лепа брена

(Видео) Брена на концертот во Америка го рашири југословенското знаме

Фолк-дивата Лепа Брена во моментов има концертна турнеја во Америка и во Канада. Пејачката уште на првиот концерт ја воодушеви публиката кога на сцената го …

(Видео) Брена на концертот во Америка го рашири југословенското знаме Прочитај повеќе »

На Брена ѝ го затворија ресторанот, не издавала фискални сметки

Ресторанот на Лепа Брена на Златибор повторно е запаечатен поради неиздавање на фискални сметки. Истиот ресторан беше затворен и на почетокот на годината, исто така …

На Брена ѝ го затворија ресторанот, не издавала фискални сметки Прочитај повеќе »

Лепа Брена во секси костум го запали Чикаго

Лепа Брена имаше неверојатен спектакл со синот Стефан Живојиновиќ. Фолк-ѕвездата во моментов се наоѓа во Америка, на својата голема турнеја под името „Zar je važno …

Лепа Брена во секси костум го запали Чикаго Прочитај повеќе »

Синот на Лепа Брена за роденденот потрошил 70.000 евра

На прославата биле повикани стотина гости, а славјето траело до утринските часови. Мајката одлучила синот да го изненади со прилично луксузен подарок, автомобил Ауди RS3 …

Синот на Лепа Брена за роденденот потрошил 70.000 евра Прочитај повеќе »

Лепа Брена направи спектакл во Њујорк

Најголемата српска музичка ѕвезда Лепа Брена, синоќа во Њујорк, ја започна својата американска турнеја. За концертот владееше општа еуфорија, а Брена уште еднаш покажа дека …

Лепа Брена направи спектакл во Њујорк Прочитај повеќе »

Лепа Брена имаше спектакуларен концерт во Софија

Фолк ѕвездата Лепа Брена минатата недела одржала спектакуларен концерт во Бугарија на „Армец Арената“, а како и во 1990 година, кога со хеликоптер стигнала на …

Лепа Брена имаше спектакуларен концерт во Софија Прочитај повеќе »

(Галерија) Бурен живот на Брена во осумдесеттите

Во средина на осумдесеттите години феноменот Лепа Брена и групата „Слатки грех“ ја креваа на нозе целата поранешна Југославија. Популарноста, масовните концерти, тиражите во весниците, …

(Галерија) Бурен живот на Брена во осумдесеттите Прочитај повеќе »

Лепа Брена не сака да ѝ ја даде венчаницата на Пријовиќ

Свадбата на пејачката Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ, која сигурно ќе биде свадба на годината, веќе го привлече вниманието на сите медиуми, а сега и …

Лепа Брена не сака да ѝ ја даде венчаницата на Пријовиќ Прочитај повеќе »

Лепа Брена: Со публиката немам сексуален однос

Пејачката Лепа Брена вели дека е воодушевена од Александра Пријовиќ, како и дека целото семејство плачело кога слушнале дека Александра и Филип Живоиновиќ се свршиле. …

Лепа Брена: Со публиката немам сексуален однос Прочитај повеќе »

Лепа Брена закажа концерт во Белградска Арена

Најголемата балканска музичка ѕвезда Лепа Брена, конечно го закажа концертот во белградската Арена! Брена големиот спектакл го закажа за 20 октомври оваа година, а тој …

Лепа Брена закажа концерт во Белградска Арена Прочитај повеќе »

Алкесандра Пријовиќ за свадбата ја сака венчаницата на Лепа Брена

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ ќе се венчаат на 21 јуни во Белград, а поканите за свадба се подготвуваат на големо. Сите подготовки околу венчавката …

Алкесандра Пријовиќ за свадбата ја сака венчаницата на Лепа Брена Прочитај повеќе »

Александра Пријовиќ трудна со Филип Живоjиновиќ

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ по веридбата, ги почнаа подготовките за свадба, а изгледа дека пејачката е бремена, бидејќи една ТВ екипа ја сними пред …

Александра Пријовиќ трудна со Филип Живоjиновиќ Прочитај повеќе »

Лепа Брена не штеди за свадбениот подарок на Филип и Александра

Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ набргу ќе го изговорат судбоносното „да“, а Лепа Брена и Бобо планираат младите да ги израдуваат со скапоцен подарок. Како …

Лепа Брена не штеди за свадбениот подарок на Филип и Александра Прочитај повеќе »

Саша Поповиќ проговори за посетата кај баба Ванѓа

Саша Поповиќ многу пати говореше за деновите во „Сладок грев“, кога тој прочуен југословенски бред хараше низ земјите во поранешна Југославија. Но, бендот се распаднал, …

Саша Поповиќ проговори за посетата кај баба Ванѓа Прочитај повеќе »

Синот на Лепа Брена доживеал клиничка смрт

Стефан Живојиновиќ доживеал клиничка смрт за време на неодамнешното престојување во Америка. Стефан криел од родителите, Брена и Боба, дека во Мајами после неколку часа …

Синот на Лепа Брена доживеал клиничка смрт Прочитај повеќе »

Таткото на Брена мислел дека Саша Поповиќ ќе ја прави кафанска пејачка

Во Србија неодамна се прикажуваше документарниот филм „Годините на Слатки грех“, со кој Лепа Брена и момците од нејзината група се сеќаваат на скоро 40 …

Таткото на Брена мислел дека Саша Поповиќ ќе ја прави кафанска пејачка Прочитај повеќе »

Scroll to Top