Новак Ѓоковиќ

Поради протестите, во Америка одложени тениските натпревари

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, в четврток нема да игра во полуфиналето на турнирот во Синсинати против Роберт Баутиста Агуто поради големите немири и …

Поради протестите, во Америка одложени тениските натпревари Прочитај повеќе »

Проблеми за Ѓоковиќ на почетокот на турнирот, реагира медицинскиот тим

Првиот меч против Рикардасо Беранкиси на мастерсот во Синсинати не мина во најдобар ред за Новак Ѓоковиќ кога тој во еден момент се најде на …

Проблеми за Ѓоковиќ на почетокот на турнирот, реагира медицинскиот тим Прочитај повеќе »

(Фото) Го направи најголемиот мурал во чест на Новак Ѓоковиќ

Академскиот сликар од Сараево, Милош Поповиќ, направил импресивен мурал од Новак Ѓоковиќ на една станбена зграда во Трново. Муралот е висок осум метри, а на …

(Фото) Го направи најголемиот мурал во чест на Новак Ѓоковиќ Прочитај повеќе »

(Видео) Нема одмор за Ѓоковиќ, престојот во Босна го искористи за дополнителен тренинг

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, деновиве заедно со неговите родители, татко му Срџан и мајка му Дијана, е во посета на Босна и Херцеговина. …

(Видео) Нема одмор за Ѓоковиќ, престојот во Босна го искористи за дополнителен тренинг Прочитај повеќе »

Новак и Јелена Ѓоковиќ се негативни на коронавирус

Тенисерот Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена се негативни на корона. Тие направиле нови тестови по десет дена во карантин. Српските медиуми пишуваат дека Новак …

Новак и Јелена Ѓоковиќ се негативни на коронавирус Прочитај повеќе »

Французинот Жил Симон откри американски заговор против Новак Ѓоковиќ

Некогашнот шести тенисер на светот, Французинот Жил Симон, застана во одбрана на Новак Ѓоковиќ по бруталните напади од делот на светската јавност поради туринирот Адриа …

Французинот Жил Симон откри американски заговор против Новак Ѓоковиќ Прочитај повеќе »

(Фото) „Ноле, те сакаме“, Тијана Дапчевиќ со поддршка за тенисерот

Македонската пејачка Тијана Дапчевиќ јавно го поддржа Новак Ѓоковиќ, откако тенисерот доби голем број критики и осуди од медиумите и јавноста поради неговиот турнир „Адрија …

(Фото) „Ноле, те сакаме“, Тијана Дапчевиќ со поддршка за тенисерот Прочитај повеќе »

(Фото) „Да умреш од корона“, во Сплит се појави графит за Ѓоковиќ

Во центарот на Сплит се појави страшен графит со порака упатена до Новак Ѓоковиќ. На графитот пишува „Да умреш од неа, тоа ни е желба, …

(Фото) „Да умреш од корона“, во Сплит се појави графит за Ѓоковиќ Прочитај повеќе »

Иванишевиќ: Сега е лесно да си паметен, некој лови политички поени на нас

Тренерот на Новак Ѓоковиќ, Горан Иванишевиќ во гостување на хрватската телевизија „РТЛ“ зборуваше за фијаското со „Адрија турнејата“ и позитивните тестови на корона вирус на …

Иванишевиќ: Сега е лесно да си паметен, некој лови политички поени на нас Прочитај повеќе »

Дивата журка без правила заврши со фијаско – Светските медиуми немилосрдни против Ѓоковиќ

Светските медиуми беа немилосрдни во критиките на светскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, обвинувајќи го дека ги занемерил сите протоколи за хигиена и заштита за време на …

Дивата журка без правила заврши со фијаско – Светските медиуми немилосрдни против Ѓоковиќ Прочитај повеќе »

Таткото на Ѓоковиќ го откри виновникот за заразување на тенисерите со коронавирус

Таткото на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ, Срѓан Ѓоковиќ, изјави во јавноста дека главниот виновник за хаосот што се случи со заразувањето на тенисерите со …

Таткото на Ѓоковиќ го откри виновникот за заразување на тенисерите со коронавирус Прочитај повеќе »

Новак Ѓоковиќ ќе го глуми Никола Тесла во филм

Најдобриот светски тенисер Никола Тесла би можел да го глуми еден од најголемите светски научници во историјата Никола Тесла. Познатиот српски глумец Милош Биковиќ кој …

Новак Ѓоковиќ ќе го глуми Никола Тесла во филм Прочитај повеќе »

Новак Ѓоковиќ го нема во првите 10 на листата за најдобри спортисти во 21. век

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ не е меѓу првите топ десет спортисти во светот на 21. век. Српскиот тенисер заврши на 11. место. Прочуениот американски …

Новак Ѓоковиќ го нема во првите 10 на листата за најдобри спортисти во 21. век Прочитај повеќе »

Тенисот нов предмет во школите, Новак Ѓоковиќ го поддржа овој предлог

Учениците од прво и трето одделение во најмалку 22 основни школи во Србија, ќе можат бесплатно во рамките на воннаставните активности да научат да играат …

Тенисот нов предмет во школите, Новак Ѓоковиќ го поддржа овој предлог Прочитај повеќе »

(Фото) Браќата Ѓоковиќ се забавуваа на музиката на Ана Николиќ

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ, вчера бил виден во друштво на својот помлад брат Ѓорѓе, во еден ресторан, каде настапила српската пејачка Ана Николиќ. …

(Фото) Браќата Ѓоковиќ се забавуваа на музиката на Ана Николиќ Прочитај повеќе »

(Видео) На Ѓоковиќ не му дозволуваат влез во Црна Гора

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоквоиќ не може да влезе во Црна Гора поради забраната која земјата ја воведе поради пандемијата со коронавирусот. Тенисерот планираше …

(Видео) На Ѓоковиќ не му дозволуваат влез во Црна Гора Прочитај повеќе »

(Видео) Јелена и Новак Ѓоковиќ танцуваа самба на неговиот роденден

Јелена и Новак Ѓоковиќ ги воодушевија фановите на социјалните мрежи со снимката, на која тие двајца заедно танцуваат за 33 роденден на нејзиниот сопруг. Сопругата …

(Видео) Јелена и Новак Ѓоковиќ танцуваа самба на неговиот роденден Прочитај повеќе »

Scroll to Top