дедо

Бранко Црвенковски стана дедо, со мекици и музика се славеше за внукот Бранко

Поранешниот претседател, премиер и лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски стана дедо. Неговиот син Љупчо викендов доби син, кој го доби името Бранко. Тие вчера правеа …

Бранко Црвенковски стана дедо, со мекици и музика се славеше за внукот Бранко Прочитај повеќе »

Наум Петрески ќе стане дедо

Фолк-пејачката Анастасија Петреска ќе стане мајка. Веста за бременоста на Анастасија, најстарата ќерка на Наум Петрески, ја откри нејзиниот свршеник, Владимир Поповски, пејачот на групата …

Наум Петрески ќе стане дедо Прочитај повеќе »

Уапсен киднаперот на дедото на Јелена Ѓоковиќ

Полицијата во Србија синоќа го уапсила Бранислав М. од Сремска Митровица, кој се сомничи дека извршил кривично дело на изнуда во обид, односно го киднапирал …

Уапсен киднаперот на дедото на Јелена Ѓоковиќ Прочитај повеќе »

(Видео) Внуката на Павароти пее како него

Внуката на оперскиот пејач Лучијано Павароти, Марија Крачун, пее импресивно како својот дедо. Таа на едно гостување во италијанската телевизија РАИ 1 пред неколку години …

(Видео) Внуката на Павароти пее како него Прочитај повеќе »

Наследникот на дедо Тони Михајловски е вистински шармер

Синот на актерот Тони Михајловски, Александар, на социјалните мрежи објави фотографија од својот син. Внукот на Тони кој е во друштво на својот татко и …

Наследникот на дедо Тони Михајловски е вистински шармер Прочитај повеќе »

Продавачка доби отказ затоа што на девојче му ја открила вистината за Дедо Мраз

Продавачка во Шпанија добила отказ затоа што на едно од децата со родители кои пазареле во дуќанот пред три години му ја открила вистината за …

Продавачка доби отказ затоа што на девојче му ја открила вистината за Дедо Мраз Прочитај повеќе »

Малиот Дејан ќе биде погребан покрај дедо му Бора Тодоровиќ

Трагично починатото момче Дејан (3), синот на актерот Срѓан Жика Тодоровиќ и неговата сопруга Ана, кое вчера во текот на сонот ненадејно го напушти овој …

Малиот Дејан ќе биде погребан покрај дедо му Бора Тодоровиќ Прочитај повеќе »

Момче си играло криеница, па три часа заглавило во сефот на дедо му

Деветгодишното момче во германскиот град Берлин, кое си играло криеница со помладиот брат, мислело дека сефот е одлично место за да се скрие, но тука …

Момче си играло криеница, па три часа заглавило во сефот на дедо му Прочитај повеќе »

Испратил писмо до Дедо Мраз со само една желба, со семејството да добие свој дом

Деветгодишниот Луис Вилијамс од англискиот град Кент, привремено престојува со своите две сестри и мајка во прифатилиштето за бездомници. Семејството се селело 14 пати за …

Испратил писмо до Дедо Мраз со само една желба, со семејството да добие свој дом Прочитај повеќе »

Нова шведска книга – „Мојот дедо има четири жени“

Новата книга наменета за деца во Шведска има наслов „Дедо има четири жени“ и претставува уште еден пример на нормализација на шеријатскиот закон додека земјата …

Нова шведска книга – „Мојот дедо има четири жени“ Прочитај повеќе »

Доналд Трамп деветти пат стана дедо, се роди Ерик Трамп

Ерик Трамп (33) и неговата сопруга Лара (34) добија момче. Му го дадоа името Ерик Лук Трамп. Претседателот на САД, Доналд Трамп, стана дедо деветти …

Доналд Трамп деветти пат стана дедо, се роди Ерик Трамп Прочитај повеќе »

(ФОТО) Тони Михајловски стана дедо

Популарниот актер Тони Михајловски стана дедо, а радосната вест ја објави неговата сопруга Александра. Неговиот син Александар и Ангела се свршија во јануари годинава. Ангела исто …

(ФОТО) Тони Михајловски стана дедо Прочитај повеќе »

Се вика исто како него: Запознајте го дедото на Ристе Ристески

Ристе Ристески е првиот Македонец кој успеа да се закити со титула победник во најгледаното регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ и неодамна ја доби …

Се вика исто како него: Запознајте го дедото на Ристе Ристески Прочитај повеќе »

(ФОТО) Го откривме дедото на годината кој ја воодушеви цела држава

Откако на Фејсбук групата „Зошто го сакам Загреб“, еден од членовите објави фотка на дедо кој на своите гради ја носи малата внукичка, се покрена …

(ФОТО) Го откривме дедото на годината кој ја воодушеви цела држава Прочитај повеќе »

Scroll to Top