руски војник во обид да подгрее ручек уништил тенк Прочитај повеќе »

САД купуваат руски природен гас поради растот на потрошувачките цени среде поларниот студ

Причина за овој економски потег е наглиот пораст на цената на плинот на источниот брег на САД. ЛНГ танкерот кој ѝ припаѓа на француската енергетска …

САД купуваат руски природен гас поради растот на потрошувачките цени среде поларниот студ Прочитај повеќе »

Амбициозен руски проект што ја исплаши Америка

Западните медиуми повторно му забележуваат на Путин поради тоа што рускиот претседател наводно работи на обидот да завладее со светскиот пазар на гас. Всушност, се …

Амбициозен руски проект што ја исплаши Америка Прочитај повеќе »

Руски истражувачи со помош на дрон снимија филм за најголемата пештера во светот

Група руски истражувачи ја проучуваа една од најспектакуларните и уште помалку посетени природни знаменитости во светот, пештерата Син Донг, која се наоѓа во џунгла во …

Руски истражувачи со помош на дрон снимија филм за најголемата пештера во светот Прочитај повеќе »

Руски доктор открил тајна за детски имунитет: „Не ги лекувајте со чудотворни лекови, туку со ова“

Многу родители веруваат дека постои лек кој на чудотворен начин може да влијае на зајакнувањето на имунитетот кај децата, меѓутоа, еве што советува Јевгениј Комаровски, …

Руски доктор открил тајна за детски имунитет: „Не ги лекувајте со чудотворни лекови, туку со ова“ Прочитај повеќе »

Путин го претстави новиот руски супер војник!

Рускиот претседател Владимир Путин го претстави генетски модифицираниот супер војник и, како што вели, е посмртоносен дури и од нуклеарна бомба. Путин ги предупреди повеќето …

Путин го претстави новиот руски супер војник! Прочитај повеќе »

Дванаесет совети од руски психолог како да спречите училиштето да го уништи вашето дете

Михаил Лабковски, популарниот руски психолог, им  дава совети на сите родители како да го направат најдоброто за своето дете. Како да одберат училиште, за тоа …

Дванаесет совети од руски психолог како да спречите училиштето да го уништи вашето дете Прочитај повеќе »

Спроведен најголемиот воздухопловен руски напад во кој се убиени 2400 терористи на ИСИС

Русија уби околу 2400 милитанти на ИСИС  во својот најголем воздушен напад извршен против терористичкиот режим. Сред глобалниот медиумски молк, руското Министерство за одбрана потврди …

Спроведен најголемиот воздухопловен руски напад во кој се убиени 2400 терористи на ИСИС Прочитај повеќе »

Руски хеликоптер испали ракети кон паркирани возила – Повредени невини цивили

Руските портали денеска објавија дека две лица се повредени за време на воената вежба „Запад 2017“ кога  хеликоптер по грешка испали ракети кон паркирани возила. …

Руски хеликоптер испали ракети кон паркирани возила – Повредени невини цивили Прочитај повеќе »

20 совети од руски психолог – вака ќе ги решите сите ваши животни проблеми

Михаил Литвак е еден од најпризнатите светски психолози на денешницата. Овие 20 совети, иако се кратки, ако навистина ги разберете и примените во животот, ќе …

20 совети од руски психолог – вака ќе ги решите сите ваши животни проблеми Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Овој руски свештеник не вози бесна кола – Нема да ви се верува на што се качи

Треба да се иде чекор со времето… Една корисничка на интернет постави видео на руски свештеник, во целост облечен во црна монашка облека, качен на …

(ВИДЕО) Овој руски свештеник не вози бесна кола – Нема да ви се верува на што се качи Прочитај повеќе »

(ФОТО) Руски физичар „се начукал“ во „CERN“ па предизвикал земјотрес!

Рускиот физичар Александар Зјуганов, е обвинет дека бил под дејство на алкохол и силни лекови, и ги „прекршил“ сите безбедносни правила на CERN, затоа што …

(ФОТО) Руски физичар „се начукал“ во „CERN“ па предизвикал земјотрес! Прочитај повеќе »