бугарија

„Суперхикс“ ќе настапи во Грција и Бугарија

Суперхикс највија настапи во Бугарија и Грција. Како што соопштија од Суперхикс, прв е целовечерниот соло концерт во култниот музички клуб „Строежа“ на 21 септември во …

„Суперхикс“ ќе настапи во Грција и Бугарија Прочитај повеќе »

(Фото) Откако првата му пукна, познатиот бодибилдер сега ужива на меден месец во Бугарија со неговата втора кукла

Познатиог глумец и бодибилдер од Казахстан, Јури Толочко, откако му пукна првата кукла, сега вели дека ужива на меден месец со неговата втора во природна …

(Фото) Откако првата му пукна, познатиот бодибилдер сега ужива на меден месец во Бугарија со неговата втора кукла Прочитај повеќе »

(Видео) Жена со статив го нападна Борисов

Жена со статив утрово го нападна поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов. Таа сакаше да го удри додека тој даваше изјава пред Националната полиција. За среќа, …

(Видео) Жена со статив го нападна Борисов Прочитај повеќе »

(Видео) Каракачанов доби награда за најголем лузер на годината

Поранешниот министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов, доби „Златен твор“, награда што се доделува за најголем лузер на годината. Каракачанов ја доби оваа награда …

(Видео) Каракачанов доби награда за најголем лузер на годината Прочитај повеќе »

(Видео) Говедо прекина фудбалски натпревар во Бугарија

Вистинско шоу се одвиваше на фудбалски натпревар во Бугарија. Мечот за момент беше прекинат откако на теренот се влезе говедо. Коментаторот не можеше да препознае дали …

(Видео) Говедо прекина фудбалски натпревар во Бугарија Прочитај повеќе »

Во Германија рекорден број заразени од коронавирус, во Белија колапс на здравството

Пандемијата на коронавирусот и понатаму пустоши низ светот и голем број од европските држави бележат голем број новозаразени, пишуваат светските медиуми. Бројките растат со вртоглава …

Во Германија рекорден број заразени од коронавирус, во Белија колапс на здравството Прочитај повеќе »

(Фото) Наставничка во средно доби понуда за брак пред своите ученици

Момчето на наставничката Џамадан во средното училиште „Вл. Граматик“ во Софија ѝ ја побара раката на првиот училиштен ден. Момчето ја изненадило наставничката со букет …

(Фото) Наставничка во средно доби понуда за брак пред своите ученици Прочитај повеќе »

Деветнаесет тони злато откриено на тромеѓето Србија, Македонија и Бугарија

Канадската истражувачка компанија „Медголд ресурси“ навести дека во јужна Србија, на границата со Македонија и Бугарија откриле околу седум милиони тони руда. Во рамките на проектот …

Деветнаесет тони злато откриено на тромеѓето Србија, Македонија и Бугарија Прочитај повеќе »

Бугарскиот премиер Борисов во самоизолација, неговата шефица на кабинет позитивна на коронавирус

Бугарскиот премиер Бојко Борисов е во самоизолација откако било утврдено дека шефицата на неговиот кабинет Дениа Желева е позитивна на коронавирус, пренесува бугарската агенција „Бгнес“. …

Бугарскиот премиер Борисов во самоизолација, неговата шефица на кабинет позитивна на коронавирус Прочитај повеќе »

Доктори пред пензија во Бугарија не сакаат да лечат пациенти од коронавирус, дале отказ

Во Бугарија 85 лекари кои биле пред пензија, исплашени дека полесно можат да се заболат од коронавирусот си поднеле оставка. Тие не сакале да бидат …

Доктори пред пензија во Бугарија не сакаат да лечат пациенти од коронавирус, дале отказ Прочитај повеќе »

Бугарија ќе ги протера руските дипломати, ги обвинуваат за шпионажа

Бугарија веројатно ќе протера двајца руски дипломати, кои се обвинети за шпионирање, изјавила денес министерката за надворешни работи Екатерина Захариева. „Добивме писмо од обвинителите со …

Бугарија ќе ги протера руските дипломати, ги обвинуваат за шпионажа Прочитај повеќе »

(Видео) На крајбрежјето во Бугарија откриен брод стар 2.400 години

Тим на поморски археолози, научници и геометри откриле делови од најстариот грчки трговски брод, каков што можел да се види само во периодот на древната …

(Видео) На крајбрежјето во Бугарија откриен брод стар 2.400 години Прочитај повеќе »

Убиена бугарската истражувачка новинарка Викторија Маринова

Полицијата во Бугарија го истражува убиството на истражувачката новинарка Викторија Маринова. Нејзиното тело е пронајдено во саботата во парк во градот Руса, во северна Бугарија. …

Убиена бугарската истражувачка новинарка Викторија Маринова Прочитај повеќе »

Почина бугарскиот историчар Божидар Димитров

На 72-годишна возраст вчера пред зградата во која живее ненадејно починал поранешниот директор на Националниот историски музеј, Божидар Димитров, пренесуваат бугарските медиуми. Историчар по образование, …

Почина бугарскиот историчар Божидар Димитров Прочитај повеќе »

Плачев кога станав Мис, оти не можев да му кажам на татко ми кој почина лани

Емилија Розман, сè уште актуелната Мис на Македонија, пред два дена победи на изброт „Мис интернационал туризам“ во Бугарија. Розман својата прва меѓународна победата му …

Плачев кога станав Мис, оти не можев да му кажам на татко ми кој почина лани Прочитај повеќе »