Цеца

Цеца за деновите поминати во затвор: Тоа е како да сте живи закопани во гроб

Цеца Ражнатовиќ во едно интервју раскажала за периодот поминат во затвор во 2003 година кога  беше уапсена во операцијата „Сабја“. Пејачката во затвор помина четири …

Цеца за деновите поминати во затвор: Тоа е како да сте живи закопани во гроб Прочитај повеќе »

Цеца за еден саат на ромска свадба земала 50.000 евра

Српските пејачи Светана Цеца Ражнатовиќ и Аца Лукас пееле на ромска свадба, каде заработиле иладници евра.Со денови на социјалните мрежи се шушка за големата ромска …

Цеца за еден саат на ромска свадба земала 50.000 евра Прочитај повеќе »

За жал, немам добри вести: Цеца откажа концерт поради големото невреме што ја зафати Србија

Поради големото невреме што изминатите денови ја зафати Србија, Цеца беше принудена да го откаже долго најавуваниот концерт во Брчко. „За жал, немам многу добри …

За жал, немам добри вести: Цеца откажа концерт поради големото невреме што ја зафати Србија Прочитај повеќе »

Цеца ја откажа големата журка за 50. роденден поради Анастасија која го изгуби бебето во петтиот месец од бременоста

Српската фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ ја откажа гламурозната прослава на својот 50. роденден. Ваквата одлука на Цеца се должи поради трагедијата која неодамна им …

Цеца ја откажа големата журка за 50. роденден поради Анастасија која го изгуби бебето во петтиот месец од бременоста Прочитај повеќе »

Цеца бесна го напушти студиото на „Гранд“, оти член од жирито не гласаше за нејзин кандидат

Српската пејачка Цеца Ражнатовиќ го напушти шоуто „Ѕвездите на Гранд“, откако се налути на жирито зошто не му дадоа шест гласа на нејзиниот кандидат Семир …

Цеца бесна го напушти студиото на „Гранд“, оти член од жирито не гласаше за нејзин кандидат Прочитај повеќе »

(Видео) Цеца качена на стол, Вељко со скината кошула, прослава на Дедиње за вториот внук во семејството Ражнатовиќ

Вељко Ражнатовиќ вчера стана татко по втор пат. Неговата сопруга Богдана во приватна болница во Белград го роди Крстан, кој е роден на ист ден …

(Видео) Цеца качена на стол, Вељко со скината кошула, прослава на Дедиње за вториот внук во семејството Ражнатовиќ Прочитај повеќе »

Цеца втор пат стана баба, прослава во домот на Ражанатовиќ за внукот Крстан

Српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ втор пат стана баба, се породи сопругата на Вељко Ражнатовиќ, Богдана. Денеска на 17 април таа на свет го донесе …

Цеца втор пат стана баба, прослава во домот на Ражанатовиќ за внукот Крстан Прочитај повеќе »

(Галерија) Цеца на концертот во Скопје дојде како тинејџерка и цел ноќен клуб го крена на нозе со најголемите хитови

Преполна дискотека во Скопје за настапот на српската пејачка Цеца Ражнатовиќ. Со бенд во живо на сценатаво во Централ Парк се појави фолк пејачката. Облечена …

(Галерија) Цеца на концертот во Скопје дојде како тинејџерка и цел ноќен клуб го крена на нозе со најголемите хитови Прочитај повеќе »

Македонецот Ерол Јакуповски во „Ѕвездите на Гранд“ дојде со пиштол, па Саша Поповиќ му рече да ја напушти сцената

Пејачот Ерол Јакуповски од Македонија настапи во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. Ја испеа „Још је не заборављам“, од Бане Мојичевиќ и за брзо ја …

Македонецот Ерол Јакуповски во „Ѕвездите на Гранд“ дојде со пиштол, па Саша Поповиќ му рече да ја напушти сцената Прочитај повеќе »

(Фото) Мајка и ќерка го кренаа Пробиштип нозе, па дури и огномет имаше за концертот на српските пејачки Цеца и Анастасија

Српските пејачки, Цеца и Анастасија Ражнатовиќ вчера за прв пат пееја заедно пред македонската публика и го кренаа Пробиштип на нозе. Прва на сцената се …

(Фото) Мајка и ќерка го кренаа Пробиштип нозе, па дури и огномет имаше за концертот на српските пејачки Цеца и Анастасија Прочитај повеќе »

(Видео) Немања Гудељ сосе цела фамилија ѝ дојде на Анастасија на роденден дома

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ денеска го слави својот 24-ти роденден, па во Белград допатува фудбалерот од Севиља, Немања Гудељ. Тој дојде со неговото семејство и сите …

(Видео) Немања Гудељ сосе цела фамилија ѝ дојде на Анастасија на роденден дома Прочитај повеќе »

(Видео) Цеца како холивудска ѕвезда дојде на снимањето на „Гранд“, во тесен конбинезон и разголено деколте

Српската пејачка Цеца Ражнатовиќ за време на снимањата на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ се појавила во стајлинг со зелена боја, кој ги воодушеви фановите …

(Видео) Цеца како холивудска ѕвезда дојде на снимањето на „Гранд“, во тесен конбинезон и разголено деколте Прочитај повеќе »

(Фото) Јелена Карлеуша се соблече гола за инает на Цеца

Пејачката Јелена Карлеуша повторно се соблече гола, па ѝ ја украде славата на Цеца, која вчера ја доби на суд. Пејачката не изненади со секси …

(Фото) Јелена Карлеуша се соблече гола за инает на Цеца Прочитај повеќе »

(Фото) Вељко и Богдана го крстија синот и објавија прва слика од бебето

Вељко и Богдана Ражнатовиќ денеска му направија крштевка на синот Жељко во храмот Свети Сава во Белград. На крштевката присуствуваа само членовите на најблиското семејство …

(Фото) Вељко и Богдана го крстија синот и објавија прва слика од бебето Прочитај повеќе »

„Со камен на пендрек, со пендрек на камен – ова не се две Србии“ – Цеца револтирана од протестите

Фолк-ѕвездата, Цеца Ражнатовиќ, е една од ретките која јавно го изрази својот револт од протестите што веќе неколку дена се одржуваат низ неколку градови во …

„Со камен на пендрек, со пендрек на камен – ова не се две Србии“ – Цеца револтирана од протестите Прочитај повеќе »

(Видео) Анастасија со роденденско изненадување за Цеца

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ, ѝ приреди роденденско изненадување на својата мајка, една недела откако пејачката наполни 47 години. Вчеравечер Анастасија ја одведе Цеца на …

(Видео) Анастасија со роденденско изненадување за Цеца Прочитај повеќе »

Scroll to Top