дарко панчев

Филмот за Дарко Панчев доби награда за најдобар филм за личност во спорт, признанието го подигнаа сопругата Маја со двете ќерки

Документарниот филм за македонската фудбалска легенда, Дарко Панчев „Патот на Кобрата до ѕвездите“ е прогласен за најдобар филм за личност во спортот на 12. меѓународен …

Филмот за Дарко Панчев доби награда за најдобар филм за личност во спорт, признанието го подигнаа сопругата Маја со двете ќерки Прочитај повеќе »

(Видео) Бившиот тренер на Панчев и Најдовски во Ѕвезда вози во спротивен правец и прави судар

Бившиот српски тренер Љупко Петровиќ, предизвика сообраќајка во Белград. Со „мерцедес Б180“, возел во спротивна лента и удрил во „Шевролет Авео“, управуван од 63 годишен …

(Видео) Бившиот тренер на Панчев и Најдовски во Ѕвезда вози во спротивен правец и прави судар Прочитај повеќе »

Легендарниот бугарски фудбалер Димитар Бербатов рече дека како мал Панчев му бил идол

Поранешниот фудбалер на Бугарија, Димитар Бербатов, кој беше познат и по настапите во Премиер Лигата за Манчестер Јунајтед и Тотенхем, во интервју за „Спортал.рс“, рече …

Легендарниот бугарски фудбалер Димитар Бербатов рече дека како мал Панчев му бил идол Прочитај повеќе »

Панчев: Трансферот во Интер беше најлошата работа која ја направив во кариерата

  Еден од најдобрите македонски фудбалери, Дарко Панчев во интервју за „Спортал“, рече дека Црвена Ѕвезда тимот за кој настапи во деведесетите имал потенцијал да …

Панчев: Трансферот во Интер беше најлошата работа која ја направив во кариерата Прочитај повеќе »

Пикси го избра Панчев во идеалниот тим на сите времиња

Еден од најпопуларните југословенски фудбалери и сегашен селектор на Србија, Драган Стојковиќ Пикси во емисијата „Мои Топ 11“ со Нешо Петровиќ го избра Дарко Панчев …

Пикси го избра Панчев во идеалниот тим на сите времиња Прочитај повеќе »

(Видео) Дарко Панчев ги собра фудбалските легенди, политичари, личности од јавниот живот на промоцијата на својот филм

Поранешни и актуелни политичари, личности од јавниот живот, спортисти, музичари вчервечер беа дел од промоцијата на документарниот филм „Патот на Кобра до ѕвездите“ за македонската …

(Видео) Дарко Панчев ги собра фудбалските легенди, политичари, личности од јавниот живот на промоцијата на својот филм Прочитај повеќе »

Тијана Дапчевиќ на кафе со Маја и Дарко Панчеви: Случајна средба за паметење

Тијана Дапчевиќ, Маја и Дарко Панчеви на заедничка дружба во Капиштец. Како што пишала Тијана, средбата била случајна. Тројката најверојатно била во кафулето „9 -ка“ …

Тијана Дапчевиќ на кафе со Маја и Дарко Панчеви: Случајна средба за паметење Прочитај повеќе »

(Видео) Роналдо исто како Панчев прославува гол

Еден од најдобрите фудбалери на светот Кристијано Роналдо со години головите ги прославува на уникатен начин со правење на пируета. Но, многумина забележаа дека на …

(Видео) Роналдо исто како Панчев прославува гол Прочитај повеќе »

Наскоро биографија за Дарко Панчев, спортскиот новинар Зоран Михајлов пишува за успесите на најдобриот македонски фудбалер

Спортскиот новинар и коментатор Зоран Михајлов напиша биографијата за Дарко Панчев. Книгата ќе искочи наскоро, а е најавена денес на 7 септември, на роденденот на …

Наскоро биографија за Дарко Панчев, спортскиот новинар Зоран Михајлов пишува за успесите на најдобриот македонски фудбалер Прочитај повеќе »

Болно ми е сеќавањето на мечот против Динамо на „Максимир“ кога почна распаѓањето на СФРЈ, вели во интервју Дарко Панчев

Поранешниот македонски фудбалер Дарко Панчев во интервју за хрватски Индекс зборува за деталите од неговата кариера, моменталната состојба со фудбалот во Македонија, како и за …

Болно ми е сеќавањето на мечот против Динамо на „Максимир“ кога почна распаѓањето на СФРЈ, вели во интервју Дарко Панчев Прочитај повеќе »

Панчев за Пандев: Со него губевме и од една Андора

Легендарниот Дарко Панчев во интервју за германскиот весник „Франкфуртер Алемајне Цајтунг“, кој го даде пред мечот со Португалија зборуваше за одличните резултати на Македонија во квалификациите …

Панчев за Пандев: Со него губевме и од една Андора Прочитај повеќе »

„Можев да бирам меѓу Реал Мадрид и Барса“, Панчев призна дека погрешил што заминал во Интер

Македонската фудбалска легенда Дарко Панчев, призна дека неговата најголема грешка која ја направил е заминувањето во италијанскиот тим на Интер. Панчев во 1992 година беше …

„Можев да бирам меѓу Реал Мадрид и Барса“, Панчев призна дека погрешил што заминал во Интер Прочитај повеќе »

Панчев откри за подмитувањето и најважниот пенал во финалето против Марсеј

Македонската фудбалска легенда Дарко Панчев се потсети на убавите времиња од 1991 година кога на денешен ден се играше големото финале меѓу  Ѕвезда и Марсеј, …

Панчев откри за подмитувањето и најважниот пенал во финалето против Марсеј Прочитај повеќе »

Фудбалот е љубов, Тарик го запозна Дарко Панчев

Хрватскиот актер Тарик Филиповиќ се запозна со македонската фудбалска легенда Дарко Панчев. Популарниот глумец и некогашниот фудбалер на „Вардар“ и „Црвена ѕвезда“ ги спои љубовта …

Фудбалот е љубов, Тарик го запозна Дарко Панчев Прочитај повеќе »

(Фото) Ќерката на Маја и Дарко Панчеви е матурантка

Надица, постарата ќерка на поп-пејачката Маја Панчева и поранешниот фудбалер Дарко Панчев, е матурантка. Маја на социјалните мрежи објави неколку фотографии од прославата, сликани пред …

(Фото) Ќерката на Маја и Дарко Панчеви е матурантка Прочитај повеќе »

Ќерката на Маја и Дарко стана полнолетна

Надица, постарата ќерка на Дарко и Маја Панчеви, го прослави 18. роденден. Фотографија од прославата и роденденската торта објави пејачката на социјалните мрежи. Освен Надица, …

Ќерката на Маја и Дарко стана полнолетна Прочитај повеќе »

Scroll to Top