Животот

Истражување: Не е животот толку лош колку што ние се грижиме

Луѓето премногу се грижат и прават многу грешки кога е во прашање познавањето на глобалните проблеми. Новиот извештај „Опасностите на перцепцијата 2017“, кој е објавен …

Истражување: Не е животот толку лош колку што ние се грижиме Прочитај повеќе »

Скијачот Давид Паизон трагично го загуби животот

Францускиот скијач Давид Паизон (35) починал од повредите со кои се здобил по падот на спуст тренингот во канадскиот ски центар Накиска, соопшти националниот Сојуз. …

Скијачот Давид Паизон трагично го загуби животот Прочитај повеќе »

Петнаесет неверојатни ефекти на лимонот и водата кои ќе ви го променат животот

Лимонот и водата се добитна комбинација. Комзумирањето на вода со лимон е едноставна навика која може да ви го подобри здравјето. Во прашање е многу …

Петнаесет неверојатни ефекти на лимонот и водата кои ќе ви го променат животот Прочитај повеќе »

Научник од Харвард кој доживеал мозочен удар ја откри тајната на животот

Научничка од Харвард која претрпела мозочен удар, вели дека тоа искуство предизвикало да сфати, кои всушност се луѓето. Неуронаучничката Џил Болт Тејлор, доживеала мозочен удар …

Научник од Харвард кој доживеал мозочен удар ја откри тајната на животот Прочитај повеќе »

„Кога синот ми умираше мислев дека нема да издржам“- Oва бил најтешкиот момент од животот на Љубиша

Легендата на српската и југословенската кинематографија Љубиша Самарџиќ почина завчера а 81-годишна возраст после долга и тешка болест. Животот не го мазел, но омилениот Смоки …

„Кога синот ми умираше мислев дека нема да издржам“- Oва бил најтешкиот момент од животот на Љубиша Прочитај повеќе »

Цеца објави фотографија од мажот без кој не може да го замисли животот

Светлана (Цеца) Ражнатовиќ на својот инстаграм-профил објави фотографија од најомилениот маж на својот живот и нејзина најголема љубов – синот. Вељко позира со мускули и …

Цеца објави фотографија од мажот без кој не може да го замисли животот Прочитај повеќе »

Лав нападна нилски коњ и тоа му беше најголемата грешка во животот

Николас Мулан, експерт за еколошко управување и конзервација на биологијата, вели дека никој не би смеел да го потцени нилскиот коњ. Лавовите се познати како …

Лав нападна нилски коњ и тоа му беше најголемата грешка во животот Прочитај повеќе »

Таа има 98, а тој 94 – Се запознале во теретана, и од тогаш животот им е како бајка

Веднаш откако се запознале, се заљубиле еден во друг, и заедно почнале да излегуваат за викендите, до Њујорк, и да се гледаат по театрите претстави, …

Таа има 98, а тој 94 – Се запознале во теретана, и од тогаш животот им е како бајка Прочитај повеќе »

Гром удри во дрво: Она што домаќинот го пронашол во него ќе му го смени животот

Несекојдневна ситуација се случила во дворот на семејството Митровиќ, кое живее во Аранѓеловац во Србија. Во текот на невремето гром удрил во старо дрво после …

Гром удри во дрво: Она што домаќинот го пронашол во него ќе му го смени животот Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Автомобилот му е најсвета работа во животот – Погледнете како го чува од градот

Оваа снимка е забележана во Турција.За многу мажи автомобилот им е најважната работа во животот, а така е и со еден Турчин кој со сите …

(ВИДЕО) Автомобилот му е најсвета работа во животот – Погледнете како го чува од градот Прочитај повеќе »

Новинарка се јавуваше во живо – Погледнете во наредните секунди и ќе ви се згрози животот

Нованарската работа секако не е лесна, а тоа посебно се однесува на водителите кои се јавуваат во живот во програм пред милионскиот аудиториум. Водителката на …

Новинарка се јавуваше во живо – Погледнете во наредните секунди и ќе ви се згрози животот Прочитај повеќе »

Рецепт кој го менува животот – Ручек со малку труд

Преку глава ви е од комплицирани рецепти кои постојано го трошат вашето време и вашиот труд? Ова пилешко ќе ви биде најомилениот рецепт во вашата …

Рецепт кој го менува животот – Ручек со малку труд Прочитај повеќе »

Животот ѝ висеше на конец поради него – Вака сега изгледа задникот на Тамара

Дали ви се допаѓа промената кај поранешната учесничка на „Фарма“?Тамара Џуриќ се враќа на секојдневниот живот, откако некое време мина во билница поради операцијата на …

Животот ѝ висеше на конец поради него – Вака сега изгледа задникот на Тамара Прочитај повеќе »