Јелена Карлеуша

Карлеуша го објави својот доручек и ги исплаши фановите

Српската пејачка Јелена Карлеуша објави фотографија на Инстаграм со која ги исплаши нејзините обожаватели. Карлеуша која е позната по тоа што своите важни моменти ги …

Карлеуша го објави својот доручек и ги исплаши фановите Прочитај повеќе »

Банкар заработил отказ поради стриптиз со Јелена Карлеуша

Маж кој се качи на сцената на која настапуваше Јелена Карлеуша на Копаоник добил отказ од работното место. Станува збор за банкар кој само сакал …

Банкар заработил отказ поради стриптиз со Јелена Карлеуша Прочитај повеќе »

(Фото) Јелена Карлеуша се појави на студот во краток фустан

Српската пејачка Јелена Карлеуша во свој стил се појави на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“. Без оглед на студеното време и снегот, таа  одлучи да  …

(Фото) Јелена Карлеуша се појави на студот во краток фустан Прочитај повеќе »

(Фото) Јелена Карлеуша се појави на снегот со голи гради

И покрај ниските температури и снежните врнежи што денoвиве ја зафатија цела Србија, Јелена Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ се појави разголена и …

(Фото) Јелена Карлеуша се појави на снегот со голи гради Прочитај повеќе »

Карлеуша на страна на Дара Бубамара во конфликтот со Сека Алексиќ

Се шпекулира дека Јелена Карлеуша ќе биде гостин на концертот на Дара Бубамара во „Штарк арената“ на 21 април,  што предизвика војна меѓу ѕвездите на …

Карлеуша на страна на Дара Бубамара во конфликтот со Сека Алексиќ Прочитај повеќе »

Гога Секулиќ ги нападна колешките Карлеуша и Дара Бубамара

Пејачката Гога Секулиќ признава дека прилично е разочарана од денешната ситуациja на естрадата и истакнува дека е подготвена да го смени пристапот кон колегите што …

Гога Секулиќ ги нападна колешките Карлеуша и Дара Бубамара Прочитај повеќе »

Се скараа Аца Лукас и Јелена Карлеуша во „Ѕвездите на Гранд“

Во Ѕвездите на Гранд е многу возбудливо, особено кога членовите на жирито Јелена Карлеша и Аца Лукас си разменуваа мислења. Познато е колку е добра …

Се скараа Аца Лукас и Јелена Карлеуша во „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Перверзниот говор на Карлеуша ја насмеа до солзи Марија Шерифовиќ

Јелена Карлеуша повторно се најде во центарот на внимание во новата емисија „Ѕвездите на Гранд“. Бидејќи не ѝ се допадна настапот на еден од кандидатите, …

Перверзниот говор на Карлеуша ја насмеа до солзи Марија Шерифовиќ Прочитај повеќе »

(Фото) Карлеуша боса на аеродром на – 5 степени

Јелена Карлеуша на аеродромот во Белград по враќањето од Милано, каде што гостуваше на гламурозната ревија на Неделата на Версаче, се појави босонога со полуотворени …

(Фото) Карлеуша боса на аеродром на – 5 степени Прочитај повеќе »

(Видео) Карлеуша издаде тајна од Чедо Јовановиќ

Пејачката Јелена Карлеуша на својата фејсбук-страница објави видео кое српскиот политичар Чедо Јовановиќ ѝ го пратил во доверба. Пејачката дополни дека се надева дека ваквиот …

(Видео) Карлеуша издаде тајна од Чедо Јовановиќ Прочитај повеќе »

Јелена Карлеуша проговори за сексуалното малтретирање

Српската пејачка откри дека е жртва на сексуално малтретирање и ги повика жените отворено да зборуваат на таа тема, да ги кажат своите трауматични искуства. …

Јелена Карлеуша проговори за сексуалното малтретирање Прочитај повеќе »

Елена Велевска ја копира Карлеуша

Фолк-пејачката Елена Велевска со својата најнова фотографија го копира имиџот на Јелена Карлеуша. Со долгата тексас јакна и внатрешните плетенки, Велевска наликува на Карлеуша. Ова …

Елена Велевска ја копира Карлеуша Прочитај повеќе »

Саша Поповиќ му забранил на Милан Станковиќ да сними дует со Карлеуша

Милан Станковиќ откри дека тој, наводно, требало да биде, наместо босанскиот пејач Мирза Хамзиќ, познатиот „Таја“ во песната „Инсомнија“ на Јелена Карлеуша, но и дека …

Саша Поповиќ му забранил на Милан Станковиќ да сними дует со Карлеуша Прочитај повеќе »

Scroll to Top