Елтон Џон

Елтон Џон бил хоспитализиран откако паднал во неговиот дом во Франција

Пејачот Елтон Џон итно бил пренесен во болница откако се здобил со повреди по пад во неговата вила во Ница, Франција. Елтон Џон (76) итно …

Елтон Џон бил хоспитализиран откако паднал во неговиот дом во Франција Прочитај повеќе »

(Видео) Макрон и Бриџит џускаат на концерт на Елтон Џон

Францускиот претседател Емануел Макрон во четвртокот вечерта со сопругата Бриџит беше на концерт на Елтон Џон. Двајцата танцуваа и џускаа во салата, а потоа во …

(Видео) Макрон и Бриџит џускаат на концерт на Елтон Џон Прочитај повеќе »

Обожавателка на Елтон Џон на аукција ќе ги продава цвеќињата кои поп ѕвездата и ги подарил пред 50 години

Обожавателка на Елтон Џон на аукција ќе ги продава цвеќињата кои поп ѕвездата и ги подарил пред речиси 50 години. Тогаш 16-годишната Дебора Вилијамс од …

Обожавателка на Елтон Џон на аукција ќе ги продава цвеќињата кои поп ѕвездата и ги подарил пред 50 години Прочитај повеќе »

Познати личности кои не дојдоа на крунисувањето на кралот Чарлс

Голем број од светските ѕвезди викендов не беа на крунисувањето на Чарлс во Вестминстерската опатија. Некои не беа поканети, а некои одлучија да не се …

Познати личности кои не дојдоа на крунисувањето на кралот Чарлс Прочитај повеќе »

Откако го превзеде Маск и Елтон Џон рече дека ќе го напушти Твитер

Елтон Џон како и голем број други познати светски ѕвезди најави дека ќе го избрише „Твитер“ профилот, откако Илон Маск ја превзеде компанијата. Британскиот музичар …

Откако го превзеде Маск и Елтон Џон рече дека ќе го напушти Твитер Прочитај повеќе »

Елтон Џон го одржа последниот концерт во истиот клуб каде што ја почнал кариерата

Елтон Џон  одржа спектакуларен концерт во Лос Анџелес, со што ја заврши својата проштална американска турнеја во градот каде што ја започна блескавата кариера која …

Елтон Џон го одржа последниот концерт во истиот клуб каде што ја почнал кариерата Прочитај повеќе »

Хари и Меган со Елтон Џон и Елизабет Харли го обвинија „Дејли мејл“ дека им ги прислушувал разговорите

Британскиот принц Хари, пејачот Елтон Џон и уште многу други ѕвезди во Британија, почнаа правна постапка против „Дејли Мејл“, за наводно прислушување на телефонот и …

Хари и Меган со Елтон Џон и Елизабет Харли го обвинија „Дејли мејл“ дека им ги прислушувал разговорите Прочитај повеќе »

Елтон Џон ќе има концерт во Белата куќа пред 2.000 избрани гости

Пејачит Елтон Џон месецов ќе има настап во Белата куќа за прославување на обединувачката и обновувачка моќ на музиката. За настанот поканети се околу 2.000 …

Елтон Џон ќе има концерт во Белата куќа пред 2.000 избрани гости Прочитај повеќе »

Мајкл Џексон беше психички болен и многу вознемирувачка личност, пишува Елтон Џон во мемоарите

Британскиот пејач Елтон Џон во новата автобиографија „Јас: Елтон Џон“, пишува за Мајкл Џексон кого го нарекува психички болен и многу вознемирувачка личност. „Го познавав …

Мајкл Џексон беше психички болен и многу вознемирувачка личност, пишува Елтон Џон во мемоарите Прочитај повеќе »

Елтон Џон, поради коронавирус, ги откажа концертите во САД

Поради коронавирус, Елтон Џон мораше да ги откаже концертите во Далас, САД. Британскиот пејач претходно се вакцинира со две дози против короната, а прими и бустер. …

Елтон Џон, поради коронавирус, ги откажа концертите во САД Прочитај повеќе »

„Сакаме да ги ценат парите и работата“, славни родители чии деца нема да видат ни цент од нивното богатство

Од Елтон Џон па сè до Цукенберг, сè повеќе и повќее познати милионери се одлучуваат да не им остават на своите деца ниту еден цент …

„Сакаме да ги ценат парите и работата“, славни родители чии деца нема да видат ни цент од нивното богатство Прочитај повеќе »

Елтон Џон тргнува на проштална турнеја

Британскиот пејач Елтон Џон следната година ќе ја продолжи својата последна турнеја низ Европа и Северна Америка, која беше прекината поради пандемијата со коронавирусот. Пејачот …

Елтон Џон тргнува на проштална турнеја Прочитај повеќе »

Силвестер Сталоне и Ричард Гир се степале за принцезата Дајана

Популарните актери Силвестер Сталоне и Ричард Гир се степале за поранешната принцеза Дајана, пишува британскиот музичар Елтон Џон во своите мемоари. Џон бил еден од …

Силвестер Сталоне и Ричард Гир се степале за принцезата Дајана Прочитај повеќе »

Роби Вилијамс потрошил милиони за автомобили, а нема возачка дозвола

Пејачот Роби Вилијамс потрошил милиони долари на автомобили, но сеуште нема возачка дозвола, пишуваат светските медиуми. Тој вели дека немал интерес да положи за возачка, …

Роби Вилијамс потрошил милиони за автомобили, а нема возачка дозвола Прочитај повеќе »

Ријана ги престигна Елтон Џон и Мик Џегер на листата на милионери

Пејачката од Барбадос, Ријана се најде на третото место на листата на најбогати музичари на „Сандеј Тајмс“. Нејзиното богатство е проценето на 600 милиони долари. …

Ријана ги престигна Елтон Џон и Мик Џегер на листата на милионери Прочитај повеќе »

Холивудски ѕвезди кои не ги штедат милионите за сиромашните

Голем број холивудски ѕвезди водат добротворни организации преку кои помагаат на голем број луѓе и земји кои се во длабока сиромаштија. Многумина од нив се …

Холивудски ѕвезди кои не ги штедат милионите за сиромашните Прочитај повеќе »

Елтон Џон го прекина концертот во Нов Зеланд

Британскиот музичар Елтон Џон морал да го прекине концертот во Нов Зеланд, поради воспаление на градите. Пејачот во неделата за време на настапот, останал без …

Елтон Џон го прекина концертот во Нов Зеланд Прочитај повеќе »

Фреди Меркјури и по смртта им испраќа подароци на пријателите

Легендарниот пејач на групата „Квин“ Фреди Меркјури и по смртта им испраќа подароци на пријателите. Тој го уредил тестаментот, така што сопственикот на една продавница го …

Фреди Меркјури и по смртта им испраќа подароци на пријателите Прочитај повеќе »

Scroll to Top