Новак Ѓоковиќ

Ѓоковиќ најдобар спортист на Балканот

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е најдобар спортист во 2019 година според изборот на новинските агенции од Балканот, што го организира бугарската БТА. Во гласањето во кое учествуваше и …

Ѓоковиќ најдобар спортист на Балканот Прочитај повеќе »

(Галерија) Куќа на океан: Ѕирнете во луксузниот стан на Новак и Јелена Ѓоковиќ

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена живеат во Мајами во стан што има поглед кон океанот. Овој луксузен дом го чинел Ѓоковиќ …

(Галерија) Куќа на океан: Ѕирнете во луксузниот стан на Новак и Јелена Ѓоковиќ Прочитај повеќе »

(Галерија) Се ожени Рафел Надал, венчавката се одржа во строга тајност

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал денес се ожени со својата долгогодишна девојка Марија Франциско Перело – Циска. Сите шпански и светски медиуми, ја следеа денешната венчавка …

(Галерија) Се ожени Рафел Надал, венчавката се одржа во строга тајност Прочитај повеќе »

Ѓоковиќ и Федерер нема да присуствуваат на венчавката на Надал

Еден од најдобрите тенисери во светот Рафаел Надал денеска ќе се жени со својата долгогодишна девојка Марија Франциско Перело – Циска. Како што пренесуваат странските …

Ѓоковиќ и Федерер нема да присуствуваат на венчавката на Надал Прочитај повеќе »

Новак Ѓоковиќ и Филип Крајиновиќ елиминирани во првото коло на турнирот во Токио

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ заедно со Филип Крајиновиќ беа елиминирани во првото коло на турнирот во Токио, во мечевите во двојки. Двајцата беа поразени …

Новак Ѓоковиќ и Филип Крајиновиќ елиминирани во првото коло на турнирот во Токио Прочитај повеќе »

(Фото) Новак Ѓоковиќ работеше со селаните во нива, за награда доби компири

Тенисерот Новак Ѓоковиќ во моментов е во посета на српското село Брзече, каде им помогна на селаните во собирањето компири од нивите. Со полни вреќи …

(Фото) Новак Ѓоковиќ работеше со селаните во нива, за награда доби компири Прочитај повеќе »

Новак Ѓоковиќ тешко повреден, го чека операција, Србинот ќе паузира долг период

Новак Ѓоковиќ би можел да биде отсутен од терените подолг период отколку што првично се мислеше, вели новинарот на „Њујорк тајмс“, Кристофер Клери. Клери објавил …

Новак Ѓоковиќ тешко повреден, го чека операција, Србинот ќе паузира долг период Прочитај повеќе »

(Видео) Надал плаче како мало дете по освоената титула на „УС Опен“

Шпанецот Рафаел Надал со солзи радосници ја прослави победата против Данил Медведев во епското финале на „УС Опен“ со 3:2. Надал стигна до 19 Грен …

(Видео) Надал плаче како мало дете по освоената титула на „УС Опен“ Прочитај повеќе »

(Видео) Ѓоковиќ фруструран од повредата на рамото, публиката го исвирка по откажувањето од УС Опен

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ вели дека е фрустриран поради повредата на рамото, поради која мораше да го предаде мечот против Стен Вавринка во …

(Видео) Ѓоковиќ фруструран од повредата на рамото, публиката го исвирка по откажувањето од УС Опен Прочитај повеќе »

(Видео) Новак Ѓоковиќ со повредено рамо игра на УС Опен

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, и покрај болките во рамото успеа да го победи Хуан Игнасио во третото коло на УС Опен. Србинот по победата …

(Видео) Новак Ѓоковиќ со повредено рамо игра на УС Опен Прочитај повеќе »

(Фото) Ноле и Јелена на романтичен одмор во Шпанија

Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена, летниот период го минуваат на одмор во Шпанија. Заедно си синот Стефан и ќерката тара, српскиот тенисер ужива во …

(Фото) Ноле и Јелена на романтичен одмор во Шпанија Прочитај повеќе »

(Видео) Ноле игра сервис, Бекам и Тоти му се поклонија на тенисерот

Големите поранешни фудбалски ѕвезди Дејвид Бекам и Франческо Тоти, му се поклонија на срспкиот тенисер Новак Ѓоковиќ, по споделеното видео на „Инстаграм“. Видеото кое Новак …

(Видео) Ноле игра сервис, Бекам и Тоти му се поклонија на тенисерот Прочитај повеќе »

(Видео) Адријана Лима сака да стане српска снаа, тајно го снимала Ѓоковиќ

Светскиот модел Адријана Лима на својот „Инстаграм“ профил сподели видео од тренингот на Новак Ѓоковиќ во Марбелји. Лима снимката ја направила надвор од теренот, за …

(Видео) Адријана Лима сака да стане српска снаа, тајно го снимала Ѓоковиќ Прочитај повеќе »

Боба Живојиновиќ не сакал да инвестира во Ѓоковиќ

Поранешниот српски тенисер Боба Живојиновиќ пред 17 години не сакал да инвестира во кариерата на сега најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, пишуваат српските медиуми. Таткото …

Боба Живојиновиќ не сакал да инвестира во Ѓоковиќ Прочитај повеќе »

(Видео) Ѓоковиќ на 7 години: Сакам да станам првак!

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ уште како дете сонувал да стане шампион. Тенисерот кој по петти пат го освои Вимблдон на седумгодишна возраст имал интервју …

(Видео) Ѓоковиќ на 7 години: Сакам да станам првак! Прочитај повеќе »

(Фото) Ѓоковиќ купи стан во Мајами вреден 6,7 милиони долари

Освојувачот на Вимбелдон Новак Ѓоковиќ купи нов стан во Мајами вреден 6,7 милиони долари. Новиот дом на Србинот е со панорамски поглед на океанот, една …

(Фото) Ѓоковиќ купи стан во Мајами вреден 6,7 милиони долари Прочитај повеќе »

(Фото) Бекам му ја честиташе победата на Ѓоковиќ

Популарниот поранешен фудбалер Дејвид Бекам, му ја честиташе победата на тенисерот Новак Ѓоковиќ на турнирот на Вимблдон. Во фантастичното финале, српскиот тенисер беше подобар од …

(Фото) Бекам му ја честиташе победата на Ѓоковиќ Прочитај повеќе »

Саша Богдановиќ правел селфи со Ноле, жив среќен се фали на „Фејсбук“

Откако светскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска на „Инстаграм“ ги поздрави макефонските фанови со песната „Македонско девојче“, се јави и градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ и …

Саша Богдановиќ правел селфи со Ноле, жив среќен се фали на „Фејсбук“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top