Бритни Спирс

(Фото) Бритни Спирс го прослави роденденот со дечкото

Поп-пејачката Бритни Спирс го прослави својот 38. роденден во друштво на нејзиниот дечко Сем Асгхари. Двајцата го поминале целиот ден заедно. Прво биле видени на …

(Фото) Бритни Спирс го прослави роденденот со дечкото Прочитај повеќе »

Бритни Спирс ги откажа сите концерти

Светската пејачката Бритни Спирс ги откажа сите концерти во Лос Анџелес, поради нарушеното здравје на нејзиниот татко ѝ Џејми Спирс, пренесуваат американските медиуми. Џејми е …

Бритни Спирс ги откажа сите концерти Прочитај повеќе »

Бритни Спирс ќе се венча со 13 години помлад фитнес-тренер

Поп-ѕвездата Бритни Спирс веќе трета година по ред ужива со нејзиниот 13 години помлад дечко Сем Агари. Американските таблоиди пишуваат дека двајцата наскоро планираат да …

Бритни Спирс ќе се венча со 13 години помлад фитнес-тренер Прочитај повеќе »

Таткото на Бритни Спирс ослободен од обвиненијата дека го нападнал внукот

Американскиот судија Грегори Тотен го ослободи таткото на Бритни Спирс, Џејми, од обвиненијата за наводен напад врз тринаесетгодишниот син на пејачката. Според Тотен, немало доволно …

Таткото на Бритни Спирс ослободен од обвиненијата дека го нападнал внукот Прочитај повеќе »

Таткото на Бритни Спирс бара од судот поголема контрола врз ќерката

Таткото на Бритни Спирс, Џејми, сака да има поголема контрола над својата ќерка, пишуваат светските медиуми. Тој поднел барање до судот, неговото законско старателство да …

Таткото на Бритни Спирс бара од судот поголема контрола врз ќерката Прочитај повеќе »

Поранешниот менаџер на Бритни Спирс доби судска забрана да ѝ се доближи на пејачката

Судот во Лос Анџелес изрекол петгодишна мерка забрана за поранешниот менаџер на Бритни Спирс, да ѝ се приближи рок од пет години, пишува американското списание …

Поранешниот менаџер на Бритни Спирс доби судска забрана да ѝ се доближи на пејачката Прочитај повеќе »

Бритни Спирс со момчето како во сцена од „Титаник“

Пејачката Бритни Спирс ужива на јахта со своето 25-годишно момче Сем Асгари. Папараците ги снимиле двајцата како ја копираат сцената од филмот „Титаник“, со Леонардо …

Бритни Спирс со момчето како во сцена од „Титаник“ Прочитај повеќе »

Бритни Спирс порача дека може самата да се грижи за себе

Пејаката Бритни Спирс им порача на фановите дека таа е способна самата да се грижи за себе и дека таа е одговорна за објавените видеа …

Бритни Спирс порача дека може самата да се грижи за себе Прочитај повеќе »

Бритни Спирс: Татко ми ме тераше да се дрогирам, па ме смести во установа

Поп-пејачката Бритни Спирс изјавила пред судот дека нејзиниот татко Џејми ја терал да се дрогира, а потоа ја ставил во установа за ментално здравје против …

Бритни Спирс: Татко ми ме тераше да се дрогирам, па ме смести во установа Прочитај повеќе »

Бритни Спирс пејачката на која и ги земаа децата, ја избричи главата, тепаше папараци

Кариерата на американската пејачка Бритни Спирс ја одбележаа голем број на скандало. Од бричењето на главата и губењето на старателството над децата, до зминување во …

Бритни Спирс пејачката на која и ги земаа децата, ја избричи главата, тепаше папараци Прочитај повеќе »

Мајката на Бритни Спирс бара од судот таа да се грижи за пејачката

Мајката на поп пејачката Бритни Спирс, Лини Ирен, побарала од судот пристап до медицинската документација на нејзината ќерка, со образложение дека нејзината здравствена состојба е …

Мајката на Бритни Спирс бара од судот таа да се грижи за пејачката Прочитај повеќе »

Бритни Спирс сместена во ментална болница против нејзина волја

Близок пријател и поранешен соработник на светската пејачка Бритни Спирс, открива дека таа од јануари се наоѓа во калифорниски институт за ментално здравје против нејзината …

Бритни Спирс сместена во ментална болница против нејзина волја Прочитај повеќе »

Бритни Спирс повторно заврши во клиника за ментално здравје

Светската пејачка Бритни Спирс повторно се пријавила во клиника за ментално здравје во Калифорнија. Пејачката која врвот на славата го доживеа во деведесеттите години, по …

Бритни Спирс повторно заврши во клиника за ментално здравје Прочитај повеќе »

Викторија Бекам се кае поради силиконите, а Анистон е горда на носот

Викторија Бекам, Бритни Спирс, Џенифер Анистон, се дел од познатите холивудски ѕвезди кои велат дека не се плашат да зборуваат отворено за естетските зафати кои …

Викторија Бекам се кае поради силиконите, а Анистон е горда на носот Прочитај повеќе »

Бритни Спирс, од поп-икона до клиника за рехабилитација

Светската пејачка Бритни Спирс низ кариерата ја следеа голем број на успеси и падови. Покрај успешната музичка кариера, Спирс ја обвинуваа дека е лоша мајка, …

Бритни Спирс, од поп-икона до клиника за рехабилитација Прочитај повеќе »

(Видео) Бритни Спирс и британски водител глумеа љубовници

Американската пејачка Бритни Спирс викендов одржа концерт во лондонската „О2 арена“. Пејачката на себе носеше црн градник, долна облека и чорапи до колената. Публиката се …

(Видео) Бритни Спирс и британски водител глумеа љубовници Прочитај повеќе »

Модните критичари ја нападнаа Бритни поради прекратките фустани

Некогашната светска ѕвезда и поп-пејачка Бритни Спирс редовно вежба, води здрав живот и се има ослободено од сите пороци. Сепак тешко е да не се …

Модните критичари ја нападнаа Бритни поради прекратките фустани Прочитај повеќе »

Бритни ќе му плаќа 60 000 долари алиментација на поранешниот маж

Кевин Федерлајн, поранешниот маж на поп-ѕвездата Бритни Спирс, од пејачката бара месечна алиментација од 60 000 долари. Судот пред неколку години му додели целосно старателство …

Бритни ќе му плаќа 60 000 долари алиментација на поранешниот маж Прочитај повеќе »

Scroll to Top