интернет

Како најлесно да откриете дека разговарате со бот на интернетот

Ако секој ден со полни гради уживате во интернет разговорите со бројни интересни луѓе на социјалните мрежи, треба да знаете дека многу е веројатно да …

Како најлесно да откриете дека разговарате со бот на интернетот Прочитај повеќе »

Се покајал што нарачал универзални навлаки за заби преку интернет

Бен на социјалните мрежи објавил фотографија од нарачаните навлаки за заби, кои на крај не му биле по мерак. Во желбата колку што е можно …

Се покајал што нарачал универзални навлаки за заби преку интернет Прочитај повеќе »

Преку интернет нарачала фармерки, а во џебот пронашла носена танга

Медицинската сестра Кристин Еванс нарачала преку интернет-страницата „Nordstrom“ фармерки од марката „Not Your Daughters Jeans“, но иако панталоните изгледале совршено, во џебот ја дочекало изненадување, …

Преку интернет нарачала фармерки, а во џебот пронашла носена танга Прочитај повеќе »

„Гугл“ направи апликација преку која ќе може корисниците да заштедат интернет

Најновата апликација на компанијата „Гугл“ се води со име Datally, со чија помош корисниците на паметните телефони со „Андроид“ ќе може да заштедат голем број …

„Гугл“ направи апликација преку која ќе може корисниците да заштедат интернет Прочитај повеќе »

Асанж: Почна првата интернет-војна меѓу Каталонија и Шпанија

„По падот на Берлинскиот ѕид, ова е најголемиот конфликт на Западот меѓу народите и државите“. „Ова е почеток на првата интернет-војна“, изјави Џулијан Асанж. „Се …

Асанж: Почна првата интернет-војна меѓу Каталонија и Шпанија Прочитај повеќе »

Дара Бубамара со жешко селфи направи вистински бум на интернетот

Пејачката успеа со едно селфи да ја разгори фантазијата на мажите. Дара Бубмара нема намера да се смири кога е во прашање истакнувањето на своите …

Дара Бубамара со жешко селфи направи вистински бум на интернетот Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Поради новото секси селфи на Ким Кардашијан, цел интернет се блокираше

Американската старлета повторно жари и пали. Ким Кардашијан е една од најпосакуваните жени на светот, а многу мажи ја губат главата по нејзините облини. Американската …

(ВИДЕО) Поради новото секси селфи на Ким Кардашијан, цел интернет се блокираше Прочитај повеќе »

Аца Лукас направи жур, стигна Цеца, а за тоа како ја нарече се раскажува на интернет

Аца Лукас ги собра пријателите и колегите, а некои од фотографиите од журот ги сподели со јавноста. За време на хаосот низ кој минува поради …

Аца Лукас направи жур, стигна Цеца, а за тоа како ја нарече се раскажува на интернет Прочитај повеќе »

Снимката за која зборува цел интернет – видете како гитаристот зема бакшиш од Дејан Матиќ

Видеонастапот на Дејан Матиќ предизвика лавина коментари на социјалните мрежи. Штом на интернет се појави снимката од настапот на Дејан Матиќ, на кој се гледа …

Снимката за која зборува цел интернет – видете како гитаристот зема бакшиш од Дејан Матиќ Прочитај повеќе »

Снимката за која зборува цел интернет – Погледнете како гитаристот зема бакшиш од Дејан Матиќ

Видео настапот на Дејан Матиќ предизвика лавина коментари на социјалните мрежи. Штом на интернет се појави снимката од настапот на Дејан Матиќ, на кој се …

Снимката за која зборува цел интернет – Погледнете како гитаристот зема бакшиш од Дејан Матиќ Прочитај повеќе »

Александра се соблече и поради нејзе настана вистинска војна на интернет

Александра Суботиќ со новата разголена слика предизвика многу различни коментари.   Секоја можност да се соблече, Александра едвај ја дочекува, а сосема неочекувано, поради нејзиниот …

Александра се соблече и поради нејзе настана вистинска војна на интернет Прочитај повеќе »

„Гадови, не сме иста лига“ – Гоца Тржан им возврати на оние кои ја плукаат на интернет

„Не се палам на тие коментари, но кога некој баш ќе претера, тогаш немам проблем да одговорам“, порача Гоца Тржан. Пејачката, често на своите постови …

„Гадови, не сме иста лига“ – Гоца Тржан им возврати на оние кои ја плукаат на интернет Прочитај повеќе »

Прогуглајте на Интернет и ова име ќе ви излезе како најсреќен човек на светот

Како што и маратонецот мора секој ден упорно да тренира, така луѓето кои сакаат да бидат среќни, мораат да го тренираат својот ум… Дури и …

Прогуглајте на Интернет и ова име ќе ви излезе како најсреќен човек на светот Прочитај повеќе »

(ФОТО) Прикачила фотографија со своето ново момче и станала хит на интернет

Откако оваа девојка се одлучила да постави фотографија на социјалните мрежи со своето ново момче, светот речиси и да полуде. Сепак дел од коментарите беа …

(ФОТО) Прикачила фотографија со своето ново момче и станала хит на интернет Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Секси ѓубретарка – Закачи фотки на Фејс и стана интернет сензација

Згодната Бразилка со својот изглед привлекува голем број на луѓе. Таа на Фејсбук редовно постира слики со кои многу брзо собра неколку илјади лајкови.Бразилката од …

(ВИДЕО) Секси ѓубретарка – Закачи фотки на Фејс и стана интернет сензација Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Мајка му рекла на бебето „те сакам“, а цел интернет се смее поради неговиот одговор

На Јутјуб можеме да пронајдеме многу преслатки видеа на кои се гледаат бебиња или мали дечиња како се смеат, пејат или караат. Она што го …

(ВИДЕО) Мајка му рекла на бебето „те сакам“, а цел интернет се смее поради неговиот одговор Прочитај повеќе »