црна

Дара Бубамара во црна чипка

Пејачката Дара Бубамара обајви селфи на кое е облечена во црна долна облека. Позирајќи во кревет, таа ги воодушеви своите фанови .  

Внукот на Миладин Шобиќ ќе ја претставува Црна Гора на Евровизија

Црна Гора синоќа одлучи како свој претставник на Евросонг, да го испрати пејачот Вање Радовановиќ. Вање на Евросон ќе настапи со песната „Иње“, а во …

Внукот на Миладин Шобиќ ќе ја претставува Црна Гора на Евровизија Прочитај повеќе »

(Видео) Пратеник го „извади од памет” колегата среде седница

Црногорскиот пратеник Бранко Радуловиќ го исплаши својот колега пратеник во Парламентот кога одеднаш се изнервиран стана и се развика. Тој ја искритикува Владата за здравствениот …

(Видео) Пратеник го „извади од памет” колегата среде седница Прочитај повеќе »

(Видео) Снимија глутница волци во близина на своето село во Црна Гора

Глутница волци среде бел ден е забележана во селото Вусање, во Гусињу во Црна Гора, пишува cdm.me. На видеоснимката, која е објавена на фејсбук-страницата „Радио …

(Видео) Снимија глутница волци во близина на своето село во Црна Гора Прочитај повеќе »

Кралот на Инстаграм во Црна Гора Црни, се кандидира за претседател

Кралот на Инстаграм во Црна Гора, Ранко Ѓуришиќ Црни, реши да се кандидира за претседателските избори во земјата. Бизнисменот од Подгорица тврди дека ја има …

Кралот на Инстаграм во Црна Гора Црни, се кандидира за претседател Прочитај повеќе »

(видео) Финиш за инфаркт, Македонија е подобра и од Црна Гора

Македнонската ракометна репрезентација успеа да се избори за пласман во понатамошната фаза на Европското првенство, откако ја совладавме репрезентацијата на Црна Гора со 28-29 (16-15) …

(видео) Финиш за инфаркт, Македонија е подобра и од Црна Гора Прочитај повеќе »

Кристина е единствената жена пилот во Воздухопловството на Црна Гора

Кристина Бачиќ е прва и единствена жена пилот во Воздухопловството на Војската на Црна Гора. Отсекогаш ги сакала височините, но не верувала дека толку брзо …

Кристина е единствената жена пилот во Воздухопловството на Црна Гора Прочитај повеќе »

(видео) Земјотрес со јачина од 5,1 степен ја погоди Црна Гора

Силниот земјотрес кој вчера ја погоди во Црна Гора со јачина од 5,1 степени според скалата на Рихтер, за среќа, не донесе жртви и повредени, …

(видео) Земјотрес со јачина од 5,1 степен ја погоди Црна Гора Прочитај повеќе »

Се препознал на фотографија на својата свршеница, судбината ги споила во Црна Гора

Верона Колики и нејзиниот свршеник Миранд Бузаку, разгледувајќи стари фотографии од периодот кога таа била мала, забележале дека Миранд се наоѓа на едната од нив, …

Се препознал на фотографија на својата свршеница, судбината ги споила во Црна Гора Прочитај повеќе »

Ким Кардашијан со шминкер од Црна Гора подготвуваат ново реално шоу

Ким Кардашијан само што го пушти во продажба новиот парфем и апликација, не престанува со деловните идеи, па така подготвува и нов проект. Станува збор …

Ким Кардашијан со шминкер од Црна Гора подготвуваат ново реално шоу Прочитај повеќе »

Паника во Црна Гора – Уловена ајкула подолга од 2 метри

Вчера на црногорското приморје била уловена ајкула. Овој редок ѕвер долг 2,2 метри е пронајден и убиен на островот Света недела, во Будва. Фотографијата е …

Паника во Црна Гора – Уловена ајкула подолга од 2 метри Прочитај повеќе »

Народни верувања: Како да се заштитите од црна магија и уроци

Многумина сметаат дека со помош на нашите мисли или со поглед полн со завист и омраза можете да нанесете болка, да повредите или дури и …

Народни верувања: Како да се заштитите од црна магија и уроци Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Направи „СМРТОНОСНО“ ПРЕТЕКНУВАЊЕ покрај крајбрежјето на Црна Гора

Ќе продолжи вака додека не загине! На црногорското крајбрежје, сега има голема гужва, па магистралните патишта се преполни со возилата на туристите. Но, наместо да …

(ВИДЕО) Направи „СМРТОНОСНО“ ПРЕТЕКНУВАЊЕ покрај крајбрежјето на Црна Гора Прочитај повеќе »

„Ќе падне крв, ќе завршиш во црна кеса“ – Аца Лукас добива закани по живот!

Откако му заврши врската со Брансилава, Аца Лукас никако да си го среди животот! Сега почнал да добива и смртни закани. -Ќе падне крв- е една …

„Ќе падне крв, ќе завршиш во црна кеса“ – Аца Лукас добива закани по живот! Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Тамара и Макарон уживаа на јахтата во Црна Гора – А кога се соблече бизнисменот…

Бизнисменот ужива на црногорското крајбрежје со Тамара со која го минува речиси секој ден. Таа и Дејан Палиќ одамна ја завршија својата врска, но како …

(ВИДЕО) Тамара и Макарон уживаа на јахтата во Црна Гора – А кога се соблече бизнисменот… Прочитај повеќе »

Scroll to Top