Јована

Јована и Жељко Јоксимовиќ живеат во луксузна вила вредна 2,5 милиони евра

Српскиот пар, Јована и Жељко Јоксимовиќ живееле во стан во Врачар, но пред неколку години се преселиле во вила на Сењак. Куќата ја купиле од …

Јована и Жељко Јоксимовиќ живеат во луксузна вила вредна 2,5 милиони евра Прочитај повеќе »

Наутро оди на факултет, попладне вози багер: Необичната приказна на студентката Јована Митровиќ од Србија

Јована Митровиќ е студентка по архитектура која пред шест месец положила за Ц категорија и оттогаш не ја пропушта можноста  по завршување со обврските за …

Наутро оди на факултет, попладне вози багер: Необичната приказна на студентката Јована Митровиќ од Србија Прочитај повеќе »

(Видео) Српската естрада на 50. роденден кај Жељко Јоксимовиќ

Жељко Јоксимовиќ наполни 50 години и прослави роденден во еден белградски ресторан. Како што пренесуваат српските медиуми, на забавата присутни биле Јована Николиќ, Марко Мишковиќ, Мелина …

(Видео) Српската естрада на 50. роденден кај Жељко Јоксимовиќ Прочитај повеќе »

Поранешната на Вељко Ражнатовиќ ќе води временска прогноза

На „Прва ТВ“ почна да се емитува нова утринска програма заедно со познати лица, Јована и Срѓан, а покрај нив во неа се појавува уште една позната личност – …

Поранешната на Вељко Ражнатовиќ ќе води временска прогноза Прочитај повеќе »

Јована и Жељко Јоксимовиќ на прва прошетка со близначките

Откако ги доби близначките, а потоа одржа и два успешни концерта во „Сава центарот“, Жељко Јоксимовиќ ги израдува своите фанови со една семејна фотографија која …

Јована и Жељко Јоксимовиќ на прва прошетка со близначките Прочитај повеќе »

Прво појавување на Јована Јоксимовиќ по породувањето

Познатиот пар Јелена и Жељко Јоксимовиќ пристигнал на отворањето на еден српски хотел, при што тие биле одлично расположени и не ја симнувале намсевката од …

Прво појавување на Јована Јоксимовиќ по породувањето Прочитај повеќе »

Јована му порача на Жељко да го прекине одморот и да се врати дома

Јована Јоксимовиќ преку Инстаграм, му нареди на сопругот што побрзо да се врати дома. Јована објави слика од Жељко, кој ужива на одмор, па преку …

Јована му порача на Жељко да го прекине одморот и да се врати дома Прочитај повеќе »

Јована Јоксимовиќ се огласи по излегувањето од породилиштето

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ, Јована, после породувањето се огласи на Инстаграм и го напиша следното: „Конечно сме заеедно. Држете ни ги палците за што побрзо …

Јована Јоксимовиќ се огласи по излегувањето од породилиштето Прочитај повеќе »

Бремената Јована во џемперче и тренерки ја покажа совршената линија во 9 месец

Српската водителка наскоро на свет ќе го донесе близнаците, а денешниот ден би требало да и биде последен на телевизија, додека се врати на породилно. …

Бремената Јована во џемперче и тренерки ја покажа совршената линија во 9 месец Прочитај повеќе »

Водителката од „Парови“ објави провокативно видео од нејзината спална соба

Јована Јеремиќ на својот Фејсбук профил постави кратко видео од спалната соба. Водителката на „Парови“, ужива во тоа да го објавува баш секој детал од …

Водителката од „Парови“ објави провокативно видео од нејзината спална соба Прочитај повеќе »

Прекрасната манекенка Јована приреди воодушевување на Инстаграм

Манекенката Јована Швоња, сопруга на фудбалерот Филип Ѓорѓевиќ, повторно блесна.Таа е сопруга на српскиот фудбалер Филип Ѓорѓевиќ, и е една од најзгодните Србинки. Прекрасната манекенка …

Прекрасната манекенка Јована приреди воодушевување на Инстаграм Прочитај повеќе »

Убава и без шминка: Жељко објави слика од бремената Јована во домашно издание

Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јована ги очекуваат нивните близнаци. Пејачот не објавува често фотографии од својата сопруга, но денес споделил една, која ги воодушеви …

Убава и без шминка: Жељко објави слика од бремената Јована во домашно издание Прочитај повеќе »

(ФОТО) Македонската водителка знае како со јазикот – Во ваква поза не сте ја виделе

Летото е годишно време кога сите се опуштени, раположени, раскомотени, послободни во однесувањето… Особено кога се на годишен одмор. Многу повеќе или помалку познати ТВ …

(ФОТО) Македонската водителка знае како со јазикот – Во ваква поза не сте ја виделе Прочитај повеќе »

(ФОТО) Откриен полот на бебињата кои ги чекаат Жељко и Јована Јоксимовиќ

Јована Јоксимовиќ ќе се породи во октомври во Белград.Жељко и таа наскоро своето семејство ќе го прошират за уште два нови члена, бидејќи за околу …

(ФОТО) Откриен полот на бебињата кои ги чекаат Жељко и Јована Јоксимовиќ Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Еве зошто Јована Јоксимовиќ ДОБИ ОТКАЗ од РТС!

Судејќи по изјавата која водителката ја даде, може да се закључи дека врската со Жељко Јоксимовиќ, ја чинеше работното место од Радио-телевизија Србија. Јована и …

(ВИДЕО) Еве зошто Јована Јоксимовиќ ДОБИ ОТКАЗ од РТС! Прочитај повеќе »

Јована за прв пат ја гледате ваква – Дури го изненади и Жељко!

Идната мама на близнаците, тотално го промени изгледот, и ги изненади сите. Јована Јоксимовиќ веќе речиси два месеци не може да ја видиме на малите …

Јована за прв пат ја гледате ваква – Дури го изненади и Жељко! Прочитај повеќе »

Scroll to Top