Цеца

Полицијата го откри идентитетот на напаѓачите на домот на Цеца

Српската полиција распиша потерница по Немања Арсеновиќ Арса (32) и Сенад Махмути (30), кои се осомничени  дека во неделата со автомобили удирале во куќата на …

Полицијата го откри идентитетот на напаѓачите на домот на Цеца Прочитај повеќе »

Аркан ја истрижал Цеца оти се дрогирала

Српските медиуми неодамна напишаа дека причината заради која Жељко Ражнатовиќ – Аркан ја истрижа Цеца пред дваесетина години не била љубовна врска со друг маж, …

Аркан ја истрижал Цеца оти се дрогирала Прочитај повеќе »

Бесплатни автобуси за концертот на Цеца во Кавадарци

Српската фолк-пејачка Цеца Ражнатовиќ на 9 септември ќе одржи концерт на затворањето на манифестацијата „Тиквешки гроздобер 2018“ во Кавадарци. Организаторите на манифестацијата велат дека обезбедиле …

Бесплатни автобуси за концертот на Цеца во Кавадарци Прочитај повеќе »

Цеца ќе пее на „Тиквешки гроздобер“

Балканската фолк-ѕвезда Цеца Ражнатовиќ ќе пее на последната вечер од манифестацијата „Тиквешки гроздобер 2018“ во Кавадарци. Гроздоберот ќе почне на 7 септември, а ќе заврши на …

Цеца ќе пее на „Тиквешки гроздобер“ Прочитај повеќе »

(Видео) Цеца доцнеше два часа на концертот во Охрид

Фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ вчера одржа голем концерт на „Билјанини извори“ во Охрид. Неколкуилјадната публика под отворено небо уживаше во двочасовното шоу на една од најголемите …

(Видео) Цеца доцнеше два часа на концертот во Охрид Прочитај повеќе »

Охрид се дави во долгови, а финансира концерти на Северина, Шерифовиќ и Цукеро

Општина Охрид кратела средства предвидени за инфраструктурни проекти како сообраќајна сигнализација, одржување улици, улично осветлување и слично, за да ги плати концертите на Северина, Марија …

Охрид се дави во долгови, а финансира концерти на Северина, Шерифовиќ и Цукеро Прочитај повеќе »

Цеца откри што мисли за свршеницата на синот

Во едно скорешно интервју фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ откри дека ѝ се допаѓа Богдана Родиќ, свршеницата на синот Вељко. Цеца рекла дека таа и Богдана се …

Цеца откри што мисли за свршеницата на синот Прочитај повеќе »

Цеца флертува со бугарски манекен

Неколку дена откако го прослави својот 45. роденден, фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ на својот инстаграм-профил објави провокативна слика од забавата. Секси фотографијата на Цеца предизвика бројни …

Цеца флертува со бугарски манекен Прочитај повеќе »

(Галерија) Српската елита кај Цеца на роденден

Балканската ѕвезда Цеца Ражнатовиќ, во секси проѕирен фустан, со тул и тантела, вчера го прослави својот 45 роденден. На роденденот дојдоа нејзините најблиските пријатели, како …

(Галерија) Српската елита кај Цеца на роденден Прочитај повеќе »

(Фото) Цеца и Аркан со Анастасија кога била бебе

Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на фолк-ѕвездата Цеца, денес полни 20 години. Спрските медиуми и нејзините следбеници на социјалните мрежи пишуваат дека таа ги наследила и талентот …

(Фото) Цеца и Аркан со Анастасија кога била бебе Прочитај повеќе »

Цеца во Охрид

Фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ на 28 јули ќе одржи концерт на стадионот „Билјанини извори“ во Охрид. Организатор на концертот е „Балкан медиа“. Оттаму велат дека набрзо …

Цеца во Охрид Прочитај повеќе »

Весна Змијанац одбила да пее песни од Цеца

Пејачката Весна Змијанац во едно скорешно интервју открила дека жали само за неколку работи во кариерата. Таа неколкупати одбила песни што потоа станале големи хитови. …

Весна Змијанац одбила да пее песни од Цеца Прочитај повеќе »

(ФОТО) Цецо, бунда и патики не одат

Срспките медиуми објавија фотографија од фолк-пејачката Цеца Ражњатовиќ во зимска неформална гардероба. Облечена во тренерки и патики, во комбинација со крзнена бунда, некои од модните …

(ФОТО) Цецо, бунда и патики не одат Прочитај повеќе »

Аца Лукас ја собра естрадата на роденденот на својот син

Аца Лукас синоќа во Белград организирал луда журка во чест на синот Андреја! На роденденската прослава стигнаа неговите колеги, а најподготвена за песна беше неговата …

Аца Лукас ја собра естрадата на роденденот на својот син Прочитај повеќе »