Новак Ѓоковиќ

(Видео) На Ѓоковиќ не му дозволуваат влез во Црна Гора

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоквоиќ не може да влезе во Црна Гора поради забраната која земјата ја воведе поради пандемијата со коронавирусот. Тенисерот планираше …

(Видео) На Ѓоковиќ не му дозволуваат влез во Црна Гора Прочитај повеќе »

(Видео) Јелена и Новак Ѓоковиќ танцуваа самба на неговиот роденден

Јелена и Новак Ѓоковиќ ги воодушевија фановите на социјалните мрежи со снимката, на која тие двајца заедно танцуваат за 33 роденден на нејзиниот сопруг. Сопругата …

(Видео) Јелена и Новак Ѓоковиќ танцуваа самба на неговиот роденден Прочитај повеќе »

(Фото) Јелена Ѓоковиќ позираше во мини фустан

Јелена Ѓоковиќ, сопругата на најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, објави фотографија на која е облечена во мини фустан. За кратко време, голем број обожаватели ја …

(Фото) Јелена Ѓоковиќ позираше во мини фустан Прочитај повеќе »

(Видео) Ѓоковиќ откри како ја запросил Јелена

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ, откри како ја запросил неговата сопруга Јелена Ѓоквоиќ. Новак и Јелена во интервју за американскиот новинар Греам Бесинџер, откри …

(Видео) Ѓоковиќ откри како ја запросил Јелена Прочитај повеќе »

(Видео) Новак Ѓоковиќ: Не јадам по 16 часа

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, во разговор со професорот и доктор Драган Иванов, специјалист по интерна медицина и професор на Високата школа за образование и …

(Видео) Новак Ѓоковиќ: Не јадам по 16 часа Прочитај повеќе »

(Видео) Шерифовиќ му запеа на Ѓоковиќ

Пејачката Марија Шерифовиќ за време на својот настап на „Инстаграм“, пред нејзините фанови му посвети специјана песна на тенисерот Новак Ѓоквоиќ. Додека Шерифовиќ пееше во …

(Видео) Шерифовиќ му запеа на Ѓоковиќ Прочитај повеќе »

Српски епидемиолог: Ѓоковиќ создаде погрешни убедувања за вакцината против коронавирсуот

Познатиот српски епидемиолог Предраг Кон, кој е член на стручниот тим на Владата на Србија во борбата против коронавирусот, реагираше на ставот на тенисерот Новак …

Српски епидемиолог: Ѓоковиќ создаде погрешни убедувања за вакцината против коронавирсуот Прочитај повеќе »

Поради коронавирусот Ѓоковиќ ќе влезе во историјата на тенисот

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ поради коронавирусот би можел да влезе во историјата на тенисот , по само два месеци игра.  Поради опасноста од ширење …

Поради коронавирусот Ѓоковиќ ќе влезе во историјата на тенисот Прочитај повеќе »

Новак и Јелена Ѓоковиќ донираа милион евра за респиратори и медицинска опрема

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ, заедно со сопругата Јелена и фамилијата, одлучи да донира милион евра за купување на респиратори и медицинска опрема за …

Новак и Јелена Ѓоковиќ донираа милион евра за респиратори и медицинска опрема Прочитај повеќе »

(Фото) Маскенбал во домот на Ѓоковиќ, тенисерот како капетан Кука

Додека спортот во целиот свет е запрен поради пандемијата на коронаирусот, сите играчи се во карантин. Исклучок не е ни Новак Ѓоковиќ, кој додека е …

(Фото) Маскенбал во домот на Ѓоковиќ, тенисерот како капетан Кука Прочитај повеќе »

Ѓоковиќ ужива во сарма, ајвар и кисела зелка

По освојувањето на турнирот во Дубаи, најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ се врати во Србија. Заедно со сопругата Јелена беа во обиколка на земјата. …

Ѓоковиќ ужива во сарма, ајвар и кисела зелка Прочитај повеќе »

(Видео) Семејството на Ѓоковиќ го прославија успехот на тенисерот

Семејството на Новак Ѓоковиќ го прослави успехот на тенисерот на Австралија Опен. Освоениот пехар во Белград го донесе најмладиот брат на Ѓоковиќ, Ѓорѓе. Родителите го …

(Видео) Семејството на Ѓоковиќ го прославија успехот на тенисерот Прочитај повеќе »

(Видео) Српска пејачка била исфрлена од финалето на Новак Ѓоковиќ

Српската пејачка и поранешна учесничка во реалното шоу „Фарма“, Душица Грбовиќ била исфрлена од финалето на „Австралија Опен“, на кое играа Новак Ѓоковиќ и Доминик …

(Видео) Српска пејачка била исфрлена од финалето на Новак Ѓоковиќ Прочитај повеќе »

(Видео) Ѓоковиќ се фати на оро со неговите фанови по победата во Австралија

Новак Ѓоковиќ се фати на оро со неговите фанови по победата во Австралија Опен. Тенисерот по четири часа игра го победи Австралијанецот Доминик Тим, а …

(Видео) Ѓоковиќ се фати на оро со неговите фанови по победата во Австралија Прочитај повеќе »

(Фото) Познатите му ја честитаа титулата на Ѓоковиќ на Австралија опен

Новак Ѓоковиќ вчера осми пат стана шампион на Австралија Опен, откако во финалето на турнирот го победи Доминик Тием. Српскиот тенисер доби бројни честитки, а …

(Фото) Познатите му ја честитаа титулата на Ѓоковиќ на Австралија опен Прочитај повеќе »

„Татко ми стави на маса 10 марки и ни кажа дека ова е сè што имаме“, Ѓоковиќ раскажа за најтешките моменти во животот

Во пресрет на 50. средба меѓу Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер на Австралија опен, српскиот тенисер во интервју за „Њујорк тајмс“ ги опиша најтешките моменти …

„Татко ми стави на маса 10 марки и ни кажа дека ова е сè што имаме“, Ѓоковиќ раскажа за најтешките моменти во животот Прочитај повеќе »

(Фото) „Беше мој ментор и пријател“, Ѓоковиќ заплака кога го прашаа за Коби Брајант

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ за време на настапите на „Австралија опен“ заплака во моментите кога новинарите го прашаа за Коби Брајант. Тенисерот не успеа да …

(Фото) „Беше мој ментор и пријател“, Ѓоковиќ заплака кога го прашаа за Коби Брајант Прочитај повеќе »

Scroll to Top