лукас

Чарли Шин ја повлекол тужбата против таблоидот што објавил дека тој го силувал Кори Хајм

Холивудската ѕвезда Чарли Шин (52) нема да оди на судење за спорот што го водел со весникот „Нешнл енкваер“ поради наводите дека сексуално го злоупотребил …

Чарли Шин ја повлекол тужбата против таблоидот што објавил дека тој го силувал Кори Хајм Прочитај повеќе »

(Видео) Аца Лукас на својот настап посвети песна на Марина Туцаковиќ

Аца Лукас, изминатата недела настапи во еден белградски клуб, кој, како и во секој каде пее, беше преполн со негови фанови. Лукас беше сјајно расположен, …

(Видео) Аца Лукас на својот настап посвети песна на Марина Туцаковиќ Прочитај повеќе »

Соња проговори за девојките што по неа влегоа во животот на Аца Лукас

На средината на минатата година Аца Лукас и Соња Вуксановиќ ставија точка на својот брак. Од тогаш медиумите пишуваа сè и сешто за нив, а поубавата …

Соња проговори за девојките што по неа влегоа во животот на Аца Лукас Прочитај повеќе »

(Видео) Аца Лукас навредуваше новинар од геј-популацијата во емисија во живо

Пејачот Аца Лукас и новинарот Бранислав Симиќ утрово вербално се конфронтираа во утринската програма околу правата на хомосексуалците, каде новинарот му замери на пејачот поради …

(Видео) Аца Лукас навредуваше новинар од геј-популацијата во емисија во живо Прочитај повеќе »

Лукас: Ако ЛГБТ лицата посвојуваат, каде е тогаш правото на детето?

За неодамнешните изјави на Аца Лукас во емисијата „Кирилица“ на тема хомосексуалци, зборуваше цела Србија, некои тоа го сметаа за скандал, некои за предмет за …

Лукас: Ако ЛГБТ лицата посвојуваат, каде е тогаш правото на детето? Прочитај повеќе »

Аца Лукас објасни зошто Цеца не му е повеќе пријателка

Српскиот фолкер Аца Лукас, откако се врати на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, призна зошто повеќе не ја смета својата колешка Цеца Ражнатовиќ за пријателка. …

Аца Лукас објасни зошто Цеца не му е повеќе пријателка Прочитај повеќе »

Поранешната жена на Аца Лукас итно оперирана

Екссопругата на Аца Лукас, Соња Вуксановиќ, во средата била примена во болницата „Народен фронт“, каде што веднаш била оперирана. По хируршкиот зафат, таа се чувствува …

Поранешната жена на Аца Лукас итно оперирана Прочитај повеќе »

Дарко Лазиќ ѝ се одмаздува на својата сопруга за Лукас

Екипа од српска таблоидна емисија успеала да го фотографира пејачот Дарко Лазиќ „во акција“ со една засега непозната девојка. Пејачот очигледно добро си поминува во …

Дарко Лазиќ ѝ се одмаздува на својата сопруга за Лукас Прочитај повеќе »

Лукас бара голем хонорар за да остане во жирито на „Ѕвездите на Гранд“

Аца Лукас сè уште не донел конечна одлука за прашањето за останување во жирито на „Ѕвездите на Гранд“. За да остане во музичкото натпреварување, има …

Лукас бара голем хонорар за да остане во жирито на „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Аца Лукас во друштво со Гранд ѕвездата Александра Младеновиќ

Популарниот пејач Аца Лукас изгледа дека целосно заборавил на поранешната жена Соња Вуксановиќ, од која се развел пред неколку месеци. Фолкерот запловил во врска со …

Аца Лукас во друштво со Гранд ѕвездата Александра Младеновиќ Прочитај повеќе »

Аца Лукас, без образложение, не се појави на настап

Познатиот клуб во Нови Сад, Werige, се огласи преку својата Фејсбук-страница дека Аца Лукас нема да гостува вечерта меѓу четвртокот и петокот. Како што е …

Аца Лукас, без образложение, не се појави на настап Прочитај повеќе »

Новинарите го изнервираа Аца Лукас со прашањата за Соња

Фол-пејачот Аца Лукас последниве месеци е цел на медиумите поради разводот со сопругата Соња Вуксановиќ. На прашањето од новинарите во какви односи е со Соња, …

Новинарите го изнервираа Аца Лукас со прашањата за Соња Прочитај повеќе »

(Видео) Никој не го забележа – Среде емисија Лукас со шокантна изјава за Соња

Новата Сезона на „Ѕвезде Гранда“ донесе и некои нови работи. Препукувањата меѓу Вики и Карлеуша продолжуваат со исто темпо, ако не е и посилно. Меѓутоа, …

(Видео) Никој не го забележа – Среде емисија Лукас со шокантна изјава за Соња Прочитај повеќе »

Бизнисмен од Ниш ја прави најскапата свадба на Балканот, ќе пеат Цеца и Аца Лукас

Нишкиот контроверзен бизнисмен Бранислав (Брано) Мичуновиќ на 4 ноември организира голема свадба за својот син Ѓорѓе во елитен австриски хотел. ❤️ A post shared by …

Бизнисмен од Ниш ја прави најскапата свадба на Балканот, ќе пеат Цеца и Аца Лукас Прочитај повеќе »

Аца Лукас ѝ го честита роденденот на својата ќерка Милјана

Аца Лукас на својот инстаграм-профил објави роденденска честитка за својата постара ќерка Милјана Вуксановиќ, која наполни 26 години. Популарниот фолкер ќерката Милјана ја доби во …

Аца Лукас ѝ го честита роденденот на својата ќерка Милјана Прочитај повеќе »

„Глумицата“ на Аца Лукас пред него имала бурен живот со лидерот на познат српски клан

„Тоа е точно, но навистина не гледам причина да се пишува за тоа“, потврдува Петровиќ. По раскинувањето со Соња Вуксановиќ, Аца Лукас никако да се …

„Глумицата“ на Аца Лукас пред него имала бурен живот со лидерот на познат српски клан Прочитај повеќе »

Репортерите превртуваа црева од смеење на одговорот на Лукас за тоа дали гради базен

Почна снимањето на новиот серијал на „Ѕвездите на Гранд“ во Кошутњак, а Аца Лукас дојде видно расположен. Заедно со своите колеги и Аца Лукас присуствуваше …

Репортерите превртуваа црева од смеење на одговорот на Лукас за тоа дали гради базен Прочитај повеќе »

Проговори адвокатот на Аца Лукас – Фолкерот поднесе кривична против Соња

Адвокатот Милјкан Карличиќ вели дека Аца Лукас поднел кривична пријава против Соња, на која како што вели и подарил многу повеќе од куќата од 700.000 …

Проговори адвокатот на Аца Лукас – Фолкерот поднесе кривична против Соња Прочитај повеќе »

Scroll to Top