Новак Ѓоковиќ

(Видео) Ѓоковиќ ја пее „Македонско девојче“ пред македонските фанови

Светскиот тенисер број еден Новак Ѓоковиќ беше во одлично расположение по триумфот над Хуберт Хуркач во второто коло од Вимблдон. Во таа чест Србинот на …

(Видео) Ѓоковиќ ја пее „Македонско девојче“ пред македонските фанови Прочитај повеќе »

Ѓоковиќ размислувал да се повлече од тенисот, Јелена го вразумила

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓокоиќ во интервју за германски Die Welt откри детали од неговиот однос со сопругата Јелена, нешто за кое вели ретко, …

Ѓоковиќ размислувал да се повлече од тенисот, Јелена го вразумила Прочитај повеќе »

Кумот на Брена и Боба има 35 деца ѝ е најбогатиот спортист во светот

Романецот Јон Цирјак се смета за најбогатиот спортист на сите времиња, чија заработка се проценува на 2 милијарди долари. Тој е единственот поранешен спортист кој …

Кумот на Брена и Боба има 35 деца ѝ е најбогатиот спортист во светот Прочитај повеќе »

(Фото) Новак Ѓоковиќ ѝ остави љубовна порака на Јелена пред тренинг

Сопругата на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, Јелена им се пофали на обожавателите дека има внимателен и грижлив сопруг. Таа објави фотографија од пораката која тенисерот …

(Фото) Новак Ѓоковиќ ѝ остави љубовна порака на Јелена пред тренинг Прочитај повеќе »

(Галерија) Новак и Јелена го покажаа луксузниот стан во Монте Карло

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена, на социјалните мрежи објавија фотографии и видеа од нивниот дом во Монте Карло. Ѓоковиќ вели дека уште во …

(Галерија) Новак и Јелена го покажаа луксузниот стан во Монте Карло Прочитај повеќе »

Новак Ѓоковиќ секое утро се моли, тенисерот вели дека е религиозен човек

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ откри за јавноста дека секое утро кога ќе стане, прво нешто што го прави е молењето. Србинот за себе …

Новак Ѓоковиќ секое утро се моли, тенисерот вели дека е религиозен човек Прочитај повеќе »

(Фото) Ѓоковиќ ја оставил Лидија поради кариерата

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ пред да се омажи за Јелена Ристиќ, вели дека кратко време бил во врска со познатата српска диџејка Лидија Поповиќ. Поради …

(Фото) Ѓоковиќ ја оставил Лидија поради кариерата Прочитај повеќе »

(Фото) Јелена Ѓоковиќ со синот Стефан на забар

Јелена Ѓоковиќ сопругата на српскиот тенисер Новак вели дека многу внимава во воспитувањето на своите две деца Стефан и Тара. Во серијата последни објави на …

(Фото) Јелена Ѓоковиќ со синот Стефан на забар Прочитај повеќе »

Јелена Ѓоковиќ ужива во дружбата со Стефан и Тара

Сопругата на светскиот тенисер број еден, Новак Ѓоковиќ, Јелена, на својот инстаграм-профил објави фотографија од прошетката со нејзините две деца, синот Стефан и ќерката Тара. …

Јелена Ѓоковиќ ужива во дружбата со Стефан и Тара Прочитај повеќе »

(Фото) Браќата Ѓоковиќ како тројца мускетари

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ вели дека е многу поврзан со своето семејство, особено неговите двајца помлади браќа Марко и Ѓорѓе. На најдобриот тенисер во светот …

(Фото) Браќата Ѓоковиќ како тројца мускетари Прочитај повеќе »

(Фото) Јелена и Новак Ѓоковиќ блеснаа на црвениот тепих

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена блеснаа на црвениот тепих на доделувањето на наградите „Лауреус“ . Србинот го доби признанието за најдобар светски спортист …

(Фото) Јелена и Новак Ѓоковиќ блеснаа на црвениот тепих Прочитај повеќе »

(Фото) Новак Ѓоковиќ на свадба кај ќерката на тренерот

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ заедно со неговата сопруга Јелена, пристигнаа на свадбата на ќерката на неговиот тренер Маријан Вајдa. Ѓоковиќ за кратко го напуштиле Белград, …

(Фото) Новак Ѓоковиќ на свадба кај ќерката на тренерот Прочитај повеќе »

(Фото) Ѓоковиќ во деведесетите, тенисерот во шушкавец и розев краток шорц

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ на Инстаграм објави фотографија стара две децении. Ноле сè врати на спомените од детството, кога бил пратен на тениски …

(Фото) Ѓоковиќ во деведесетите, тенисерот во шушкавец и розев краток шорц Прочитај повеќе »

(Фото) Ѓоковиќ со сопругата на романтичен одмор на Алпите

По освоената седма титула на Австралија опен, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ со својата сопруга Јелена замина на зимски одмор на Алпите. Двајцата на „Инстаграм“ објавија …

(Фото) Ѓоковиќ со сопругата на романтичен одмор на Алпите Прочитај повеќе »

(Видео) Стефан и Тара го дочекаа Ѓоковиќ во Монако

Седумкратниот шампион на Австралија опен, Новак Ѓоковиќ беше пречекан од неговите деца Стефан и Тара во семејниот дом во Монако. Српскиот тенисер на социјалните мрежи …

(Видео) Стефан и Тара го дочекаа Ѓоковиќ во Монако Прочитај повеќе »

Scroll to Top