ден

Америка нема да го дочека судниот ден, мала нација ќе ја избрише од лицето на земјата

Американскиот пастор Грег Лори, кој припаѓа на христијанската група Харвест во Риверсајд, Калифорнија, смета дека САД би можеле да бидат уништени во нуклеарна војна пред …

Америка нема да го дочека судниот ден, мала нација ќе ја избрише од лицето на земјата Прочитај повеќе »

Секој ден стоел пред вежбалницата па газдата го почести со доживотно членство

Дванаесетгодишно момче од Сирија, Мухамед Халит, доби доживотно членство во вежбалница откако газдата на истата, Енгин Доган, секојдневно го гледал како стои пред излогот и …

Секој ден стоел пред вежбалницата па газдата го почести со доживотно членство Прочитај повеќе »

Првиот ден на принцезата Шарлот во градинка

Британската принцеза Шарлот, помалото дете на војводата и војвотката од Кембриџ, во понеделникот тргна во градинка. Од Кенсингтонската палата објавија две нејзини фотографии на „Твитер“. …

Првиот ден на принцезата Шарлот во градинка Прочитај повеќе »

Пушел како млад 60 цигари и пиел по една чаша вино на ден

Додека потрагата по изворот за младоста продолжува најстариот човек во Норвешка, Џорџ Мелфорд Нигард, ја споделил својата тајна за долг и исполнет живот. По смртта …

Пушел како млад 60 цигари и пиел по една чаша вино на ден Прочитај повеќе »

(Видео) Момче од Африка претепа старица во Германија сред бел ден

Момче со африканско потекло е снимено како насилно напаѓа постара жена на улиците на германскиот град Нирнберг. Осомничениот е испратен на психијатриско испитување, а неговиот …

(Видео) Момче од Африка претепа старица во Германија сред бел ден Прочитај повеќе »

Сакала да го продаде поволното возило за 499 долари, а по само една минута ѝ понудиле 100.000

Една Американка од Калифорнија одлучила да ја продаде својата половна „хонда акорд“ од 1996 година на „Ибеј“ за цена од 499 долари. За да успее …

Сакала да го продаде поволното возило за 499 долари, а по само една минута ѝ понудиле 100.000 Прочитај повеќе »

(Видео) Поради оваа жена Синан во болница плаче секој ден

Кога Менсура Бајрактаревиќ, ќерката на Хасиб Агиќ, на својот фејсбук-профил објавила кавер- верзија од песната на Синан „ „Животот не смее да застане” не ни …

(Видео) Поради оваа жена Синан во болница плаче секој ден Прочитај повеќе »

Денешниот ден е многу посебен – Погледнете добро во датумот на календарот

Интересно е што и досега поради поинаквиот начин на пишување на датумот, палиндромсиот ден паѓа во текот на различни периоди во годината. Денешниот датум е …

Денешниот ден е многу посебен – Погледнете добро во датумот на календарот Прочитај повеќе »

Принцот Џорџ почна во школо – Тато го однесе за рака во првиот ден

Принцот Џорџ во школо пристинга само со татко му. Пред школото стигнаа околу 8:50 часот по локално време. Британскиот принц Џорџ од вчера почна да …

Принцот Џорџ почна во школо – Тато го однесе за рака во првиот ден Прочитај повеќе »

(ФОТО) Застрашувачка фотографија го обиколи светот за само еден ден

Тешко е да се поверува дека оваа фотографија е вистинска и дека нема ни ронка фотошоп во неа. Она што го гледате на оваа фотографија …

(ФОТО) Застрашувачка фотографија го обиколи светот за само еден ден Прочитај повеќе »

Плива секој ден речиси по 2 километри до работа за да го избегне стресот

Повеќето луѓе би сакале да имаат таква навика да вежба наутро пред работа. Еден Германец најде начин да ги поврзе тие две работи, па сега …

Плива секој ден речиси по 2 километри до работа за да го избегне стресот Прочитај повеќе »

Еве како климата да ви работи по цел ден, а да не чини ништо

Претераното трошење на електрична енергија не само што чини повеќе, туку исто така го зголемува загадувањето и испуштањето на фосилни горива, што придонесува за глобалните …

Еве како климата да ви работи по цел ден, а да не чини ништо Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Александра не е единствената која плаќа по 120 евра за лежалка на ден

Иако Александра е прва фатена како ужива на луксузнна плажа на која дебело плаќа за лежалките, таа не е единствената. Пријовиќ, пред неколку дена беше …

(ВИДЕО) Александра не е единствената која плаќа по 120 евра за лежалка на ден Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Стилист секој ден и прави различни фризури на сопругата

Мет Фугати е познат стилист во Холивуд кој редовно е задолжен за фризурите на познатите ѕвезди. Тој заедно со својата девојка одлучиле да направат мал …

(ВИДЕО) Стилист секој ден и прави различни фризури на сопругата Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Што се случи во моето тело, а што во мозокот, кога не јадев 21 ден?

Се разбира да не јадете подолг временски период не е лесно, но тоа не е затоа што сте гладни, туку тоа е поради вашата ментална …

(ВИДЕО) Што се случи во моето тело, а што во мозокот, кога не јадев 21 ден? Прочитај повеќе »

Scroll to Top