Вељко Ражнатовиќ

(Видео) Цеца ќе стане баба по вторпат, Вељко и Богдана повторно ќе станат родители

Фолк пејачката Светлана Ражнатовиќ Цеца, ќе стане баба по вторпат. Син ѝ Вељко со сопругата Богдана го чекаат своето второ дете. Богдана која е во …

(Видео) Цеца ќе стане баба по вторпат, Вељко и Богдана повторно ќе станат родители Прочитај повеќе »

(Видео) Цеца никогаш не пуштила ниту еден новинар да го слика нејзиниот дом, сега конeчно изненади со раскошот на Дедиње

Куќата на фолк пејачката Цеца  Ражњатовиќ е вистинска туристичка атракција пишуваат медиумите. Сите знаат каде се наоѓа, но, малкумина имале можност да видат од внатре. …

(Видео) Цеца никогаш не пуштила ниту еден новинар да го слика нејзиниот дом, сега конeчно изненади со раскошот на Дедиње Прочитај повеќе »

Вељко Ражнатовиќ купи фарма со свињи од 50.000 евра, синот на Цеца почна со нов бизнис

Српскиот боксер Вељко Ражнатовиќ, купил плац во близна на Житораѓа во селото Стара Бозурна. Објектот е со површина од 5.000 метри квадратни, а локалните жители …

Вељко Ражнатовиќ купи фарма со свињи од 50.000 евра, синот на Цеца почна со нов бизнис Прочитај повеќе »

(Видео) Џумбус со Цеца за првиот роденден на внукот Жељко

Фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ организираше забава за првиот роденден на нејзиниот внук Жељко. Роденденот го прославија во ресторан во Белград, а темата на забавата беше сафари. На …

(Видео) Џумбус со Цеца за првиот роденден на внукот Жељко Прочитај повеќе »

(Фото) Вељко се пошегува на сметка на новиот имиџ на Дарко Лазиќ

Синот на пејачката Цеца Ражнатовиќ, Вељко, се пошегува на сметка на Дарко Лазиќ и неговиот нов имиџ. Лазиќ кој од неодамна го направи операција и …

(Фото) Вељко се пошегува на сметка на новиот имиџ на Дарко Лазиќ Прочитај повеќе »

(Фото) Вељко Ражнатовиќ пред боксерскиот меч заврши на кислород

Синот на пејачката Цеца Ражнатовиќ, Вељко пред боксерскиот меч кој што го очекува на 4 септември во Белград, заврши на кислород. Тој ги изненади своите фанови …

(Фото) Вељко Ражнатовиќ пред боксерскиот меч заврши на кислород Прочитај повеќе »

(Фото) Вељко во прошетка со Богдана и бебето

Синот на српската пејачка Цеца Ражнатовиќ, Вељко, објави фотографии од семејната прошетка со Богдана и бебето Жељко. Со нив беше и нивното семејно куча, а …

(Фото) Вељко во прошетка со Богдана и бебето Прочитај повеќе »

(Фото) Вељко го преуредува домот на Богдана

Синот на фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ, Вељко, планира да го преуреди домот на неговата сопруга Богдана. Тој во моментов пресотјува во куќата на нејзините покојни …

(Фото) Вељко го преуредува домот на Богдана Прочитај повеќе »

Додека Цеца и Вељко се во изолација, Анастасија се забавува

Додека српската пејачка Цеца и Вељко Ражнатовиќ веќе неколку дена се во изолација во својот дом во Дедиње, поради тоа што се позитивни на коронавирусот, …

Додека Цеца и Вељко се во изолација, Анастасија се забавува Прочитај повеќе »

„Фрлете ја во затвор, таму нека пее“, фановите бесни на Алексанра Пријовиќ

Настапот на Александра Пријовиќ пред 450 луѓе на еден сплав во Белград, без претходно да има прецизна потврда дека не е заразена од коронавирус, предизвика …

„Фрлете ја во затвор, таму нека пее“, фановите бесни на Алексанра Пријовиќ Прочитај повеќе »

Цеца потврди дека и Вељко е позитивен на коронавирус

Фолк – пејачката Цеца потврди дека таа и нејзиниот син Вељко се позитивни на коронавирус. Во официјалната изјава за српските медиуми таа кажа: „На повторениот тест …

Цеца потврди дека и Вељко е позитивен на коронавирус Прочитај повеќе »

Тепачка пред домот на Богдана, Вељко заврши во полиција

Синот на српската пејачка Вељко Ражнатовиќ, заврши во полиција поради тепачка со група на млади момци кои биле во алкохолизирана состојба, пренесуваат српските медиуми. Тепачката …

Тепачка пред домот на Богдана, Вељко заврши во полиција Прочитај повеќе »

(Видео) Луда журка во вилата на Цеца за Нова година

Цеца Ражнатовиќ објави на социјалните мрежи снимка од новогодишната ноќ. Додека таа ги забавувала гостите во елитен хотел во Белград, нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ се …

(Видео) Луда журка во вилата на Цеца за Нова година Прочитај повеќе »

(Видео) Балерини и трубачи на свадбата на Вељко и Богдана, тортата се сечеше со сабја

На свадбата на Вељко Ражнатовиќ и Богдана што се одржа вчера во хотелот „Хајат“ во Белград, изненадување за гостите беа балерините кои го одиграа познатиот …

(Видео) Балерини и трубачи на свадбата на Вељко и Богдана, тортата се сечеше со сабја Прочитај повеќе »

Вељко ќе боксува со врвни боксерски имиња

Синот на српската пејачка Цеца Ражнатовиќ, Вељко, денеска ќе боксува против Хрватот Петар Мрваљ. Овој меч ќе се одржи во рамки на боксерската манифестација „Подарок Белград“, …

Вељко ќе боксува со врвни боксерски имиња Прочитај повеќе »

Цеца ѝ го позајмила својот прстен на вереницата на Вељко

Српската пејачка Цеца Ражнатовиќ својот прстен ѝ го подарила на Богдана Родиќ, вереницата на нејзиниот син Вељко. Прстенот се проценува на неколку илјади евра, а блиски …

Цеца ѝ го позајмила својот прстен на вереницата на Вељко Прочитај повеќе »

Цеца: Никогаш не се вратив на местото каде што беше убиен Аркан

Српската пејачка Цеца Ражнатовиќ за српскиот магазин „Скандал“ отворено зборувала за убиството на нејзиниот сопруг Жељко Ражнатовиќ Аркан. Пејачката вели дека по убиството, таа никогаш …

Цеца: Никогаш не се вратив на местото каде што беше убиен Аркан Прочитај повеќе »

Scroll to Top