селфи

Мечка во Америка направила 400 селфија пред камера поставена во природен резерват

Мечка направила 580 фотографии од кои 400 се селфи на камера поставена во природниот резерват во близина на американскиот град Боулдер. Во овој резерват имаат …

Мечка во Америка направила 400 селфија пред камера поставена во природен резерват Прочитај повеќе »

„Селфито” официјално е признаено за психичко нарушување

Американската асоцијација на психијатрии официјално потврди дека константното правење на фотографии од себе таканаречено селфи, е психичко нарушување. Ваквото нарушување се нарекува селфитис и се …

„Селфито” официјално е признаено за психичко нарушување Прочитај повеќе »

(Видео) Сите сакаат селфи со Путин

Рускиот претседател Владимир Путин е поголема ѕвезда на Мундијалот од најголемиот број фудбалери, пишува „Дејли меил“. „Сите сакаат селфи со шефот“, велат тие. На интернет …

(Видео) Сите сакаат селфи со Путин Прочитај повеќе »

(Фото) Сара Мејс е секси трудница

Поп-пејачката Сара Мејс го покажа трудничкиот стомак и доби комплименти дека е секси трудница. Таа на својот инстаграм-профил објави неколку селфи фотографии сликани во огледало …

(Фото) Сара Мејс е секси трудница Прочитај повеќе »

(Фото) Јелена сподели селфи со мајка си Дивна

Фолк-ѕвездата Јелена Карлеуша провокативните секси фотографии на своите профили ги замени со селфи со својата мајка Дивна. Иако двете жени се многу блиски, пејачката многу …

(Фото) Јелена сподели селфи со мајка си Дивна Прочитај повеќе »

Лос Анџелес доби невообичаен музеј – за селфи

Лос Анџелес доби невообичаен музеј – за селфи. Интерактивната изложба, организирана од Томи Хонтон и Таир Мамедов, веќе е отворена за јавноста, а целта ѝ …

Лос Анџелес доби невообичаен музеј – за селфи Прочитај повеќе »

(Видео) Правеше селфи додека возеше, па се преврте на покрив

На некои луѓе, едноставно, местото не им е зад воланот. Сакаше да направи видео од своето возење, а всушност направи видео на кое покажа дека …

(Видео) Правеше селфи додека возеше, па се преврте на покрив Прочитај повеќе »

Снимила како се дави човек додека правела селфи

Девојката Анека Бадинг се обидувала да направи селфи во водите на најегзотичното место на светот, прочуените Мекензи Водопади во Австралија, додека зад неа едно момче, …

Снимила како се дави човек додека правела селфи Прочитај повеќе »

Направете селфи и пронајдете го вашиот прочуен двојник

Гугл веќе со години работи на различни проекти поврзани со уметноста. Од виртуелни прошетки и набљудувања на уметнички дела во музеите ширум светот, па до …

Направете селфи и пронајдете го вашиот прочуен двојник Прочитај повеќе »

Вучиќ со селфи од Елисејската палата

Претседателот на Србија Александар Вучиќ се наоѓа во Eлисејската палата на свечен конференциски ручек кој францускиот претседател Емануел Макро ја приреди за шефовите на држави …

Вучиќ со селфи од Елисејската палата Прочитај повеќе »

Претконцертно селфи на Жељко Јоксимовиќ со родителите

Познатиот српски пејач Жељко Јоксимовиќ вчера одржал концерт во Белград и го собрал целото свое семејство. Во првите редови седеле неговите родители, кои јавноста нема …

Претконцертно селфи на Жељко Јоксимовиќ со родителите Прочитај повеќе »

Карлеуша заглави во лифт и направи жешко селфи

Кога Јелена Карлеуша објави секси селфи од лифтот, нејзиниот инстаграм-профил вриеше од коментари од воодушевените фанови од Турција. Карлеуша позира без градник и во прв …

Карлеуша заглави во лифт и направи жешко селфи Прочитај повеќе »

За два часа собра 180.000 лајка и 170 коментари – Цеца со ново селфи

Сликата што Цеца ја објави на „Инстаграм“ привлече огромно внимание.Иако Цеца Ражнатовиќ на својот инстаграм-профил објави сосема обично селфи, нејзините фанови ја поплавија со воодушевувачки …

За два часа собра 180.000 лајка и 170 коментари – Цеца со ново селфи Прочитај повеќе »

Дара Бубамара со жешко селфи направи вистински бум на интернетот

Пејачката успеа со едно селфи да ја разгори фантазијата на мажите. Дара Бубмара нема намера да се смири кога е во прашање истакнувањето на своите …

Дара Бубамара со жешко селфи направи вистински бум на интернетот Прочитај повеќе »

Лепа Брена објави селфи со синот – Сите и порачаа дека се исти

Лепа Брена уживаше во семејниот ручек со сопругот Бобан и синовите Виктор и Стефан. Лепа Брена со Виктор Живојиновиќ уживаше во новоотворениот ресторан на Филип …

Лепа Брена објави селфи со синот – Сите и порачаа дека се исти Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Поради новото секси селфи на Ким Кардашијан, цел интернет се блокираше

Американската старлета повторно жари и пали. Ким Кардашијан е една од најпосакуваните жени на светот, а многу мажи ја губат главата по нејзините облини. Американската …

(ВИДЕО) Поради новото секси селфи на Ким Кардашијан, цел интернет се блокираше Прочитај повеќе »