килограми

Напиток од лимон и јаболка за слабеење и детоксикација на организмот

Летото е идеална мотивација да го доведеме нашето тело во рамнотежа и да ги отстраниме непотребните маснотии околу стомакот. Овој напиток е одличен за чистење …

Напиток од лимон и јаболка за слабеење и детоксикација на организмот Прочитај повеќе »

Јадел само компири и за една година симнал 50 килограми

Ендру Флиндерс Тејлор од Мелбурн, учител и татко на две деца, пред една година одлучил да се ослободи од неговата зависност од храна. Во текот …

Јадел само компири и за една година симнал 50 килограми Прочитај повеќе »

Со воена диета намалете 4 килограми за 3 дена

Тридневната или воена диета, подразбира многу строг режим на исхрана. Важно е да се придржувате на пропишаното, инаку нема да ги добиете посакуваните резултати. Секој ден …

Со воена диета намалете 4 килограми за 3 дена Прочитај повеќе »

Како да го одржувате крвниот притисок без лекови

Крвниот притисок треба да се одржува во норми. Тоа е од витално значење. Високиот крвен притисок е предуслов за влошување на општата здравствена состојба, влошување …

Како да го одржувате крвниот притисок без лекови Прочитај повеќе »

Тортата за свадбата на Цеца и Аркан била на пет ката и тешка 70 килограми

Цеца Ражнатовиќ и Жељко Ражнатовиќ Аркан, за нивната свадба која се одржа на 19 февруари 1995 година, порачале торта од пет ката, која била тешка …

Тортата за свадбата на Цеца и Аркан била на пет ката и тешка 70 килограми Прочитај повеќе »

Аргентинка тешка 490 килограми реши да се лечи

Најдебелата жена на светот, Изабела, со години живее заробена во сопствениот дом и повеќе не го чувствува поголемиот дел од своето тело. Аргентинските провпожарникари биле …

Аргентинка тешка 490 килограми реши да се лечи Прочитај повеќе »

Се зборуваше дека има 120 килограми – Ана Николиќ драстично ослабела

Ана Николиќ на Инстаграм објави снимка која покажува колку килограми пејачката сега има. По породувањето Ана Николиќ многу ретко се појавува во јавност, и понатаму …

Се зборуваше дека има 120 килограми – Ана Николиќ драстично ослабела Прочитај повеќе »

(Фото) Ловџии од Кратово уловиле дива свиња тешка 250 килограми

Дива свиња од најмалку 250 килограми уловија деновиве ловџиите Бобан од Димонце и Мики од Сув Ора, објави порталот „Аберџија.ком“. Според порталот, ловџиите својот богат …

(Фото) Ловџии од Кратово уловиле дива свиња тешка 250 килограми Прочитај повеќе »

Дебелите луѓе се почувствуваа навредени, па „Гугл мапс“ го тргна бројачот на килограми

„Гугл мапс“ ќе го отстрани својот бројач на калории затоа што некои дебели луѓе се почувствувале навредени. Значката што покажува колку калории корисникот ќе потроши …

Дебелите луѓе се почувствуваа навредени, па „Гугл мапс“ го тргна бројачот на килограми Прочитај повеќе »

Најголемата кокошка во светот живее во Косово и тежи 9 килограми

Најголемата кокошка на светот, Меракли, стана вистински хит на социјалните мрежи кога нејзиниот сопственик, Косовецот Фитим, ја објави на „Фејсбук“. Меракли е од видот „брахма“ …

Најголемата кокошка во светот живее во Косово и тежи 9 килограми Прочитај повеќе »

Бремената Наташа Беквалац покажа колку навистина има килограми

Наташа Беквалац се обиде да ја измами нутриционистката, но на крајот мораше да признае колку се здебелила за време на бременоста. Пејачката Наташа Беквалац, која …

Бремената Наташа Беквалац покажа колку навистина има килограми Прочитај повеќе »

Миодраг улови вистински ѕвер од езерото – само главата му тежи 11 килограми

Не станува збор за рибарска приказна, што покажува и фотографијата, па сите оние што не веруваат може да се уверат дека борбата со оваа риба …

Миодраг улови вистински ѕвер од езерото – само главата му тежи 11 килограми Прочитај повеќе »

Имаше 100 килограми, а сега? – Ана Николиќ ги фрапира сите со фотографијата по пораѓањето

Ана Николиќ ги собра погледите и лајковите на обожавателите кога ја откри својата нова линија. По пораѓањето, Ана Николиќ драстично се здебели, се зборуваше дека …

Имаше 100 килограми, а сега? – Ана Николиќ ги фрапира сите со фотографијата по пораѓањето Прочитај повеќе »

Преживеала во шума десет дена – Целата била со рани и ослабела 22 килограми

  „Лиса Терис (25) од Луивил во Кентаки, преживеала нешто помалку од месец дена, целосно сама, во шума. Како што се наведува, јадела печкурки и …

Преживеала во шума десет дена – Целата била со рани и ослабела 22 килограми Прочитај повеќе »

Ана Николиќ имала 125 килограми по породувањето

Ана свати дефинитивно дека претерала кога лекарите ја предупредиле на високото ниво на шеќер во крвта и притисокот – раскажува извор близок до Николиќ.Во текот …

Ана Николиќ имала 125 килограми по породувањето Прочитај повеќе »

(ФОТО) НАЧИСТО СЕ СТОПИ – Зборлестата Карен од серијата „Вил и Грејс“ ослабна 15 килограми

Меган Мулали ги запрепасти сите кога ја покажа својата нова линија. На крајот на септември почнува со емитување на деветата сезона од серијата „Вил и …

(ФОТО) НАЧИСТО СЕ СТОПИ – Зборлестата Карен од серијата „Вил и Грејс“ ослабна 15 килограми Прочитај повеќе »