фудбалер

(Видео) Пандев славеше 40. роденден во Струмица со фудбалерите од клубот Берера: Спектакуларен пречек и торта со неговото презиме

Македонскиот фудбалер и долгогодишен капитен на фудбалската репрезентација, Горан Пандев својот јубилеен 40. роденден го прослави заедно со децата кои се дел од академијата на …

(Видео) Пандев славеше 40. роденден во Струмица со фудбалерите од клубот Берера: Спектакуларен пречек и торта со неговото презиме Прочитај повеќе »

Распарчено и без глава е пронајдено телото на бразилски фудбалер кој исчезна минатиот месец

Со трагичен исход заврши десетдневната потрага по фудбалер од Бразил кој исчезна на 25 јуни. Телото на Винисиус Скулни (19) е пронајдено распарчено и без …

Распарчено и без глава е пронајдено телото на бразилски фудбалер кој исчезна минатиот месец Прочитај повеќе »

Дејан Кулушевски и уште неколку светски познати фудбалски ѕвезди уживаат во Охрид

Фудбалерот со македонско потекло Дејан Кулушевски, кој е роден во Стокхолм и игра за Шведска, дојде во посета на Македонија. Тој овие денови е на …

Дејан Кулушевски и уште неколку светски познати фудбалски ѕвезди уживаат во Охрид Прочитај повеќе »

Фудбалерот Дарко Велковски и Тамара Чуприна направија свадба со сите адети, а невестата смени два фустани

Фудбалерот Дарко Велковски направи свадба со манекенката Тамара Чуприна, една и пол година откако се венчаа во матично. Викендов парот направи традиционална македонска свадба со …

Фудбалерот Дарко Велковски и Тамара Чуприна направија свадба со сите адети, а невестата смени два фустани Прочитај повеќе »

Меси, Мбапе и Бензема номинирани од ФИФА за најдобар светски играч за 2022 година

Карим Бензема, Килијан Мбапе или Лионел Меси, еден од нив ќе биде прогласен за најдобар светски играч за минатата година најави ФИФА. За оваа награда …

Меси, Мбапе и Бензема номинирани од ФИФА за најдобар светски играч за 2022 година Прочитај повеќе »

Поранешен бразилски фудбалер се разведе по 24 дена брак поради Светското првенство

Пензионираниот бразилски фудбалер Адријано (40) се разведе по 24 дена брак со фризерката Михаела Мескито (25). Тие неколку дена објавуваа заеднички фотографии на Инстаграм, а …

Поранешен бразилски фудбалер се разведе по 24 дена брак поради Светското првенство Прочитај повеќе »

Бензема заедно со бившата и сегашната девојка ја прими „Златната топка“ во Париз

Најдобриот играч на Реал Мадрид, Карим Бензема ја освои Златната топка на синоќешната церемонија во Париз во присутво на неговата бивша Кора Готје и сегашна …

Бензема заедно со бившата и сегашната девојка ја прими „Златната топка“ во Париз Прочитај повеќе »

(Фото) Фудбалерот Александар Трајковски стана татко, бебето доби име Искра

Македонскиот фудбалер Александар Трајковски стана татко втор пат. Тој и неговата сопруга Александра ја добија ќерката Искра. Тие го имаат синот Матеј, кој има 5 …

(Фото) Фудбалерот Александар Трајковски стана татко, бебето доби име Искра Прочитај повеќе »

Фудбалерот Мбапе во љубовна врска со трансродовата манекенка Инес Рау, која го смени полот на 16 години

Фудбалерот Килијан Мбапе веќе неколку месеци е во врска со познатата манекенка Инес Рау која во светот е позната како првата трансродова манекенка која се …

Фудбалерот Мбапе во љубовна врска со трансродовата манекенка Инес Рау, која го смени полот на 16 години Прочитај повеќе »

Фудбалер на Малме ја пропушти сопствената венчавка поради натпревар, на негово место дојде неговиот брат

Новиот напаѓач на фудбалскиот клуб Малме, Мохамед Буја Туреј, ја пропушти сопствената венчавка за да дебитира за шведскиот клуб на натпреварот од квалификациите за Лига …

Фудбалер на Малме ја пропушти сопствената венчавка поради натпревар, на негово место дојде неговиот брат Прочитај повеќе »

Пеле се бори со рак на дебелото црево, славниот фудбалер пред најтешката битка

Бразилскиот фудбалер Пеле од понеделникот е на лекување во болница во Сао Пало поради рак на дебелото црево. Тој сега се наоѓа во добра и …

Пеле се бори со рак на дебелото црево, славниот фудбалер пред најтешката битка Прочитај повеќе »

Сораја му го растури бракот на фудбалер на Црвена Ѕвезда

Српската старлета Сораја Вучелиќ му го растурила бракот на фудбалерот на Црвена Ѕвезда, Зоран Рендулиќ, пишуваат српските медиуми. Неговата сопруга пред девет месеци го оставила, …

Сораја му го растури бракот на фудбалер на Црвена Ѕвезда Прочитај повеќе »

ФОТО: Синот на македонскиот Роналдо ужива како принц додека мама се тушира

Еден од најдобрите македонски фудбалери кој својата професионална кариера ја започна на 16 години во ФК „Вардар“, Боби Божиновски на својот Фејсбук профил сподели фотографија …

ФОТО: Синот на македонскиот Роналдо ужива како принц додека мама се тушира Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Александра Пријовиќ ГРМЕШЕ во соблекувалната на Ѕвезда – Еве кој фудбалер беше ВИНОВЕН за тоа

Се славеше со народни песни на Маракана, по победата над Спарта од Прага. Фудбалерите на Ѕвезда славеа по победата над Спарта, со новите хитови на …

(ВИДЕО) Александра Пријовиќ ГРМЕШЕ во соблекувалната на Ѕвезда – Еве кој фудбалер беше ВИНОВЕН за тоа Прочитај повеќе »

Scroll to Top