Бритни Спирс

По 25 години, менаџерот на Бритни Спирс си даде отказ

По 25-годишна соработка, менаџерот на поп-пејачката Бритни Спирс, Лари Рудолф, си даде отказ, пишува Би-би-си. Тој во писмото до татко ѝ напишал дека се повлекува …

По 25 години, менаџерот на Бритни Спирс си даде отказ Прочитај повеќе »

Бритни Спирс изгуби на суд, татко ѝ Џејми Спирс останува нејзин старател

Пејачката Бритни Спирс го изгуби судскиот спор, во кој таа бараше да се прекине старателството на нејзиниот татко врз неа и конечно да може да …

Бритни Спирс изгуби на суд, татко ѝ Џејми Спирс останува нејзин старател Прочитај повеќе »

Татко ми треба да е во затвор, си го сакам животот назад: Бритни Спирс сведочеше за контроверзното старателство

Пејачката Бритни Спирс (39) во средата, пред судијата кој е одговор за надзор на нејзиното контроверзно старателство, рече дека си го сака нејзиниот живот назад …

Татко ми треба да е во затвор, си го сакам животот назад: Бритни Спирс сведочеше за контроверзното старателство Прочитај повеќе »

(Видео) „Осудена сум, навредена, посрамотена“ – Бритни Спирс плачела две недели по објавата на документарецот за неа

Некогаш светската и популарна поп пејачка, Бритни Спирс, објави видео во кое танцува на песна на групата „Аеросмит“ и напиша како новиот документарец кој беше …

(Видео) „Осудена сум, навредена, посрамотена“ – Бритни Спирс плачела две недели по објавата на документарецот за неа Прочитај повеќе »

По Меган и Хари и Бритни Спирс кај Опра, пејачката е подготвена да открие за манипулациите на татко ѝ како го контролира нејзиниот живот

По многу години молк и водење таен живот, поп-пејачката Бритни Спирс е подготвена пред јавноста да ја отвори душата и да проговори за многуте стравови …

По Меган и Хари и Бритни Спирс кај Опра, пејачката е подготвена да открие за манипулациите на татко ѝ како го контролира нејзиниот живот Прочитај повеќе »

Уапсен поранешниот сопруг на Бритни Спирс

Поранешниот сопруг на Бритни Спирс, Џејсон Александер, е уапсен кога бил фатен како вози под дејство на алкохол и наркотици. Бил задржан во полициска станица …

Уапсен поранешниот сопруг на Бритни Спирс Прочитај повеќе »

(Видео) Објавен трејлерот за документарецот на Бритни Спирс

Деновиве беше објавен првиот трејлер за документарниот филм на светската пејачка Бритни Спирс. Во Frame Birtney Spears се говори за нејзината музичка кариера и правните …

(Видео) Објавен трејлерот за документарецот на Бритни Спирс Прочитај повеќе »

Бритни Спирс сака да се запише на медицински факултет

Пејачката Бритни Спирс откри дека во 2021 година има намера да ја  промени кариерата и да се запише на медицински факултет. „Медицината е нешто што …

Бритни Спирс сака да се запише на медицински факултет Прочитај повеќе »

Бритни Спирс е како во кома, адвокатот на пејачката проговори за нејзината тешка состојба

Адвокатот на Бритни Спирс, Сем Ингам, откри детали за менталната состојба на пејачката и ја спореди со пациент во кома. Тој пред судот истакнал дека …

Бритни Спирс е како во кома, адвокатот на пејачката проговори за нејзината тешка состојба Прочитај повеќе »

Бритни Спирс ангажирала адвокат, не сака татко ѝ да управува со нејзиниот живот и финансии

Пејачката Бритни Спирс ангажирала адвокат, затоа што не сака татко ѝ, Џејми Спирс, да управува со нејзиниот живот и финансии, пренесуваат светските медиуми. Медиумите дојдоа …

Бритни Спирс ангажирала адвокат, не сака татко ѝ да управува со нејзиниот живот и финансии Прочитај повеќе »

Таткото на Бритни Спирс добивал закани од нејзините фанови дека ќе го убијат

Таткото на светската пејачка Бритни Спирс, Џејми Спирс, се огласи во јавноста дека добивал закани од разни луѓе за кои смета дека шират разни теории …

Таткото на Бритни Спирс добивал закани од нејзините фанови дека ќе го убијат Прочитај повеќе »

Саботирано сослушувањето за старателството на Бритни Спирс

Сослушувањето за старателството над 38 годишната пејачка Бритни Спирс е саботирано од страна на непознати лица, кои упаднале на онлајн судењето на „Зум“ апликацијата и …

Саботирано сослушувањето за старателството на Бритни Спирс Прочитај повеќе »

(Видео) Докторка игра пред огледалото на песна од Бритни Спирс

Томислава Петручиќ, докторка по физикална медицина, вработена во болница во Ниш, се снимила себе си во својата работна канцеларија додека игра пред огледалото на музика …

(Видео) Докторка игра пред огледалото на песна од Бритни Спирс Прочитај повеќе »

Бритни Спирс: Во болница ме држеа против моја волја и ме присилуваа да пијам лекови

Поп-пејачката Бритни Спирс изјави дека била присилена да биде во болница и дека ја држеле таму против нејзина волја, а лековите кои ѝ ги давале …

Бритни Спирс: Во болница ме држеа против моја волја и ме присилуваа да пијам лекови Прочитај повеќе »

Каде е вистинскиот Ким, кој го убил Кенеди и за што Буш ја ангажирал Бритни Спирс

Неверојатни теории на заговор, настануваат по исчезнувањето, смртта, па и некаква мала промена на физичкиот изглед, на некои од водечките светски политичари или познати личности. …

Каде е вистинскиот Ким, кој го убил Кенеди и за што Буш ја ангажирал Бритни Спирс Прочитај повеќе »

(Фото) Бритни Спирс ја ископирала Лепа Брена

Српската фолк пејачка Лепа Брена, објави фотографија од нејзиниот спот од 1989 година и навести дека нејзиниот стајлин и го украла американската поп пејачка Бритни …

(Фото) Бритни Спирс ја ископирала Лепа Брена Прочитај повеќе »

Синот на Бритни Спирс ќе ги открие сите тајни на мајка му за да стане славен

Тринаесетгодишниот син на Бритни Спирс, тринаесетгодишниот Џејден Џејмс Федерлајн, вели дека ќе објави скриени детали за музичката кариера на неговата мајка, само за да стане …

Синот на Бритни Спирс ќе ги открие сите тајни на мајка му за да стане славен Прочитај повеќе »

(Видео) Биртни Спирс покажа како ја скрши ногата додека танцуваше

Пејачката Бритни Спирс пред неколку дена доживеа незгода за време на танчерска проба. Таа ја скрши ногата, а сега моментот од незгодата го објави на …

(Видео) Биртни Спирс покажа како ја скрши ногата додека танцуваше Прочитај повеќе »