ај кју

Во добри раце е на другарка ти задникот: Бојан и Марија од Ај Кју на Корзика

Бојан и Марија од Ај Кју деновиве уживаат на крстарење низ Италија и Франција. Парот ужива на јахта со неколку пријатели и во прошетките низ …

Во добри раце е на другарка ти задникот: Бојан и Марија од Ај Кју на Корзика Прочитај повеќе »

„Ај Кју“ преработи еден од најголемите хитови на Виолета Томовска

Македонскиот бенд „Ај Кју“ ја преработи песната на фолк пејачката Виолета Томовска „Молитва“. Музиката и текстот се на Миле и Ѓорѓи Барбаровски, додека аранжманот е …

„Ај Кју“ преработи еден од најголемите хитови на Виолета Томовска Прочитај повеќе »

(Видео) „Ај Кју“ го освојуваат Лондон

Македонската група „Ај Кју“ има нова песна, „Денсин“. Минатогодишните евровизиски претставници на Македонија, новата песна ја снимија во студио во Лондон. Текстот на песната е …

(Видео) „Ај Кју“ го освојуваат Лондон Прочитај повеќе »

(Видео) „Ај Кју“ имаа прва проба во Лисабон

Македонските евровизиски претставници, „Ај Кју“, утрово ја одржаа првата проба во Лисабон. Тие имаа 30 минути на евровизиската сцена. Освен техничкиот дел, заедно со пратечките …

(Видео) „Ај Кју“ имаа прва проба во Лисабон Прочитај повеќе »

(Видео) „Ај кју“ пееја на концерт во Амстердам

Триесет и четири евровизиски делегации викендов беа во Амстердам на традиционалниот евровизиски промо настан Eurovision in concert. Концертот се смета и за официјална евровизиска забава …

(Видео) „Ај кју“ пееја на концерт во Амстердам Прочитај повеќе »

Македонија ќе настапува 11. во првото полуфинале на „Евровизија“

Денеска во Лисабон беше откриен редоследот по кој земјите ќе настапуваат во двете полуфиналиња на Евровизија. „Ај кју“ ќе настапат единаесетти во првото полуфинале на …

Македонија ќе настапува 11. во првото полуфинале на „Евровизија“ Прочитај повеќе »

Антонија, Валери и Дина ќе пеат со „Ај кју“ на Евровизија

Антонија Гиговска, Валери Димовска и Дина Јашари ќе ги пеат придружните вокали на „Ај кју“ на Евровизија. Информацијата ја открија вчеравечер во емисијата „Стисни плеј“ …

Антонија, Валери и Дина ќе пеат со „Ај кју“ на Евровизија Прочитај повеќе »

Обложувалниците го избраа победникот за Евровизија

Во пресрет на 63 – то издание на музичката манифестација Евровизија 2018, обложувалниците ширум Европа веќе ги имаат фаворитите. Песната на изреалската претставничка Нета, насловена …

Обложувалниците го избраа победникот за Евровизија Прочитај повеќе »

Што велат познатите за евровизиската песна на „Ај Кју“

Евровизиската песна Lost and Found на „Ај Кју“ беше промовирана пред неколку дена. Првите впечатоци на публиката, но и на македонските музичари се позитивни. За …

Што велат познатите за евровизиската песна на „Ај Кју“ Прочитај повеќе »

Вечерва песната и спотот на „Ај Кју“ за Евровизија на МТВ

МРТ спотот на „Ај Кју“, македонскиот претставник на „Песна на Евровизија 2018“ во Лисабон, Португалија, ќе го претстави вечерва во централниот дневник. Песната ќе биде …

Вечерва песната и спотот на „Ај Кју“ за Евровизија на МТВ Прочитај повеќе »

Дарко Димитров на Евровизија со песни за две држави

Вчеравечер во Белград на фестивалот Беовизија беше избран српскиот претставник за Евровизија. Најмногу гласови од стручното жири и СМС-гласови од публиката добија Сања Илиќ и …

Дарко Димитров на Евровизија со песни за две држави Прочитај повеќе »

Сите што плукаа по Евровизија после бараа да учествуваме

Евровизиската песна Lost and Found е скоро готова, а подготовките за настапот на Ај Кју во Лисабон наголемо течат.  Веќе се размислува за сценскиот настап …

Сите што плукаа по Евровизија после бараа да учествуваме Прочитај повеќе »

Scroll to Top