Влатко Илиевски

„Најдоброто“ од Влатко, промоција на албум со необјавени песни во чест на починатиот пејач

На 2 јули, денот кога Влатко Илиевски требаше да го прослави својот 37. роденден, ќе биде објавен најновиот албум со досега необјавени песни од пејачот. …

„Најдоброто“ од Влатко, промоција на албум со необјавени песни во чест на починатиот пејач Прочитај повеќе »

(Видео) Светската куќа на кошарката, ФИБА, потсети на тројката на Илиевски, која на Македонија ѝ го донесе најголемиот успех

Светската куќа на кошарката ФИБА ЕуроБаскет, објави видео од историскиот момент за Македонија, кога Илиевски постигна тројка и го приреди најголемиот успех на Земјата. Македонија …

(Видео) Светската куќа на кошарката, ФИБА, потсети на тројката на Илиевски, која на Македонија ѝ го донесе најголемиот успех Прочитај повеќе »

(Видео) Промовирана уште една необјавена песна на Влатко Илиевски

Вчера беше објавена песна на починатиот пејач Влатко Илиевски, со наслов „На нив сети се“. Песната ја направи Владимир Дојчиновски Дојчин и таа е посветена …

(Видео) Промовирана уште една необјавена песна на Влатко Илиевски Прочитај повеќе »

„На гробот ти ја пуштив омилената песна и плачев“: Тамара емотивна на годишнината од смртта на Влатко

Поп-пејачката Тамара Toдевска, која му беше најдобра другарка на пејачот Влатко Илиевски, на годишнината од неговата смрт го посети неговиот гроб. На гробот Тамара ја …

„На гробот ти ја пуштив омилената песна и плачев“: Тамара емотивна на годишнината од смртта на Влатко Прочитај повеќе »

Пријателите дојдоа на гробот да му оддадат почит – една година од смртта на Влатко

Мина една година по трагичната смрт на македонскиот пејач Влатко Илиевски. Илиевски трагично го загуби животот на 33 годишна возраст. Тој беше пронајден мртов во …

Пријателите дојдоа на гробот да му оддадат почит – една година од смртта на Влатко Прочитај повеќе »

Фејсбук го „затвори“ профилот и напиша: Сеќавајте се на Влатко Илиевски

Фејсбук попладнево го затвори профилот на познатиот пејач Влатко Илиевски кој доцна синоќа беше пронајден мртов во својот автомобил. Социјалната мрежа напиша порака „Сеќавајте се …

Фејсбук го „затвори“ профилот и напиша: Сеќавајте се на Влатко Илиевски Прочитај повеќе »

Безбедносните камери ќе откријат како починал Влатко

Снимките од безбедносните камери поставени на булеварот Трета македонска бригада, во близина на фабриката Раде Кончар треба да помогнат или откријат како настанала смртта на …

Безбедносните камери ќе откријат како починал Влатко Прочитај повеќе »

Елена Ристеска за Влатко : Поздрави го Тоше и татко ми

Ненадејната смрт на пејачот Влатко Илиевски, беше шок за целата македонска јавност, естрада, негови пријатели и колеги. Влатко беше миленик меѓу помладата публика Пејачката Елена …

Елена Ристеска за Влатко : Поздрави го Тоше и татко ми Прочитај повеќе »

Влатко утре ќе биде погребан на гробиштата во Ѓорче Петров

Пејачот Влатко Илиевски ќе биде погребан утре во 12 часот на гробиштата во Ѓорче Петров. Неговото семејство, пријателите и фановите ќе се простат со пејачот …

Влатко утре ќе биде погребан на гробиштата во Ѓорче Петров Прочитај повеќе »

Влатко е третиот македонски евровизски пејач кој почина

Македонскиот пејач Влатко Илиевски кој во петокот беше пронајден мртов во својот автомобил е третиот евровизиски претставник од Македонија што почина. Во 2011 година Влатко Илиевски ја …

Влатко е третиот македонски евровизски пејач кој почина Прочитај повеќе »

На телото на Влатко немало траги на насилство

Основното јавно обвинителство Скопје ги расветлува причините за смртта на пронајдено починато машко лице Скопје, 07 Јули 2018 – Дежурен јавен обвинител од Основното јавно …

На телото на Влатко немало траги на насилство Прочитај повеќе »

Си отиде миленикот на „Славејчињата“

Влатко Илиевски изминатите неколку години беше заштитен знак на најголемиот фестивал Златно Славејче. Децата во публиката па и возрасните не криеја дека го сакаат водителот …

Си отиде миленикот на „Славејчињата“ Прочитај повеќе »

„Шарене пилуле“ напиша Влатко пред да го најдат мртов

Пејачот Влатко Илиевски кој синоќа околу 23 часот бил пронајден мртов на неговиот Фејсбук профил објавил фотографија под која напишал шарени пилуле за лилуле. Влатко …

„Шарене пилуле“ напиша Влатко пред да го најдат мртов Прочитај повеќе »

Scroll to Top