сестра

(Фото) Џастин Бибер ѝ посвети фотографија од детство на неговата сестра за роденденот

Пејачот Џастин Бибер ѝ посвети фотографија на неговата сестра Џезмин за нејзиниот 14. роденден. „Не ми се верува дека го кажувам ова, но среќен 14-ти …

(Фото) Џастин Бибер ѝ посвети фотографија од детство на неговата сестра за роденденот Прочитај повеќе »

(Фото) Ристе Ристески ја покажа сестра си

Ристе Ристески, ланскиот победник на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, објави фотографија со својата помала сестра Анастасија и ги изненади фановите. Иако доби многу …

(Фото) Ристе Ристески ја покажа сестра си Прочитај повеќе »

Луѓето што имаат сестра се најсреќни

Во едно скорешно истражување на британските факултети учествувале 571 млади луѓе, на возраст од  15 до 25 години. Испитаниците биле прашувани за нивното семејство, браќа …

Луѓето што имаат сестра се најсреќни Прочитај повеќе »

Постарата сестра на Северина е дипломиран новинар

За најпознатата хрватска ѕвезда Северина Вучковиќ фановите знаат многу работи. Таа е родена во скромно семејство и има две постари сестри. Една од нив е …

Постарата сестра на Северина е дипломиран новинар Прочитај повеќе »

Сестрата на малиот Кевин од „Сам дома“, сеуште плива во водите на актерството

Цели 27 години поминаа откако излезе филмот „Сам дома“, кој денеска веќе е вистински класик, а новогодишните празници се незамисливи без малиот Кевин и неговата …

Сестрата на малиот Кевин од „Сам дома“, сеуште плива во водите на актерството Прочитај повеќе »

Овие 10 животни лекции можете да ги научите само од помалата сестра

Малите сестри се носители на нежност и сочувство. А што е поубаво од тоа да имаш во животот едно мало човече кое да те гледа …

Овие 10 животни лекции можете да ги научите само од помалата сестра Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Џеј Зи призна дека ја претепал сестра ѝ на Бијонсе во лифтот

Џеј Зи за првпат откри што се случувало по прочуената тепачка во лифт во кој тој го извлече подебелиот крај кога ја нападна Соланж Ноулс.Пред …

(ВИДЕО) Џеј Зи призна дека ја претепал сестра ѝ на Бијонсе во лифтот Прочитај повеќе »

Анабела е убава, но само да ја видите нејзината сестра

Анебела Атијас роди три деца, а и понатаму е пример што се однесува до убавината. Нејзините ќерки се истот така многу убави девојки. Но, крвта …

Анабела е убава, но само да ја видите нејзината сестра Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Тинејџерка седна зад воланот, и ја уби помалата сестра – Крвавиот судар го пренесе во живо

Калифорниската тинејџерка направи емотивна снимка, од страшната несреќа на Инстаграм, а потоа ја сними нејзината смртно повредена сестра. Обдулија Санчез (18) се сними себе си …

(ВИДЕО) Тинејџерка седна зад воланот, и ја уби помалата сестра – Крвавиот судар го пренесе во живо Прочитај повеќе »

(ФОТО) Која ви е поубава? – Тања Савиќ ја покажа сестра и

Тања Савиќ со сестра и Билјана ги воодушеви фановите, бидејќи и двете добија комплименти од сите страни. Таа ова лето ужива со семејството во родниот …

(ФОТО) Која ви е поубава? – Тања Савиќ ја покажа сестра и Прочитај повеќе »

(ФОТО) Ако мислевте дека Елена Велевска е убава погледнете ја нејзината сестра

Атрактивната Македонска пејачка Елена Велевска, настапи во Прилеп па ја искористи таа прилика да се дружи со нејзиното семејтво. Елена објави фотографија во која со …

(ФОТО) Ако мислевте дека Елена Велевска е убава погледнете ја нејзината сестра Прочитај повеќе »

Scroll to Top