Дани Димитровска

(Видео) Дани Димитровска ја промовираше новата песна „Има љубов во нас“

Пејачката Дани Димитровска во „АудиоКултура“ ја промовираше новата песна „Има љубов во нас“. Композитор и текстописец на песната е Весна Малинова, а аранжманот е на …

(Видео) Дани Димитровска ја промовираше новата песна „Има љубов во нас“ Прочитај повеќе »

„Веќе сме на маргините“, се пожали Дани оти музичарите цела година не работат

Поп-пејачата Дани Димитровска го искажа својот револт на социјалните мрежи, по повод неможноста на државата да им помогне на музичарите во екот на пандемијата со …

„Веќе сме на маргините“, се пожали Дани оти музичарите цела година не работат Прочитај повеќе »

(Фото) Дани се потстрижа кратко и е сосема поинаква со новата фризура

Поп-пејачката Дани Димитровска се пофали со новиот изглед. Таа на „Инстаграм“ за рубриката „Прашања и одговори“ објави фотографија со новата фризура. Кратка коса со кркми …

(Фото) Дани се потстрижа кратко и е сосема поинаква со новата фризура Прочитај повеќе »

„Време е да ни дозволите да работиме“, пејачите бараат Владата да го реши проблемот со настапите

Откако дваесетина музичари неодамна испратија писмо до Владата и се пожалија дека нема настапи и свадби, па затоа немаат ни приходи, пејачите и угостителите вчера одржаа …

„Време е да ни дозволите да работиме“, пејачите бараат Владата да го реши проблемот со настапите Прочитај повеќе »

(Видео) Дани и Пеце од „Суперхикс“ сакаат да се заедно

Пејачката Дани Димитровска и Пеце „Суперхикс“ ја снимија втората заедничка песна „На крајот на овој свет“. Песната е на Весна Малинова-Бабамов, а во спотот се …

(Видео) Дани и Пеце од „Суперхикс“ сакаат да се заедно Прочитај повеќе »

(Видео) Дани Димитровска има нова песна

Рок-пејачката Дани Димитровска ја промовира новата песна „Време“ со која го освои второто место на годинашниов „Макфест“. Баладата ја направи Весна Малинова Бабамов, долгогодишна соработничка …

(Видео) Дани Димитровска има нова песна Прочитај повеќе »

(Фото) Дани Димитровска ја покажа тетоважата

Поп-пејачката Дани Димитровска со својот син ужива во последните денови од летниот одмор. Оставајќи ги зад себе работните обврски и ангажмани, Дани избега од градскиот …

(Фото) Дани Димитровска ја покажа тетоважата Прочитај повеќе »

Вечерва Дани Димитровска на „Три круши 2018″

Вечерва во општина Кисела Вода, на локалитетот Три круши, концерт ќе одржи Дани Димитровска. Претходно истиот беше одложен поради временските неприлики. Од општината ги покаија …

Вечерва Дани Димитровска на „Три круши 2018″ Прочитај повеќе »

Дани е за легализација на марихуаната

Пејачката Дани Димитровска е една од неколкуте личности што јавно ја поддржаа кампањата на „билка“ за легализација на марихуаната. „Истражувањата покажуваат дека пушењето канабис не …

Дани е за легализација на марихуаната Прочитај повеќе »

Дани Димитровска со нов сингл и спот: Моето Скопје e валкано ама полно со емоции

За новото видео на поп-рок пејачката Дани Димтровска, во кое е раскажана приказната за Скопје во 1962 година, се искористени кадрите од документарецот на Бранко …

Дани Димитровска со нов сингл и спот: Моето Скопје e валкано ама полно со емоции Прочитај повеќе »

Scroll to Top