Анабела

Анабела со автомобил удрила во столб

Српската пејачка Анабела Атија имала сообраќајна несреќа, пренесоа српските медиуми. Според пишувањата, сообраќајката се случила на булеварот Мишиќ во Белград, каде што пејачката изгубила контрола и удрила …

Анабела со автомобил удрила во столб Прочитај повеќе »

Анабела стравува за животот на својата ќерка

Српската пејачка Анабела Атијас најави дека ќе се повлече од јавниот живот оти последниве месеци постојано добива заканувачки пораки. Таа вели дека веќе не се …

Анабела стравува за животот на својата ќерка Прочитај повеќе »

Џогани ќе ја носи ќерка си на психијатар

Гаги Џогани, поранешниот сопруг на пејачката Анабела, вели дека штом неговата ќерка Луна ќе излезе од реалното шоу „Задруга“, ќе ја води на психијатар. Тој вели …

Џогани ќе ја носи ќерка си на психијатар Прочитај повеќе »

Анабела: Ми се закануваат дека ќе ме убијат како Јелена

Српската пејачка Анабела, мајката на Луна Џогани била гостин во емисијата на реалното шоу „Задруга“ каде изјавила дека е загрижена за својот живот и животот …

Анабела: Ми се закануваат дека ќе ме убијат како Јелена Прочитај повеќе »

Зоран Илиев и Анабела победници на „Макфест 2017“

Во синоќешното финале на 32 издание на „Макфест 2017“, тримфираше двоецот Зоран Илиев и Анабела Атијас, Дуетот „Од утро до вечер“ им ја донесе победата …

Зоран Илиев и Анабела победници на „Макфест 2017“ Прочитај повеќе »

Џоле Џогани: Ако на Анабела не и се допаѓа презимето нека го смени

Џоле не е воодушевен до однесувањето на Луна во ријалити шоуто.„Таа е единка за себе и нека самата се избори. Нека прави што сака, таа …

Џоле Џогани: Ако на Анабела не и се допаѓа презимето нека го смени Прочитај повеќе »

Пред 8 години ја замени Анабела во групата “Funky G” – Беше бомба и сон на секој маж

Кога Анабела во 2009 година, ја напушти групата, на нејзино место дојде атрактивната црнка, која публиката многу брзо ја прифати. Прочуениот двоец кој ја составуваше …

Пред 8 години ја замени Анабела во групата “Funky G” – Беше бомба и сон на секој маж Прочитај повеќе »

Анабела е убава, но само да ја видите нејзината сестра

Анебела Атијас роди три деца, а и понатаму е пример што се однесува до убавината. Нејзините ќерки се истот така многу убави девојки. Но, крвта …

Анабела е убава, но само да ја видите нејзината сестра Прочитај повеќе »

ФОТО: Анабела без градник и речиси гола на „Пивофест 2017“ во Прилеп

Kулминираше забавата на фестивалската сцена во Прилеп. Јубилејното 15-то издание на фестивалот на скарата и пивото „Пиво Фест 2017” се ближи кон својот крај, но …

ФОТО: Анабела без градник и речиси гола на „Пивофест 2017“ во Прилеп Прочитај повеќе »