Перо Антиќ

Бериќетна година за Тамара и Андријана Јаневска, за синот на Перо Антиќ и Гавазова: познатите се пофалија со паричките и Бадниковата софра

И годинава познатите се пофалија како го славеа Бадник и ги покажаа по дома богатите трпези. Некои ја имаа среќата да им падне паричката, па …

Бериќетна година за Тамара и Андријана Јаневска, за синот на Перо Антиќ и Гавазова: познатите се пофалија со паричките и Бадниковата софра Прочитај повеќе »

Бројот со кој играше Перо Антиќ нема да се носи во НБА-лигата

Од наредната сезона ниту еден играч во НБА лигата нема да настапува во дресот со шестката, бројка која Перо Антиќ ја носеше на својот дрес …

Бројот со кој играше Перо Антиќ нема да се носи во НБА-лигата Прочитај повеќе »

Заљубени на журка: Катарина Ивановска и Перо Антиќ

Топ моделот Катарина Ивановска и кошаркарот Перо Антиќ вчера беа на журка во Интермецо. Музика пушташе Дулелуд, а дека добро си поминуваат се пофалија и …

Заљубени на журка: Катарина Ивановска и Перо Антиќ Прочитај повеќе »

(Фото) Дивац, Раѓа, Паспаљ го носеа ковчегот на Дуда Ивковиќ, кој беше погребан во Белград

Вчера на гробиштата во Белград беше погребан легендарниот кошаркарски тренер Душан Дуда Ивковиќ. На погребот присуствуваа семејството и голем број негови блиски пријатели и кошаркарски …

(Фото) Дивац, Раѓа, Паспаљ го носеа ковчегот на Дуда Ивковиќ, кој беше погребан во Белград Прочитај повеќе »

Фала ти за сè тренеру, Перо Антиќ се збогува од Дуда со кого ја освои Евролигата

Првиот човек на македонската кошаркарска федерација, Перо Антиќ, се прости од легендарниот тренер Душан Ивковиќ, кој почина во болницата во Белград. Ивковиќ почина како последица …

Фала ти за сè тренеру, Перо Антиќ се збогува од Дуда со кого ја освои Евролигата Прочитај повеќе »

„По разводот имам нова љубов која ме прави среќен“ – искрено со Перо Антиќ

„Кога почнав да играм кошарка, Марин Докузовски ме избрка од првиот тренинг затоа што сум доцнел. Тогаш по 80 деца како лубеници нè избираа кој …

„По разводот имам нова љубов која ме прави среќен“ – искрено со Перо Антиќ Прочитај повеќе »

„Имам нова љубов и среќен сум“ – искрено со Перо Антиќ

„Кога почнав да играм кошарка, Марин Докузовски ме избрка од првиот тренинг затоа што сум доцнел. Тогаш по 80 деца како лубеници нè избираа кој …

„Имам нова љубов и среќен сум“ – искрено со Перо Антиќ Прочитај повеќе »

(Фото) Со трубачи и музика на увце, Перо Антиќ славеше роденден

Поранешниот кошаркар, а сега претседател на Kошаркарската федерација на Македонија, Перо Антиќ, вчера го прослави 38. роденден. Тој имаше забава со повеќе  гости. Меѓу поканетите …

(Фото) Со трубачи и музика на увце, Перо Антиќ славеше роденден Прочитај повеќе »

(Фото) Децата на Перо Антиќ му го ишараа целиот автомобил

Децата на познатиот кошаркар Перо Антиќ, Лука, Павел и Петар со спреј му го ишараа автомобилот. Тој се пофали дека децата ги бивало за цртање …

(Фото) Децата на Перо Антиќ му го ишараа целиот автомобил Прочитај повеќе »

(Фото) Новогодишно во домот на Перо Антиќ

Ружица Антиќ, сопругата на поранешниот македонски репрезентативен Перо Антиќ, на својот Инстаграм профил ја сподели фотографии од празничната атмосфера во нивнот дом. Таа се пофали …

(Фото) Новогодишно во домот на Перо Антиќ Прочитај повеќе »

Ружица и Перо Антиќ се пофалија дека биле кумови

Кошаркарот Перо Антиќ и неговата сопруга Ружица Антиќ се пофалија на социјалните мрежи дека биле кумови на свадба. Тие ги венчале нивните пријатели Горан и …

Ружица и Перо Антиќ се пофалија дека биле кумови Прочитај повеќе »

(Видео) Перо Антиќ му се заканува на Луиџи Датоме со ново потстрижување

Кошаркарите на Црвена звезда и Фенербахче синоќа се сретнаа во салата „Пионир“, каде што го одработија тренингот пред денешниот меч во рамки на Евролигата. „Црвено-белите“ …

(Видео) Перо Антиќ му се заканува на Луиџи Датоме со ново потстрижување Прочитај повеќе »

Спортистите од Специјалната олимпијада снимија интервјуа со македонските спортисти

Спортистите од Специјалната олимпијада на Македонија снимија ТВ-интервјуа со македонските спортски ѕвезди: кошаркарот Перо Антиќ, кошаркарката Едина Муса, ракометарот Кире Лазаров, фудбалерката Наташа Андонова и …

Спортистите од Специјалната олимпијада снимија интервјуа со македонските спортисти Прочитај повеќе »

Scroll to Top