Лука Модриќ

Лука Модриќ емотивен за роденденот на сопругата: Среќна да си љубов моја

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ на сопругара Вања и посвети објава на Инстаграм. Модриќ објави заедничка фотографија и и го честиташе роденденот. „Среќен роденден љубов моја. …

Лука Модриќ емотивен за роденденот на сопругата: Среќна да си љубов моја Прочитај повеќе »

Лука Модриќ одмара на луксузна јахта во Дубровник на која еден ден чини 160 илјади евра

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ ужива на луксузна јахта во близина на Дубровник. Фудбалерот по големото и драматично финале на Лигата на нации во кое хрватската …

Лука Модриќ одмара на луксузна јахта во Дубровник на која еден ден чини 160 илјади евра Прочитај повеќе »

Синот на Лука Модриќ слави 13. роденден со Златната топка и трофејот на УЕФА

Фудбалерот Лука Модриќ на Инстаграм со своите 30,9 милиони следбеници сподели фотографии од роденденската забава за 13. роденден на неговиот син Иван. Роденденската забава за …

Синот на Лука Модриќ слави 13. роденден со Златната топка и трофејот на УЕФА Прочитај повеќе »

Лука Модриќ и го подари дресот на мексиканска фотографка по натпреварот со Белгија

По мечот со Белгија, капитенот Лука Модриќ и го подари својот дрес на мексиканската фотографка и инфлуенсерка Валерија Куела, која се пофали со подарокот на …

Лука Модриќ и го подари дресот на мексиканска фотографка по натпреварот со Белгија Прочитај повеќе »

(Видео) Фудбалот ми беше единствен излез додека слушав сирени и паѓаа бомби: инспиративната приказна на Лука Модриќ што ја објави ФИФА

Хрватскиот фубалер Лука Модриќ, еден од најдобрите во светот, во виедото кое го објави ФИФА раскажува за детството поминато на село со неговите баба и …

(Видео) Фудбалот ми беше единствен излез додека слушав сирени и паѓаа бомби: инспиративната приказна на Лука Модриќ што ја објави ФИФА Прочитај повеќе »

Се запознале случајно, а на свадба им пеел Халид Бешлиќ: Љубовната приказна на Лука и Вања Модриќ

Вања и Лука Модриќ се еден од најхармоничните и најстабилни парови на јавната сцена. Со нив двајца не се поврзува ниту еден скандал, а во …

Се запознале случајно, а на свадба им пеел Халид Бешлиќ: Љубовната приказна на Лука и Вања Модриќ Прочитај повеќе »

(Видео) Момент од мечот со Шахтјор поради кој цел свет им се смее на фудбалерите на Реал Мадрид

Реал Мадрид по вторпат доживеа пораз од Шахтјор во Лигата на шампиони со 2:0, по што неговиот пласман во понатамошната фаза сега е доведен во …

(Видео) Момент од мечот со Шахтјор поради кој цел свет им се смее на фудбалерите на Реал Мадрид Прочитај повеќе »

Лука Модриќ ѝ го честита роденденот на својата сестра Јасмина

Хрватскиот фудбалски капитен, Лука Модриќ, ѝ го честита родендено на својата сестра Јасмина. Тој често на социјалните мрежи објавува фотографии со сопругата Вања и децата …

Лука Модриќ ѝ го честита роденденот на својата сестра Јасмина Прочитај повеќе »

(Видео) Момче џонглираше 200 пати во чест на Лука Модриќ

Лука Модриќ (35) ја освои Ла Лига во четвртокот, а во петокот на социјалните мрежи деветгодишно момче од Индија објави видео со кое му оддаде …

(Видео) Момче џонглираше 200 пати во чест на Лука Модриќ Прочитај повеќе »

(Фото) Ѕвездите на Реал заедно на вечера, Бејл доби голф-палка

Ѕвездата на Реал Мадрид, Герет Бејл, за првпат по шест и пол години откако е дојден во Мадрид се дружеше заедно со неговите соиграчи од …

(Фото) Ѕвездите на Реал заедно на вечера, Бејл доби голф-палка Прочитај повеќе »

Модриќ со роденденска честитка за синот Иван

Хрватскиот фудбалски репрезентативец и играч на Реал Мадрид, Лука Модриќ го прослави деветиот роденден на својот син Иван. По тој повод фудбалерот објави на социјалните …

Модриќ со роденденска честитка за синот Иван Прочитај повеќе »

Ѓоковиќ избран за најдобар спортист во Европа

Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ, е прогласен за најдобар спортист на Европа за 2018 година во традиционалниот избор на новинската агенција PAP. За Новак ова …

Ѓоковиќ избран за најдобар спортист во Европа Прочитај повеќе »

Семејството Модрќ славеше за „Златната топка“

Хрватскиот фудбалер, Лука Модриќ, заедно со сопругата и децата  го прослави освојувањето на „Златната топка“ . „Семејството, моето злато”, напиша Лука на фотографиите кои ги …

Семејството Модрќ славеше за „Златната топка“ Прочитај повеќе »

Лука Модриќ ја освои „Златната топка“

Годината 2018 дефинитивно е во знакот на Лука Модриќ. Капитенот на хрватската репрезентација и плејмејкер на Реал Мадрид по освојувањето на наградата за најдобар фудбалер на СП …

Лука Модриќ ја освои „Златната топка“ Прочитај повеќе »

(Фото) Колинда во албум со сликички на „Панини“

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ, ѕирка од зад Лука Модриќ на сликичка од златната серија на „Панини“, за албумот „ФИФА 365“. Иако Колинда е замаглена …

(Фото) Колинда во албум со сликички на „Панини“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top