сараево

(Видео) Спајдермен се возеше на кров на кола во Босна

На социјалните мрежи се шири снимка од маж облечен во костим на Спајдермен како се вози на кров на автомобил. Видеото е направено во Босна, на …

(Видео) Спајдермен се возеше на кров на кола во Босна Прочитај повеќе »

(Видео) Вие копате јаглен, а тие носот, Дубиоза Колектив на протест со рударите во Сараево

Дубиоза Колектив им се приклучија на протестот на рударите во Сараево. Тие се собраа пред зградата на Федерацијата на Босна и Херцеговина, каде ги испејаа …

(Видео) Вие копате јаглен, а тие носот, Дубиоза Колектив на протест со рударите во Сараево Прочитај повеќе »

Го паркирал „пежото“ покрај контејнер, па соседите му го натрупале со ѓубре

Жител од Сараево го паркирал својот автомобил „пежо“ на недозволено место, покрај контејнери, па следното утро кога комуналците стигнале да го соберат, го нашле целото …

Го паркирал „пежото“ покрај контејнер, па соседите му го натрупале со ѓубре Прочитај повеќе »

(Фото) Го направи најголемиот мурал во чест на Новак Ѓоковиќ

Академскиот сликар од Сараево, Милош Поповиќ, направил импресивен мурал од Новак Ѓоковиќ на една станбена зграда во Трново. Муралот е висок осум метри, а на …

(Фото) Го направи најголемиот мурал во чест на Новак Ѓоковиќ Прочитај повеќе »

Модна ревија на дизајнерот Папаз во Сараево

Македонскиот моден дизајнер Папаз ја презентираше неговата луксузна и префинета лимитирана колекција насловена „Три“ во Сараево. Колекцијата е симбиоза на стилови од западни и источни култури, претопени …

Модна ревија на дизајнерот Папаз во Сараево Прочитај повеќе »

Ќе се реновира пештерата на Тито во Дрвар, властите во Босна одвоиле 25.000 евра

Пештерата на Тито во Дрвар ќе се реновира, а за санацијата владата на Босна и Херцеговина одвоила 25.000 евра. Денеска во Сараево бил потпишан и …

Ќе се реновира пештерата на Тито во Дрвар, властите во Босна одвоиле 25.000 евра Прочитај повеќе »

Беквалац откри дека во животот минала низ агонија

Српската пејачка Наташа Беквалац вели дека успеала да се извлече по ужасното искуство кое го доживеала на приватен план. Пејачката во една емисија додека престојувала …

Беквалац откри дека во животот минала низ агонија Прочитај повеќе »

Карлеуша сака Холивуд да снима филм за неа и Душко Тошиќ

Пејачката Јелена Карлеуша на новинарите им изјави дека нема ништо против тоа да се сними филм за неа и нејзиниот сопруг Душко Тошиќ. Пејачката вели …

Карлеуша сака Холивуд да снима филм за неа и Душко Тошиќ Прочитај повеќе »

(Видео) Негувателка во градинка во Босна ги малтретирала децата

Јавноста во Босна е згрозена од видеото што излезе во јавност во кое воспитувачката Амила Хасечиќ малтретира деца во градинка во Сараево. Немилата случка била снимена …

(Видео) Негувателка во градинка во Босна ги малтретирала децата Прочитај повеќе »

Јелена и Иван најубав пар на Фестивалот во Сараево

Актерот Иван Босиљчиќ на Филмскиот фестивал во Сараево го промовираше својот нов филм Egy nap („Еден ден“). Тој на црвениот килим пред Народниот театар во …

Јелена и Иван најубав пар на Фестивалот во Сараево Прочитај повеќе »

Розга како принцеза на Филмскиот фестивал во Сараево

Пејачката Јелена Розга го привлече вниманието на себе за време на третиот ден на 24. Филмски фестивал во Сараево. Пејачката дојде на црвениот тепих во …

Розга како принцеза на Филмскиот фестивал во Сараево Прочитај повеќе »

(Фото) Протестираат поради поскапеното гориво

Тројца мажи од Сараево незадоволни од поскапувањето на горивата одлучиле да ги земат столовите и масата од најблиската кафеана и да го блокираат сообраќајот на …

(Фото) Протестираат поради поскапеното гориво Прочитај повеќе »

Објавена забранета снимка на Александар Вучиќ: Еве што правел претседателот во Сараево за време на војната во Сараево!

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, е поранешен член и еден од лидерите на Српската радикална партија, а позната е и неговата улога во агресијата на …

Објавена забранета снимка на Александар Вучиќ: Еве што правел претседателот во Сараево за време на војната во Сараево! Прочитај повеќе »

(ФОТО) Ја поминала првата брачна ноќ во Сараево – Ова е првиот сопруг на Цеца, еве како се разделиле

Една провокатовна фотографија кружи на Интернет со уште попровокативни наслови, дека ова е мажот со кој Цеца била во брак пред Аркан. Порталот Аура од …

(ФОТО) Ја поминала првата брачна ноќ во Сараево – Ова е првиот сопруг на Цеца, еве како се разделиле Прочитај повеќе »