работа

Холандија е првата земја во светот во која работата од дома ќе биде законско право

Работата од дома ќе се регулира со закон, вака одлучи холандскиот парламент. Холандија е една од првите земји во светот која овозможува законска работна флексибилност. …

Холандија е првата земја во светот во која работата од дома ќе биде законско право Прочитај повеќе »

За 6.000 евра плата, „Лего“ бара работник да си игра со коцки

„Леголенд-центарот“ во Бирмингам, Велика Британија, бара мајстор градител кој ќе си игра со нивните коцки. За ова се подготвени да платат 6.000 евра месечно. На …

За 6.000 евра плата, „Лего“ бара работник да си игра со коцки Прочитај повеќе »

Aмериканската влада престана со работа во 2018 година

За прв пат во скоро пет години, американската влада престана да работи откако Сенатот не успеа да се согласи да ја усвои легислативата за да продолжи со финансирањето …

Aмериканската влада престана со работа во 2018 година Прочитај повеќе »

Поради играта Candy Crash Saga, останала без сопруг, работа и пари

Наташа Вулси (34) од Велика Британија си го уништила бракот, ја изгубила работата и го зголемила долгот на илјада евра поради својата опседнатост со популарната …

Поради играта Candy Crash Saga, останала без сопруг, работа и пари Прочитај повеќе »

Работа во Германија, Шведска и Норвешка со македонски пасош!

Сега и без бугарски пасош лесно може да најдете работа во Германија, Шведска и Норвешка. Доколку го посетите сајтот, ec.europa.eu/eures, можете да најдете вработување на …

Работа во Германија, Шведска и Норвешка со македонски пасош! Прочитај повеќе »

Една работа оставила длабока лузна на бракот на Лепа Брена и Бобан

Најголемата балканска дива Лепа Брена со години е во брак со поранешниот тенисер Бобан Живоиновиќ, а важат за еден од најскладните парови. Тие заедно приказната …

Една работа оставила длабока лузна на бракот на Лепа Брена и Бобан Прочитај повеќе »

Хрватски свештеник доби 3 месеци добротворна општествена работа за силување момче

Силувач добил 730 часа општествено-корисна работа, што според 8-часовниот работен ден изнесува околу 3 месеци. Жртвата, сега 31-годишнен маж, раскажал пред судот, преку аудио-видеоуред, дека …

Хрватски свештеник доби 3 месеци добротворна општествена работа за силување момче Прочитај повеќе »

Здогледал згодна, гола женска во својот кревет – Наместо да „премине на работа“ повикал полиција

Како вие би реагирале доколку затекнете гола, непозната жена во станот? Еден човек од американската сојузна држава Калифорнија затекнал во својот кревет, по враќањето од …

Здогледал згодна, гола женска во својот кревет – Наместо да „премине на работа“ повикал полиција Прочитај повеќе »

Мозокот прави една неверојатна работа во моментите пред да умреме

Во моментот кога телото ќе почне да се гаси, мозокот дава се од себе да не подготви за заминувањето на „далечен пат“. Во последните моменти …

Мозокот прави една неверојатна работа во моментите пред да умреме Прочитај повеќе »

Работа што се плаќа и по 100.000 долари само за да лежите во кревет

НАСА на овој начин сака да ги тестира нашите тела за да увидат како тие реагираат на подолг временски период, односно да имаат увид што …

Работа што се плаќа и по 100.000 долари само за да лежите во кревет Прочитај повеќе »

На оваа плажа влезот е 100 евра, а сепак бројни туристи ја посетуваат поради една работа

ламингоси на оваа плажа толку навинкале на луѓето, што целосно се припитомили и уживаат во нивното друштво.Приватната плажа на Аруби е идеална локација за сите …

На оваа плажа влезот е 100 евра, а сепак бројни туристи ја посетуваат поради една работа Прочитај повеќе »

КАЈ НЕА ТОА ПРЕДИЗВИКУВА ЗГРОЗУВАЊЕ! – Цеца јавно го искритикува Вељко

Фолк ѕвездата призна дека има нешто кај Вељко што во никој случај не и се допаѓа. Цеца Ражнатовиќ, не е многу задоволна што нејзиниот син …

КАЈ НЕА ТОА ПРЕДИЗВИКУВА ЗГРОЗУВАЊЕ! – Цеца јавно го искритикува Вељко Прочитај повеќе »

Кинезите нудат работа платена МИЛИОН ДОЛАРИ – Но бара ПРЕМНОГУ

Но, уште никој не успеал да пронајде која е причината поради која оваа работа е толку барана. Кина го продолжува својот пробој во истражувањето на …

Кинезите нудат работа платена МИЛИОН ДОЛАРИ – Но бара ПРЕМНОГУ Прочитај повеќе »

Плива секој ден речиси по 2 километри до работа за да го избегне стресот

Повеќето луѓе би сакале да имаат таква навика да вежба наутро пред работа. Еден Германец најде начин да ги поврзе тие две работи, па сега …

Плива секој ден речиси по 2 километри до работа за да го избегне стресот Прочитај повеќе »

Сопругот на данската кралица не сака да биде погребан со нејзе поради една работа која крајно го фрустрира

Хенрик никогаш не го криеше нездоволството, поради тоа што не ја стекна титулата крал, и тоа во последните години се повеќе го фрустрираше. Сопругот на …

Сопругот на данската кралица не сака да биде погребан со нејзе поради една работа која крајно го фрустрира Прочитај повеќе »

(ФОТО) Мама се врати порано од работа – „Тајниот дечко“ мораше со часови да се крие под креветот

Ова е уште еден доказ дека тајните врски немаат смисла. Оваа млада двојка, долго време ја криеле врката, а кога нејзината мајка еден ден се …

(ФОТО) Мама се врати порано од работа – „Тајниот дечко“ мораше со часови да се крие под креветот Прочитај повеќе »

(ФОТО) Александра облече невидено кратко фустанче, а поради една работа, сите ја прозваа

Ќерката на Љуба Пантовиќ, сакаше да се пофали, но ваква реакција поради еден „детал“, дефинитивно не очекуваше. Поранешната учесничка во „Парови“, Александра Суботиќ, со најновата …

(ФОТО) Александра облече невидено кратко фустанче, а поради една работа, сите ја прозваа Прочитај повеќе »

Оваа работа во Германија никој не сака да ја работи, а дневницата е 150 евра

Дневницата за берење аспарагус во Германија изнесува 150 евра, работниот ден трае од 8 до 10 часа, а вклучена е и пауза, додека неделите се …

Оваа работа во Германија никој не сака да ја работи, а дневницата е 150 евра Прочитај повеќе »

(ФОТО) Три славни личности извршија самоубиство – Сите имаа една заедничка работа

Низ интернетот кружат бројни теории на заговор за познати личности од Холивод кои решиле себе си да си го одземат животот. Меѓу нив се и …

(ФОТО) Три славни личности извршија самоубиство – Сите имаа една заедничка работа Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Автомобилот му е најсвета работа во животот – Погледнете како го чува од градот

Оваа снимка е забележана во Турција.За многу мажи автомобилот им е најважната работа во животот, а така е и со еден Турчин кој со сите …

(ВИДЕО) Автомобилот му е најсвета работа во животот – Погледнете како го чува од градот Прочитај повеќе »

Scroll to Top