Сузана Турунџиева

Сузана Турунџиева: Кога беше жив, половина Скопје ти доаѓаше на роденден, денес сите те заборавија

Пејачката, водителката и писателка Сузана Турунџиева се потсети на нејзиниот покоен партнер Марјан со кој ја имаат ќерката Матеа. Таа објави дека денес  тој ќе …

Сузана Турунџиева: Кога беше жив, половина Скопје ти доаѓаше на роденден, денес сите те заборавија Прочитај повеќе »

Сузана Турунџиева на одмор со ќерката Матеа

Пејачката и водителка Сузана Турунџиева објави фотографии од нејзината помала ќерка Матеа, со која заедно се на летување. „Единствената предност кога работиш на утринска програма …

Сузана Турунџиева на одмор со ќерката Матеа Прочитај повеќе »

(Фото) Сузана Турунџиева во бикини заѕвони на „училишното“ ѕвонче

Македонската пејачка и водителка, Сузана Турунџиева во бикини од базен заѕвони на ѕвончето и им посака на сите ученици и насавници успешна учебна година. „Заѕвони …

(Фото) Сузана Турунџиева во бикини заѕвони на „училишното“ ѕвонче Прочитај повеќе »

(Фото) Атиџе и Сузана распеани на час по музичко, медената шаманка се дружеше со учениците во школо

Пејачката и водителка Сузана Турунџиева ја донесе Атиџе Муратова на час по музичко во школото каде таа работи како наставничка. Сузана вели дека ѝ ја …

(Фото) Атиџе и Сузана распеани на час по музичко, медената шаманка се дружеше со учениците во школо Прочитај повеќе »

(Фото) „Убавице ти си моја прва љубов“, Лора на Сузе наполни 21 година

Постарата ќерка на водителката и пејачка Сузана Турунџиева, Лора, го прослави 21 роденден. Нејзината мајка ѝ го честиташе и објави семејни фотографии. „2-ри март е …

(Фото) „Убавице ти си моја прва љубов“, Лора на Сузе наполни 21 година Прочитај повеќе »

(Галерија) Среќа во домот на Атиџе, хероината од „Медена земја“ конечно ја направи куќата во Дорфулија

Хероината од „Медена земја“, Атиџе Муратова, конечно ќе може да се всели во нејзината куќа во Дорфулија. Вчера мајсторите завршија со реновирањето, а пејачката и …

(Галерија) Среќа во домот на Атиџе, хероината од „Медена земја“ конечно ја направи куќата во Дорфулија Прочитај повеќе »

(Видео) Атиџе пееше со Сузана Турунџиева

Херојката од документарниот филм „Медена земја“, Атиџе Муратова, пееше заедно со Сузана Турунџиева во ликовната галерија во Старата скопска чаршија, Даут пашиниот амам. Директорката на Националната …

(Видео) Атиџе пееше со Сузана Турунџиева Прочитај повеќе »

(Фото) Сузе во жешки панталони го прошета внукот

Пејачката и водителка Сузана Турунџиева се пофали на социјалните мрежи со фотографија од прошетката со нејзиниот внук. Водителката беше облечена во жешки панталони и чизми. …

(Фото) Сузе во жешки панталони го прошета внукот Прочитај повеќе »

Турунџиева раскажа за свадбата на ќерка си

Македонската пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева неодамна преку Фејсбук се пофали дека нејзината ќерка Лора ќе се мажи за своето момче Филип. Таа за …

Турунџиева раскажа за свадбата на ќерка си Прочитај повеќе »

Ќе се мажи Лора, ќерката на Сузана Турунџиева

Македонската пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева се пофали дека нејзината ќерка Лора ќе се мажи. Таа тоа го објави на својот фејсбук-профил на кој …

Ќе се мажи Лора, ќерката на Сузана Турунџиева Прочитај повеќе »

Уште еден недоживеан роденден на мојот брат

Македонската пејачка Сузана Турунџиева сподели емотивна порака за својот брат Панде Турунџев, кој зимата во 2001 година, беше пронајден мртов во Канада. Таа потсети дека …

Уште еден недоживеан роденден на мојот брат Прочитај повеќе »

Остаре ќерко

Пејачката и водителка Сузана Турунџиева денес го прославува почнолетството на нејзината ќерка Лора. „Во моето племе од денес има уште една полнолетна дама. Ќерко моја, …

Остаре ќерко Прочитај повеќе »

Сузана Турунџиева доби непристојна порака

Сузана Турунџиева доби непримерна порака закачена на автомобилот, па распали на социјалните мрежи. – Писменцево ми беше оставено на бришачот од автомобилот и искрено се …

Сузана Турунџиева доби непристојна порака Прочитај повеќе »

Scroll to Top