фризура

Фризурата на руска политичарка стана хит, откако на социјалните мрежи ја споредија со Марџ Симпсон

Валентина Петренко е руска политичарка чија фризура стана хит на социјалните мрежи. Необичната автентична фризура на политичарката со години ги опседнува социјалните мрежи, кога и …

Фризурата на руска политичарка стана хит, откако на социјалните мрежи ја споредија со Марџ Симпсон Прочитај повеќе »

Џеј Ло со афрофризура на прошета со ќерката на Бен Афлек

Џенифер Лопез по венчавката со актерот Бен Афлек ја промени нејзината косата. Наместо долга и права коса, таа се одлучи за кадрава коса со кркми. …

Џеј Ло со афрофризура на прошета со ќерката на Бен Афлек Прочитај повеќе »

Брановидната фризура е најпопуларна оваа пролет

Најновата тренди фризура оваа пролет актуелна помеѓу познатите светски ѕвезди се нежните извиткани прамени коса како бранови, кои не се строго дефинирани.   View this …

Брановидната фризура е најпопуларна оваа пролет Прочитај повеќе »

(Фото) Ќерката на Зорица Брунцлик со фризура како мајка си

Злата Аранѓеловиќ, ќерката Зорица Брунцлик и Кемиш, на својот инстаграм-профил објави слика со мајка си и напиша дека ја сменила бојата на косата инспирирана од …

(Фото) Ќерката на Зорица Брунцлик со фризура како мајка си Прочитај повеќе »

(Видео) Русин потстрижува коса со секира

Фризерот Данил Истомин од рускиот град Новосибирск стана популарен поради својот невообичаен начин на потстрижување. Тој користи секира и притоа објаснува дека тоа е едноставна метода …

(Видео) Русин потстрижува коса со секира Прочитај повеќе »

(ФОТО) Џенифер Анистон покажа каква била пред 30 години

Миленичката на публиката Џенифер Анистон, на својот инстаграм-профил реши да ги изненади своите фанови со стара фотографија. Актерката е фотографирана некаде во осумдесеттите години на …

(ФОТО) Џенифер Анистон покажа каква била пред 30 години Прочитај повеќе »

(ФОТО) Карлеуша повторно го промени имиџот – Нејзината нова фризура предизвика лавина коментари

Како ви се допаѓа новиот имиџ на Јелена Карлеуша? Пејачката често сака да експериментира со својата коса. Сега има нов имиџ, поточно нова фризура. Таа …

(ФОТО) Карлеуша повторно го промени имиџот – Нејзината нова фризура предизвика лавина коментари Прочитај повеќе »

(ФОТО) Сека Алексиќ се пофали со новата фризура

Погледнете го новиот имиџ на фолк ѕвездата.Сека Алексиќ постојано го привлекува вниманието на медиумите. Овој пат, фолк ѕвездата на Инстаграм со своите бели заби, но …

(ФОТО) Сека Алексиќ се пофали со новата фризура Прочитај повеќе »

(ФОТО) Јелена тотално го промени имиџот – Кога ќе ја видите новата фризура ќе останете во шок!

Поранешната учесничка на „Парови“ повторно изненади со новата промена и физичкиот изглед. Откако ги промени сите можни фризури, кои ги имаше, како и бојата со …

(ФОТО) Јелена тотално го промени имиџот – Кога ќе ја видите новата фризура ќе останете во шок! Прочитај повеќе »

(ФОТО) Убавата Шехерезад повеќе не личи на себе: Ваква фризура никогаш не би очекувале од неа!

Фановите ја пофалија турската дива за смелоста кога донела одлука да има токму ваква фризура. Прекрасната турска актерка Bergüzar Korel која најмногу ја паметиме по улогата на Шехерезад …

(ФОТО) Убавата Шехерезад повеќе не личи на себе: Ваква фризура никогаш не би очекувале од неа! Прочитај повеќе »

Јована за прв пат ја гледате ваква – Дури го изненади и Жељко!

Идната мама на близнаците, тотално го промени изгледот, и ги изненади сите. Јована Јоксимовиќ веќе речиси два месеци не може да ја видиме на малите …

Јована за прв пат ја гледате ваква – Дури го изненади и Жељко! Прочитај повеќе »

Scroll to Top