Лепа

(ФОТО) Еве како Лепа Брена на ДЈ Славе Келешовски му ги разбуди спомените

Лепа Брена беше минатиот викенд во Охрид. Пееше на Градиште. Спектакл за сите, атракција за помладите, можност за евоцирање спомени кај постарите. Особено кај оние …

(ФОТО) Еве како Лепа Брена на ДЈ Славе Келешовски му ги разбуди спомените Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Невидена царица – На Лепа Брена среде настап во Охрид и „пукна“ фустанот!

Најголеата ѕвезда на поранешна Југославија имаше мал пех на настапот во Македонија. Фолк ѕвездата Лепа Брена, веќе неколку милиони пати докажа дека е вистинска дама, …

(ВИДЕО) Невидена царица – На Лепа Брена среде настап во Охрид и „пукна“ фустанот! Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Лепа Брена прозборе за насилството во домот – Боба има тешка рака

Лепа Брена не е како другите и се изјаснува за насилството во домовите кое се повеќе е зачестено. За среќа, Брена потенцираше дека и се …

(ВИДЕО) Лепа Брена прозборе за насилството во домот – Боба има тешка рака Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете ја потресната средба меѓу Лепа Лукиќ и сопругата на Цуне

Кралицата на народната музика и Лепосава Гојковиќ, не можеа да ги задржат солзите во Кемената сала на радио Белград. Српскиот пејач на народните песни „Предраг …

(ВИДЕО) Погледнете ја потресната средба меѓу Лепа Лукиќ и сопругата на Цуне Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Една и единствена: Лепа Брена во сабота со концерт на Градиште

На 29 јули на плажата Градиште 2 во Охрид гостува една од најголемите фолк ѕвезди на просторите на поранешна Југославија – Лепа Брена. Билетите за спектакуларната журка …

(ВИДЕО) Една и единствена: Лепа Брена во сабота со концерт на Градиште Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Кога ќе видите како Лепа Брена вози скутер, ќе треснете на задникот – БУКВАЛНО!

Фолк ѕвездата со новата снимка ги воодушеви сите обожаватели.По одморот во Монако, Лепа Брена отпатува во Хрватска, поточно на осторовот Лошињ. Фолк ѕвездата ужива баш …

(ВИДЕО) Кога ќе видите како Лепа Брена вози скутер, ќе треснете на задникот – БУКВАЛНО! Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Лепа Лукиќ во солзи се збогува од Цуне – „Тој беше моето сонце“

Легендарниот пејач Предраг Цуне Гојковиќ почина на 85 годишна возраст, а колегите се простија од него. Легендата на српската музика Предраг Цуне Гојковиќ почина на …

(ВИДЕО) Лепа Лукиќ во солзи се збогува од Цуне – „Тој беше моето сонце“ Прочитај повеќе »

(ФОТО) Синот на Лепа Брена, објави фотка од мајка си во бикини без тронка фотошоп

Фолк ѕвездата ужива во Монте Карло, каде настана и сликата, која Виктор ја сподели на Инстаграм. Лепа Брена во октомври ќе наполни 57 години, и …

(ФОТО) Синот на Лепа Брена, објави фотка од мајка си во бикини без тронка фотошоп Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Синот на Лепа Брена по 17 години проговори за киднапирањето

Младиот Стефан доживеа ужас, кој никогаш докрај не е разрешен, што е најболната рана на неговата мајка и целото семејство.Како што Лепа Брена повеќе пати …

(ВИДЕО) Синот на Лепа Брена по 17 години проговори за киднапирањето Прочитај повеќе »

(ФОТО) Ќе се шокирате – Ова е Лепа Брена на 18 години

Лепа Брена е една од најголемите музички ѕвезди во поранешна Југославија. Како што секој знае, таа има повеќе од успешна кариера која трае со децении, …

(ФОТО) Ќе се шокирате – Ова е Лепа Брена на 18 години Прочитај повеќе »

(ФОТО) Лепа Брена во бикини и го покажа местото на снаата

Откако снаата на Лепа Брена, Александра Пријовиќ, објави фотки од одмор и ги полуде мажите, дојде ред на Лепа Брена. Пејачката појде во Франција и покажа …

(ФОТО) Лепа Брена во бикини и го покажа местото на снаата Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) И Лепа Брена падна на сцена, но ваков пад досега немате видено

Лепа Брена стана повторно хит со новиот пад на сцена, а пред многу години кружеше и нејзината снимка на која си ја удри главата со …

(ВИДЕО) И Лепа Брена падна на сцена, но ваков пад досега немате видено Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Лепа Брена: „Моите деца научија да се однесуваат“

„Знаат они многу добро да се однесуваат. Тоа се деца кои патувале по целиот свет, од кога се родија“, изјави фолк ѕвездата за српски Телеграф. …

(ВИДЕО) Лепа Брена: „Моите деца научија да се однесуваат“ Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Синот на Лепа Брена проговори за помирувањето меѓу Цеца и Карлеуша

Стефан Живојиновиќ, кој вплови во музичките води, вели дека би сакал да сними дует со две познати пејачки. Синот на фолк ѕвездата Лепа Брена, вплови …

(ВИДЕО) Синот на Лепа Брена проговори за помирувањето меѓу Цеца и Карлеуша Прочитај повеќе »

Саша Поповиќ откри зошто Лепа Брена и сопругата НИКОГАШ нема да седнат на столчето на жири

„Не може, не го дозволувам тоа“, беше изрчит директорот на „Гранд“, за потоа ја објасни својата одлука. Саша Поповиќ наведе дека Лепа Брена и неговата …

Саша Поповиќ откри зошто Лепа Брена и сопругата НИКОГАШ нема да седнат на столчето на жири Прочитај повеќе »

(ФОТО) Неверојатно! – Синот на Лепа Брена ослабна за 42 килограми

Виктор Живојиновиќ храбро чекори кон идеалната тежина! Најмладиот син на Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ, долго се мачеше со вишокот килограми, но, овој пат изгледа цврсто …

(ФОТО) Неверојатно! – Синот на Лепа Брена ослабна за 42 килограми Прочитај повеќе »