спот

(Видео) Васил Гарванлиев во сукња го промовира новиот спот „Ритам“

Васил Гарванлиев ја објави најновата песна „Ритам“ и го најави новиот албум „Порцелански војник“: Ова е трета песна од албумот кој ќе биде издаден на …

(Видео) Васил Гарванлиев во сукња го промовира новиот спот „Ритам“ Прочитај повеќе »

(Видео) Иван Кукиќ ја објави првата песна и најави соло кариера

Иван Кукиќ, синот на Ленче и Горан Кукиќ промовираше нова песна со која започнува соло кариера. Иван инаку е дел од Влатко Стефановски Трио и …

(Видео) Иван Кукиќ ја објави првата песна и најави соло кариера Прочитај повеќе »

(Видео) Пред јубилејниот концерт, ДНК има нова песна

Дуото ДНК ја промовираа нивната нова песна „Романи“ , со што е и последен сингл, со кој го затвораат албумот насловен “Дваесет”. „Се надеваме дека …

(Видео) Пред јубилејниот концерт, ДНК има нова песна Прочитај повеќе »

(Видео) Ѓорѓе Давид преработи песна од ЕКВ

Ѓорѓе Давид, член на жирито на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, направи преработка на песната „Пар година за нас“ на познатата рок-група од поранешна Југославија …

(Видео) Ѓорѓе Давид преработи песна од ЕКВ Прочитај повеќе »

(Видео) Бојана Скендеровски со преработка на македонска народна песна

Пејачката Бојана Скендеровски ја преработи македонската народна песна „Море сокол пие“ и за истата сними видео спот. Пејачката решила на публиката токму денес на големиот …

(Видео) Бојана Скендеровски со преработка на македонска народна песна Прочитај повеќе »

(Видео) Спилберг првпат со мобилен режираше музички спот

Познатиот американски режисер Стивен Спилберг првпат во неговата кариера режираше спот за новиот сингл на Маркус Мамфорд, фронтменот на групата „Mumford & Sons“. Музичарот на …

(Видео) Спилберг првпат со мобилен режираше музички спот Прочитај повеќе »

(Видео) Антонија Гиговска во црн градник од танела го промовира спотот за „Око моје“

Антонија Гиговска го објави најновиот видеоспот и песна „Око моје“, со која настапи на фестивалот „Скале“ во Херцег Нови. Музиката е на Драко Димитров, текстот …

(Видео) Антонија Гиговска во црн градник од танела го промовира спотот за „Око моје“ Прочитај повеќе »

(Видео) Антониа Гиговска снима нов спот, вика ќе бил лудило

Антониа Гиговска во понеделник ќе ја промовира новата песна „Око моје“, испеана на српски јазик. Таа се пофали дека спотот го снима со „Ај диџеј …

(Видео) Антониа Гиговска снима нов спот, вика ќе бил лудило Прочитај повеќе »

(Видео) Калуш Оркестра објавија спот за победничката песна на Евровизија, за неколку часа има над два милиони прегледи

По само енколку часа од победата на Евроснг, украинската група Калуш Оркестра на јутјуб го објавија видео спотот за победничката песна „Стефаниа“. Видеото е со …

(Видео) Калуш Оркестра објавија спот за победничката песна на Евровизија, за неколку часа има над два милиони прегледи Прочитај повеќе »

(Видео) Шакира со дечко робот игра во спотот на нејзината нова песна

Колкумбиската пејачка Шакира објави нова песна прва за оваа година, а со фотографија на која е облечена во црн костим кој ги истакнува нејзините облини …

(Видео) Шакира со дечко робот игра во спотот на нејзината нова песна Прочитај повеќе »

(Видео) Вера Мештеровиќ се разголе за српски спот

Првата Мис на Македонија, Вера Мештеровиќ, ја има главната улога во новиот спот на српската група „Галија“. Таа е единствениот лик што се појавува во …

(Видео) Вера Мештеровиќ се разголе за српски спот Прочитај повеќе »

Згоден манекен во новиот спот на Антонија Гиговска

Најбараниот машки манекен во Македонија, Павле Николовски, ја има главната улога во новиот спот на Антонија Гиговска за песната „Никогаш не вели никогаш“. Павле е …

Згоден манекен во новиот спот на Антонија Гиговска Прочитај повеќе »

(Видео) Симона Поповска се разголе во новиот спот

Поп-пејачката Симона Поповска денеска го промовира видеоспотот за својата најнова песна „Ти си моја победа“. Спотот во режија на Андреј Ѓоргиевски е снимен е на три локации: …

(Видео) Симона Поповска се разголе во новиот спот Прочитај повеќе »

(Видео) По две години пауза, Туна се враќа со секси спот  

Туна Сејдиу по две години пауза го промовираше видеото за темата Chonga. Со оваа песна и видеоспот таа најавува дека се враќа на музичката сцена. …

(Видео) По две години пауза, Туна се враќа со секси спот   Прочитај повеќе »

Каролина снима спот во Стара чаршија

Поп-ѕвездата Каролина Гочева снима нов спот. Интересни кадри од снимањето Каролина сподели на својот инстаграм-профил. Облечена во бел фустан, пејачката се шеташе низ Старата скопска …

Каролина снима спот во Стара чаршија Прочитај повеќе »

(Фото) Јоце Панов спремен за свадба

Една недела пред свадбата со својата долгогодишна девојка Марина Начевска, поп-пејачот Јоце Панов сними спот за песната „Љубовта денес победи“. За „Репортер“ тој раскажа дека …

(Фото) Јоце Панов спремен за свадба Прочитај повеќе »

(Видео) Алан Вокер сними спот во поранешните ЈУ-републики

Норвешкиот продуцент и диџеј, Алан Вокер, објави нов спот за синглот Darkside, соработка со Ау/Ра и Томин Харкет. Спотот е снимен во предели од Хрватска, …

(Видео) Алан Вокер сними спот во поранешните ЈУ-републики Прочитај повеќе »

(Видео) Необјавен спот на Влатко Илиевски

Вчера постхумно беше објавена новата песна и спот на починатиот пејач Влатко Илиевски, со наслов „До крајот“. Спотот бил снимен од „Фабрика продукција“, кои го …

(Видео) Необјавен спот на Влатко Илиевски Прочитај повеќе »