карлеуша

Ќерката на Карлеуша стана манекенка, ја отвори Модната недела во Србија

Ќерката на српската пејачка Јелена Карлеуша, Атина Тошиќ која има 14 години се појави како манекенка на еден моден настан. Во Нови Сад се одржа …

Ќерката на Карлеуша стана манекенка, ја отвори Модната недела во Србија Прочитај повеќе »

Дивна Карлеуша и Здравко Чолиќ, забрената љубов за која и денес се зборува

Здравко Чолиќ на времето, бил заљубен во Дивна Карлеуша, мајката на поп пејачката Јелена Карлеуша, која денес почина од рак на градите, пишуваат српските медиуми. …

Дивна Карлеуша и Здравко Чолиќ, забрената љубов за која и денес се зборува Прочитај повеќе »

(Видео) Карлеуша за Стефан Величковски: Ти си арогантен и безобразен

Македонецот Стефан Величковски го раскара жирито во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Неговото пеење и самодоверба ѝ се допаднаа на Вики Миљковиќ, но не …

(Видео) Карлеуша за Стефан Величковски: Ти си арогантен и безобразен Прочитај повеќе »

(Видео) Карлеуша ги скара Адам Лабунски и татко му

Откако неколкупати се натпреваруваше во музичкото шоу „Пинкови ѕвезди“, пејачот Адам Лабунски годинава пее во новата сезона на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. Со Адам на …

(Видео) Карлеуша ги скара Адам Лабунски и татко му Прочитај повеќе »

(Видео) Карлеуша во бикини игра пред огледало

Фолк-ѕвездата Јелена Карлеуша на социјалните мрежи објави видео на кое во бикини игра пред огледало. Покрај видеото пејачката напиша „Чист фотошоп“, па предизвика различни реакции кај …

(Видео) Карлеуша во бикини игра пред огледало Прочитај повеќе »

Скапа роденденска журка за ќерките на Карлеуша

Атина и Ника, ќерките на фолк пејачката Јелена Карлеуша и фудбалерот Душко Тошиќ, викендов славеа роденден. Двете девојчињата се родени на 7 септември, со една …

Скапа роденденска журка за ќерките на Карлеуша Прочитај повеќе »

Чолиќ заљубен во мајката на Јелена Карлеуша

Српските медиуми пишуваат дека водителката Дивна Карлеуша, мајката на фолк-пејачката Јелена Карлеуша, била една од најголемите љубови на Здравко Чолиќ. Таа наводно му го скршила срцето …

Чолиќ заљубен во мајката на Јелена Карлеуша Прочитај повеќе »

Карлеуша ја спаси Вики од отказ во „Ѕвездите на Гранд“

Саша Поповиќ, сопственикот на „Гранд продукција“, сакал да ја отпушти Вики Миљковиќ пред почетокот на новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, но нејзината ривалка Карлеуша …

Карлеуша ја спаси Вики од отказ во „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

(Фото) Јелена сподели селфи со мајка си Дивна

Фолк-ѕвездата Јелена Карлеуша провокативните секси фотографии на своите профили ги замени со селфи со својата мајка Дивна. Иако двете жени се многу блиски, пејачката многу …

(Фото) Јелена сподели селфи со мајка си Дивна Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) На Карлеуша фетиш и е да соблака обожаватели

  Српската пејачка, Јелена Карлеуша одржа концерт на Копаоник и направи вистински спектакл. Нејзиниот настап не можеше да помине без задолжителиот перформанс „Иде мачка око …

(ВИДЕО) На Карлеуша фетиш и е да соблака обожаватели Прочитај повеќе »

(ФОТО) Карлеуша ја имитира Селена Гомез

Српската пејачка Јелена Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ се појави во кожен фустан кој Селена Гомез го носеше на Американските музички награди. Селена …

(ФОТО) Карлеуша ја имитира Селена Гомез Прочитај повеќе »

(ФОТО) Карлеуша со Тоше ги растажи обожавателите

Српската пејачка Јелена Карлеуша, објави фотографија со Тоше Проески. Таа вели дека роденденот и датумот кога загина Тоше, не треба да се единствените денови  кога …

(ФОТО) Карлеуша со Тоше ги растажи обожавателите Прочитај повеќе »

Карлеуша на ревијата на „Версаче“ во Милано

Српската пејачка Јелена Карлеуша, беше на модната ревија на „Версаче“ во Милано. Дека е на овој престижен настан таа се пофали и на социјалните мрежи. …

Карлеуша на ревијата на „Версаче“ во Милано Прочитај повеќе »

Јелена Карлеуша го носеше сонцето од Кутлеш

На социјалните мрежи се појави фотографија од познатата балканска фолк-пејачката Јелена Карлеуша, на која можеше да се забележи дека го носи сонцето од Кутлеш, односно …

Јелена Карлеуша го носеше сонцето од Кутлеш Прочитај повеќе »

Јелена Карлеуша бесна на министерот за здравство, Златибор Лончар

Јелена Карлеуша му возврати на министерот Златибор Лончар зата што тој ги поддржа тужбите против оние што ја промовираат антивакцинацијата. Лекарите, пак, се согласни дека …

Јелена Карлеуша бесна на министерот за здравство, Златибор Лончар Прочитај повеќе »