владимир путин

Трамп му ја честиташе победата на Путин

Американскиот претседател, Доналд Трамп, се слушнал со рускиот лидер Владимир Путин и му ја честитал победата на неодамна одржаните избори. „И двајцата лидери се заложиле …

Трамп му ја честиташе победата на Путин Прочитај повеќе »

(Видео) Путин се пошегува на избирачкото место

Владимир Путин извојува убедлива победа на претседателските избори што вчера се одржаа во Русија. Актуелниот претседател ја изврши својата граѓанска должност во својата изборна единица, …

(Видео) Путин се пошегува на избирачкото место Прочитај повеќе »

Ги нарекуваат „духови“, а без нив Путин не оди никаде

Федералната служба за обезбедување FSO е специјална организација во Русија. Оваа моќна служба е создадена од Деветтиот директорат на KGB уште во времето на Советскиот …

Ги нарекуваат „духови“, а без нив Путин не оди никаде Прочитај повеќе »

Путин ќе владее со светот, никој нема да може да ја запре Русија

Прочуената бугарска пророчица, баба Ванѓа, која наводно го имала предвидено отцепувањето на Британија од Европската Унија, таканаречениот брегзит, потоа терористичките напади на 11 септември во …

Путин ќе владее со светот, никој нема да може да ја запре Русија Прочитај повеќе »

Рекордна победа на Путин на изборите за претседател во Русија

Владимир Путин убедливо победи на претседателските избори во Русија освојувајќи 76,67 отсто од гласовите на избирачите. Ова го покажуваат податоците од руската Централна изборна комисија, …

Рекордна победа на Путин на изборите за претседател во Русија Прочитај повеќе »

(втор дел) Сите што му се спротивставиле на Путин платиле со својот живот

СЕРГЕЈ ЈУШЕНКОВ 2003 ГОДИНА Овој поранешен војник бил омилен во новинарските кругови на почетокот на деведесеттите години. Тој бил дел од движењето за либерална Русија …

(втор дел) Сите што му се спротивставиле на Путин платиле со својот живот Прочитај повеќе »

Сите што му се спротивставиле на Путин платиле со својот живот

За само една недела во Лондон се случиле два инцидента во кои учествувале луѓе што на рускиот претседател Владимир Путин му го свртеле грбот. Поранешниот …

Сите што му се спротивставиле на Путин платиле со својот живот Прочитај повеќе »

(Втор дел) Отруениот шпион Сергеј Скрипаљ води до Хилари Клинтон, не до Путин

Поради лошото досие на Кристофер Стил,  американското Министерство за правда ги следело Трамп, неговото семејство, неговите соработници, неговиот транзиционен тим и неговата администрација. А колку …

(Втор дел) Отруениот шпион Сергеј Скрипаљ води до Хилари Клинтон, не до Путин Прочитај повеќе »

Отруениот шпион Сергеј Скрипал води до Хилари Клинтон, а не Путин

Обидот за убиство на Русинот Сергеј Скрипал, кој ја играл улогата на двоен агент во Велика Британија, е нешто што на властите во Москва најмалку …

Отруениот шпион Сергеј Скрипал води до Хилари Клинтон, а не Путин Прочитај повеќе »

Жерар Депардје: Американците се народ што уништува други народи

„БИ БИЛ СРЕЌЕН ДОКОЛКУ ЕВРОПА ПРЕСТАНЕ ДА ГИ СЛУША АМЕРИКАНЦИТЕ – тие употребија атомска бомба“. Познатиот француски актер Жерар Депардје, кој има и руско државјанство, …

Жерар Депардје: Американците се народ што уништува други народи Прочитај повеќе »

Трамп добил писмо од Путин, а по пет години содржината уште е мистерија

Доналд Трамп и Владимир Путин можеби не се сретнале на изборот за Мис на универзумот во 2013 година, настан кој се одржувал во Москва, но …

Трамп добил писмо од Путин, а по пет години содржината уште е мистерија Прочитај повеќе »

Путин секогаш на себе носи крст подарок од неговата мајка

Рускиот претседател Владимир Путин е роден во СССР, каде што и пораснал. Во времето на комунизмот религијата била забранета. Денеска редовно се посетуваат црковните служби …

Путин секогаш на себе носи крст подарок од неговата мајка Прочитај повеќе »

Ратко Младиќ му пишал на Путин за експанзијата на НАТО

Поранешниот српски генерал Ратко Младиќ му напишал писмо на Владумир Путин додека престојувал во хашкиот затвор. Генералот во писмото што го испратил до Русите ги …

Ратко Младиќ му пишал на Путин за експанзијата на НАТО Прочитај повеќе »

Путин: Нашето оружје е научна фантастика

Високотехнолошкото вооружување, кое е направено во Русија, судејќи според сè, е недостижно за другите земји, изјави претседателот на Русија, Владимир Путин. „Долго работевме на него, …

Путин: Нашето оружје е научна фантастика Прочитај повеќе »

Путин тврди дека кралицата Елизабета не е човек

Путин изјавил пред својот персонал и блиски соработници дека верува дека кралицата Елизабета Втора е shapeshifter (човек кој го менува обликот). Додека го поздравувала таа …

Путин тврди дека кралицата Елизабета не е човек Прочитај повеќе »

Сите осум кандидати кои се во трката за претседател на Русија

Осум кандидати влегоа во трката за претседател на Русија на изборите кои ќе се одржат на 18 март оваа година. Актуелниот лидер на Русија, Владимир …

Сите осум кандидати кои се во трката за претседател на Русија Прочитај повеќе »